Trener Skorża: Chcę dobrze rozpocząć pracę w Lechu Poznań

Trener Skorża: Chcę dobrze rozpocząć pracę w Lechu Poznań

Na ław­ce tren­er­skiej Lecha Poz­nań zade­bi­u­tu­je Maciej Sko­rża. Jak szkole­niowiec sprawdzi się w swoim pier­wszy meczu? Poz­na­ni­a­cy jadą do Białegos­toku, gdzie czeka.. Michał Probierz.

- Sytu­ac­ja obec­nie jest taka, że pla­su­je­my się na 9 miejs­cu. Jak najszy­b­ciej musimy piać się w górę. Dla mnie jest to ważny mecz. Jakie wraże­nie na mnie zro­bi druży­na i piłkarze. Chcę dobrze rozpocząć pracę w Lechu Poz­nań. To druży­na, która dużo bie­ga na boisku. W tym meczu musimy wal­czyć o trzy punk­ty. To, co jest kluczem w grze to dyscy­plina tak­ty­cz­na. Z takim zespołem jak Jagiel­lonia będzie to bard­zo ważne. Zmi­an drasty­cznych w tak­tyce nie wprowadzam, 70% to tak­ty­ka tren­era Ruma­ka. Waż­na jed­nak będzie jakość wyko­na­nia – dodał.

Kto nie zagra w spotka­niu z „Jagą”?

- Do Białegos­toku pojedzie 18 zawod­ników. Hen­riquez, Burić nie wsiądą do auto­bus Co zresztą, to dowiemy się po trenin­gi. Jas­min jest przez­iębiony i zaży­wa anty­bio­ty­ki.

Tren­er Rumak dał szan­sę na grę Daw­id­owi Kow­nack­iemu. Jakie pode­jś­cie do młodych zawod­ników ma szkole­niowiec Skorża?

- Ja nie trak­tu­ję Daw­i­da jako młodego piłkarza. Dla mnie to piłkarz Lecha Poz­nań. Ja za dużo widzi­ałem takich przykładów, że łata młodego, per­spek­ty­wicznego piłkarza ciągnęła się do 29 roku życia. Pier­wszy cel, jaki przed nim staw­iam gra na takim poziomie, by mógł wys­tępować w wyjś­ciowej 11. To dość uni­w­er­sal­ny zawod­nik, który może zagrać na kilku pozy­c­jach. To jego zale­ta – ocenił Kow­nack­iego, tren­er Skorża.

Jutrze­jszy skład jest nie lada zagad­ką dla wszys­t­kich. Na kogo postawi tren­er Sko­rża w bramce?

- Cała trój­ka to bramkarze na zbliżonym poziomie i każdy zasługu­je, żeby zagrać w wyjś­ciowej 11 – uciął krótko.

W polu także jest sil­na konkurenc­ja. Każdy chce zagrać do pier­wszych min­ut u nowego trenera.

- Liczę na to, że każdy zawod­nik otrzy­ma ode mnie jesienią szanse do gry. Na przestrzeni 10 dni zauważyłem, że niek­tórzy piłkarze różnie reagowali. Na początku bry­lowali na zaję­ci­ach, ale gdy przy­jechali kadrow­icze, z pier­wszego składu, to entuz­jazm w nich przy­gasł. W tym momen­cie troszkę u mnie stra­cili. Zas­tanaw­ia mnie, dlaczego tak się stało. Men­tal­ność piłkarza to coś, co jest bard­zo skom­p­likowaną sprawą.. Jeśli ktoś chce grac w Lechu Poz­nań to musi umieć radz­ić sobie z konkurencją i presją. To waż­na rzecz, którą człowiek ma lub nie – zakończył.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress