02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.1godz.49min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trenerski dwugłos po meczu Lech-Jagiellonia

Trenerski dwugłos po meczu Lech-Jagiellonia

Lech Poz­nań prze­grał z Jagiel­lonią Białys­tok 0:2. Zaprasza­my do zapoz­na­nia się z wypowiedzi­a­mi tren­erów: Jana Urbana oraz Michała Probierza.

Michał Pro­bierz (Jagiel­lonia Białys­tok): Zdawal­iśmy sobie sprawę jak to wyglą­dało zan­im jechal­iśmy na Legię. Zawod­ni­cy wyciągnęli wnios­ki po porażce na Łazienkowskiej. Piłkarze wiedzieli, że potrafią grać. Może nie gral­iśmy agresy­wnie, ale kon­trolowal­iśmy grę. Grat­u­lu­ję zawod­nikom, że z takim nastaw­ie­niem wys­zliśmy na boisko. Kon­tuz­je, które mamy skom­p­likowały nam sprawę. Mecz na Legii prze­gral­iśmy men­tal­nie – wys­zliśmy, prze­gral­iśmy i wró­cil­iśmy. W Poz­na­niu potwierdzil­iśmy to, co robil­iśmy na obozie. Potenc­jał nasz nie jest taki jak Lecha Poz­nań – nas nie stać na kupowanie drogich piłkarzy. Sys­tem­aty­cznie budu­je­my zespół.

Jan Urban (Lech Poz­nań): Mecz z Jagiel­lonią może nie wyglą­dał tak jak byśmy się tego spodziewali, bo nie myśleliśmy, że będziemy prze­gry­wać. Wiedzieliśmy, że białos­toczanie gra­ją dobrze z kon­trataku. Naszym błę­dem jest stra­ta na 1:0, takich bramek nie powin­niśmy tracić.  Nie mogę powiedzieć, że ktoś dziś zaw­iódł, do koń­ca staral­iśmy się strzelić bramkę. Fakt fak­tem — nie stworzyliśmy sobie sytu­acji. Napotkaliśmy takiego rywala, który potrafi bard­zo dobrze grać, gdy ma wynik. Zawod­ni­cy dali dziś z siebie wszys­tko. Wielu z nich było dziś do zmi­any. Ja zde­cy­dowałem się na dwie zmi­any w defen­sy­wie, bo mamy kilku obrońców o zbliżonych umiejęt­noś­ci­ach. To, że Kędzio­ra i Ara­ju­uri byli poza skła­dem, to nie wyni­ka z tego, że chci­ałem ich ukarać. Mamy wyrów­naną kadrę. My nie spodziewal­iśmy się, że tak zaczniemy wios­nę. Nie mogę mieć pre­ten­sji do zespołu. To musi zaskoczyć. Musimy być bardziej konkret­ni pod bramką prze­ci­wni­ka. Byliśmy dziś mało konkret­ni z przo­du – to kreaty­wność, indy­wid­u­al­noś­ci . Dziś tego nam zabrakło. Nie mieliśmy klarownych sytu­acji. Jagiel­lonia bard­zo dobrze się broniła, oni tak lubią grać. Nie mamy wielkiego wyboru, kto mógł­by zagrać na pozy­cji napast­ni­ka — dziś zagrał tam Szymek Pawłows­ki, może to będzie jed­na z alter­natyw. Na pewno nie poświęcę Kow­nack­iego, żeby grał tam po 90 min­ut, bo wiem, że nie wytrzy­ma tam tyle meczów w pełnym wymi­arze czasowym.

Jagiel­lonia nie stworzyła sobie wiele sytu­acji. Dru­ga bram­ka to nie błąd naszej sytu­acji, to nie był rzut karny. Moim zdaniem defen­sy­wa nie popełniła zbyt wiele błędów. 

Było groźnie w sytu­ac­jach pod­bramkowych. My musimy popraw­ić stałe frag­men­ty gry w ofen­sy­wie, bo stwarza­my wtedy mało sytuacji. 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.