27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
61dn.0godz.21min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trenerski dwugłos po meczu ze Śląskiem

Trenerski dwugłos po meczu ze Śląskiem

Mar­iusz Rumak:

Wiedzieliśmy , że będzie to bard­zo trud­ny mecz. W końcu Lech jest mis­trzem, a my potrze­bowal­iśmy punk­tów, bo byliśmy pod kres­ka. Na szczęś­cie mecz nam się bard­zo dobrze ułożył, ale po zdoby­ciu bram­ki przestal­iśmy grać w piłkę. Wybi­jal­iśmy ją i Lech prze­jął inic­jaty­wę. W prz­er­wie mieliśmy czas, by poroz­maw­iać i ustal­ić sobie pewne założe­nia, które zre­al­i­zowal­iśmy w drugiej połowie, bo zaczęliśmy grać inaczej.

Od cza­su mojego ode­jś­cia Lech się zmienił. Dziś musimy zwró­cić uwagę na jego prob­le­my kadrowe. Bez Karo­la Linet­tego na przykład na pewno było nam łatwiej, bo to prze­cież serce zespołu.

Nie mogę mieć pre­ten­sji do moich piłkarzy za niewyko­rzysty­wanie sytu­acji. Po koń­cowym gwiz­d­ku zapanowała wiel­ka eufo­ria i było widać, ze zawod­ni­cy na to czekali. Zwycięst­wo z mis­trzem Pol­s­ki na wyjeździe z pewnoś­cią nas podbuduje.

Kluczem w tym meczu był odbiór, bo jeśli odbierze się piłkę w środ­ku pola przy wysoko gra­ją­cych obroń­cach Lecha, to łat­wo moż­na sobie stworzyć sytu­acje. Chci­ałbym, żeby Śląsk był tak sil­nym zespołem, że moi zawod­ni­cy również wyjeżdża­ją na reprezentacje.

Jan Urban:

Stra­cil­iśmy dość szy­bko bramkę, co spowodowało, że gral­iśmy bard­zo ner­wowo w pier­wszej połowie. Było mnóst­wo niedokład­noś­ci i gra nam się nie kleiła. Śląsk miał swo­je sytu­acje, a my z 4 rez­er­wowy­mi nie mogliśmy wiele zmienić. Zagral­iśmy na trzech obrońców i trochę zaryzykowal­iśmy. Przede wszys­tkim mam pre­ten­sje o bramkę. Zawod­nik nie może się tak obró­cić w polu karnym mając obrońców wokół siebie.

Było również ryzyko, ze Tama­sowi odnowi się kon­tuz­ja i dużo nie brakowało, ale dograł mecz do koń­ca. Maciej Wilusz też ma moc­no stłuc­zony mięsień  czworogłowy. Dołączyć może do nas tylko Tet­teh, bo liczyć na powrót Kow­nack­iego czy Jóźwia­ka to nie jest plan. W takiej sytu­acji jed­nak jesteśmy i musimy się szykować na wtorek.

Zagrali wszyscy najbardziej ofen­sy­wni zawod­ni­cy. Nie mieliśmy niko­go więcej do dys­pozy­cji. Na ław­ce był jeszcze Keb­ba, ale nie liczyłem ‚że będzie grał.Po prz­er­wie reprezen­ta­cyjnej nie zro­bił nawet z nami treningu. Brakowało nam dzisi­aj argu­men­tów by uzyskać lep­szy wynik. Spec­jal­nie nie wziąłem ani Kami­la ani Daw­i­da,  bo człowieka potem kusi, bo jak­by się cos stało, to bym ich wpuś­cił. Nie moż­na jed­nak ich tak eksploa­tować mając w głowie 3 mecze w tydzień.

Sisi ma na razie prz­er­wę 3–4 dni i dzisi­aj nie był do dys­pozy­cji. Nie za bard­zo mam jak ter­az polep­szyć tę sytu­ację. Czekam na Karo­la i decyzję lekarzy. Dojdzie również Tet­teh i mam nadzieje, że nic poważnego nie będzie z kostką Tamasa, czy również mięśniem czworogłowym Mać­ka Wilusza. Odpocznie również Paulus Ara­ju­uri i będzie nas troszkę więcej, ale nie za dużo. 

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.