01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.0godz.35min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trener zadowolony z postępów Kiełba. Wróci zimą?

W meczu z Lechem Poz­nań nie zagra wypoży­c­zony z tego klubu do Korony Kielce Jacek Kiełb. Wyni­ka to z zapisy w umowie pomiędzy obo­ma kluba­mi. – Wyda­je mi się, że takie decyz­je są praw­idłowe. Nasza zawod­nik nie powinien grać prze­ci­wko nam. To dyskus­ja, dla samej dyskusji – przyz­nał trener.

Jego zdaniem decyz­ja o wypoży­cze­niu Jac­ka Kieł­ba była słusz­na. – On cały czas się ogry­wa. To nie tylko przy­go­towanie fizy­czne, ale również utrzy­manie ryt­mu mec­zowego. Korzys­ta na tym, z każdym kole­jnym meczem. Powiedzi­ałem mu, że chcę aby poszedł na wypoży­cze­nie, a potem do nas wró­cił. Jest na dobrej drodze – zaz­naczył Hiszpan.

Tren­er bacznie obser­wu­je nie tylko wyni­ki, jakie osią­ga Jacek, ale również postępy, jakie czyn­ni gra­jąc w Koronie Kielce. – W Koronie ma więk­sze szanse na to, aby grać. Tutaj ich nie miał. Tren­er na niego reg­u­larnie staw­ia, odzysku­je for­mę Jac­ka Kieł­ba, którego pamię­tam, gdy był jeszcze piłkarzem gra­ją­cym w Kiel­cach pół­to­ra roku temu – pod­kreśla Jose Mari Bakero.

Opiekun Lecha zdradz­ił także, że gdy był szkole­niow­cem Polonii Warsza­wa obser­wował tego piłkarza i był zain­tere­sowany jego trans­fer­em na Kon­wik­torską. – Prosiłem właś­ci­ciela, aby go kupić do Polonii. Jac­ka znam więc bard­zo dobrze. Okolicznoś­ci, jakie go w Lechu spotkały nie były łatwe. Miał drob­ne kon­tuz­je, choro­by, a to wszys­tko połąc­zone z presją, jaka tutaj była w zeszłym sezonie, odbier­ały mu wiele. Stracił na tym — mówił trener.

Jacek Kiełb ma zapis w kon­trak­cie wypoży­czenia, który nie wyk­lucza powro­tu tego piłkarza do Poz­na­nia zimą. – Jest taka możli­wość. Nie wyk­lucza­my jej. Oglą­damy jego grę i anal­izu­je­my, ale tego nie, co stracił, nie da się odzyskać w prze­ciągu miesią­ca. Chcę, aby dalej pra­cow­ał w spoko­ju – zakończył opiekun „Kole­jorza”.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.