27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.3godz.10min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trener Skorża zapewnia: Przed nami takiego momentu w tym sezonie już nie będzie

Trener Skorża zapewnia: Przed nami takiego momentu w tym sezonie już nie będzie

Piłkarze Lecha Poz­nań nie są w dobrej dys­pozy­cji. To widzi każdy. Ale gdzie leży sed­no słabej formy Kolejorza?

Jeszcze nie tak dawno prezes mis­trza Pol­s­ki zapew­ni­ał, że w klu­bie nie ma żad­nego kryzy­su. Gołym okiem widać, że kryzys jest. I to nie mały. Czy coś w grze, zachowa­niu piłkarzy drgnęło po środowej wygranej z Ruchem Chorzów? — Trud­no to określić. Widzę kolos­al­ną zmi­anę w szat­ni. Jest lep­sza atmos­fera, znowu wró­ciły roz­mowy i komu­nikac­ja między zawod­nikami – przyz­na­je tren­er Maciej Skorża.

W sobot­ni wieczór na płytę główną INEA Sta­dionu wybieg­nie Lech Poz­nań oraz Górnik Zabrze. Obu zespołom w lidze idzie pod górkę. Dla jed­nej, jak i drugiej drużyny to bard­zo istotne spotkanie. — To bard­zo ważne dni, nie może­my tego zmarnować. Zawod­ni­cy łapią wia­tr w żagle i jestem przeko­nany, że będzie to widać na boisku. Najbardziej potrzeb­ne było nam zwycięst­wo. Jeśli będziemy tak kreaty­wni jak z Ruchem, to w końcu przełamiemy się, jeśli chodzi o skuteczność – doda­je szkole­niowiec Kolejorza.

Dawno żaden mis­trz Pol­s­ki nie rozpoczął tak fatal­nie ligi. Piłkarze Lecha nie mieli jed­nak dużo cza­su na odpoczynek między ostat­nim meczem poprzed­niego sezonu, a rywal­iza­cją o Super­puchar Pol­s­ki z warsza­wską Legią. Być może prob­le­mem było złe przy­go­towanie drużyny. – Bard­zo skrupu­lat­nie anal­izu­je­my to, co się dzieje. Jeśli chodzi aspekt fizy­czny, to druży­na nie poradz­iła sobie przez te 15 meczów. Ter­az pojaw­ia się pytanie – czy byliśmy w stanie zro­bić to lep­iej, może inaczej stosować rotac­je w meczach. Wiem jed­nak jed­no, że przed nami takiego momen­tu w tym sezonie już nie. Tylko reprezen­tan­ci swoich kra­jów będą narażeni na lekkie prze­ciąże­nia. Jeśli chodzi o aspekt fizy­czny to będzie już lep­iej – oce­nia tren­er. – Mamy prob­le­my, ale jestem pewny, że z tego wyjdziemy. Bard­zo chci­ałabym rozu­mieć to, czemu kry­ty­czny moment trwa u nas tak dłu­go. Wyjś­cie z niego to będzie dla mnie ogromne doświad­cze­nie. Jeśli trud­noś­ci się pojaw­ia­ją, to trze­ba z nich wyjść i iść dalej. Tak mieliśmy po porażce z Błęk­it­ny­mi czy finale Pucharu Pol­s­ki. Chodzi oto, żeby nie popeł­ni­ać tych samych błędów.

Od Lecha Poz­nań zawsze wyma­ga się wiele. Tym bardziej od Lecha Poz­nań w mis­tr­zowskiej koronie. – Myślę, że nie ma więk­szej różni­cy na jakim szczeblu gramy –czy w ekstrak­lasie czy Pucharze Pol­s­ki. Pres­ja z naszej strony zawsze jest taka. W meczu z Ruchem dużą pomoc dostal­iśmy od try­bun, to było nam potrzeb­ne. Bard­zo bym chci­ał, żeby w sobotę było podob­nie. Pomoc kibiców jest czymś bard­zo istot­nym – przyznaje.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.