06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
5dn.2godz.29min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trener Urban: Niech przyjdzie ten napastnik, nie kombinujmy

Trener Urban: Niech przyjdzie ten napastnik, nie kombinujmy

Kto będzie strze­lał? Nieważne kto, jak będziemy strze­lali, to może to nawet Kotor robić - przyz­na­je tren­er Jan Urban.

W sobot­nim meczu z Wigra­mi Suwał­ki w składzie zabrakło kilku pod­sta­wowych zawod­ników mis­trza Pol­s­ki m. In. Daw­i­da Kow­nack­iego i Karo­la Linet­tego. Na muraw­ie nie pojaw­ił się także nowy nabytek Kole­jorza – Sisi. — To drob­ne urazy. Nie chcieliśmy ryzykować, bo gral­iśmy na twardym podłożu. Chce­my mieć ich do dys­pozy­cji od poniedzi­ałku na obozie w Hisz­panii. To nic poważnego. W poniedzi­ałek powin­ni trenować bez żad­nych prob­lemów – przyz­na­je tren­er Jan Urban.

Prob­le­mem numer jeden mis­trza Pol­s­ki jest brak sna­jpera. Wszyscy zas­tanaw­ia­ją się nad tym, czy Kole­jor­zowi uda się sprowadz­ić napast­ni­ka do zespołu. — Kto będzie strze­lał? Nieważne kto, jak będziemy strze­lali, to może to nawet Kotor robić. Czekam na napast­ni­ka. Pracu­je­my nad tym tem­atem. Konkre­ty? W piłce jest tak, że dopó­ki nikt nie pod­pisze kon­trak­tu, to nie ma co mówić. Dobre były­by oby­d­wie wer­sje. Niech przyjdzie ten napast­nik, nie kom­bin­u­jmy. Po to gramy sparin­gi, że one pod­powiedzą mi to, kto będzie grał w pier­wszym składzie – oce­nia szkoleniowiec.

Trze­cią bramkę dla Lecha zdobył Tomasz Kędzio­ra z rzu­tu karnego. Prawy obroń­ca pewnie wykon­ał jede­nastkę pokonu­jąc bramkarza goś­ci. — Widzi­ałem, że wielką ochotę na rzut karny miał Ger­go Lovrenc­sics. Mamy kil­ka spotkań w Hisz­panii, na miejs­cu wyjaśn­imy sobie sprawę, kto będzie numerem jeden przy jede­nastkach – komentuje.

Po ode­jś­ciu z zespołu Barry’ego Dou­glasa Kole­jorz pozostał bez nom­i­nal­nego lewego obroń­cy. Jesienią na tej pozy­cji Szkot grał naprzemi­en­nie z Tamasem Kadarem. — Jesienią musi­ałem dokony­wać rotacji. Na wios­nę czeka nas mniej meczów. Numerem jeden był i jest Tamas Kadar. Bar­ry również radz­ił sobie bard­zo dobrze wtedy kiedy grał. Szukamy lewego obroń­cy. Chce­my zastąpić Dou­glasa. Chy­ba, że młody Gum­ny spodo­ba nam się tak bard­zo – przyz­na­je. — Widzieliśmy, że Bar­ry chci­ał szukać nowego wyzwa­nia. Przez pół roku wszys­tko mogło się zmienić, nato­mi­ast jego plan był taki, że jeśli nie ter­az, to w czer­w­cu mógł­by iść do innej ligi. Skaut­ing przy­go­towywał się na taką sytu­ację, dlat­ego powiedzieliśmy, że mamy zastępst­wo na jego pozy­cję i mam nadzieję, że tak się stanie. Najlepiej, żeby dobrze bronił i w ofen­sy­wie dawał nam dużo. Na dzień dzisiejszy mamy tą pozy­cję dobrze zabez­piec­zoną przez Tamasa Kadara, który może również grać w roli środ­kowego obroń­cy — dodaje.

W sobot­nim spotka­niu z Wigra­mi na szpicy w pier­wszej połowie grał Darek Formel­la, który kil­ka dni temu sprawdzany był jako… lewy obroń­ca. — Dark­iem rzu­cam z miejs­ca na miejsce, tam gdzie nam braku­je zawod­ników. Na pewno grał lep­iej jako napast­nik, niż lewy obroń­ca. Nie mieliśmy dzisi­aj Daw­i­da Kow­nack­iego, więc ktoś tam musi­ał zagrać. Być może zna­jdziemy mu inną pozy­cję, zobaczymy – kończy tren­er Urban.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.