02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.28min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trenerski dwugłos po trumfie nad Śląskiem. Bjelica: 3:0 powinno być już po pierwszej połowie

Trenerski dwugłos po trumfie nad Śląskiem. Bjelica: 3:0 powinno być już po pierwszej połowie

Lech Poz­nań zwyciężył w trzec­im z rzę­du mecz Lot­to Ekstrak­lasy w meczu ze Śląskiem Wrocław. Kole­jorz pokon­ał 3:0 zespół swo­jego byłego tren­era — Śląsk Wrocław. Wynik spotka­nia otworzył Darko Jevtić, a kole­jne dwie bram­ki zdobył Marcin Robak, zasi­ada­jąc tym samym na fotelu lid­era klasy­fikacji strzel­ców — Napast­ni­cy potrze­bu­ją serii — powiedzi­ał po meczu Nenad Bjelica. 

Nenad Bjel­i­ca- tren­er Lecha Poznań:

Chci­ałem pochwal­ić drużynę za dzisiejszy mecz. Szczegól­nie dobrze gral­iśmy w pier­wszej połowie, po której powin­no być już 3:0. Prze­ci­wnik przez dłu­gi okres nie odd­ał strza­łu na bramkę. Nasz kryzys przyszedł na początku drugiej połowy, ale odzyskaliśmy pewność siebie i zasłuże­nie wygral­iśmy to spotkanie. 

Jestem zad­owolony z roz­wo­ju, jaki następu­je w drużynie. Strze­lamy sporo goli. Mecze po prz­er­wie na kadrę zwyk­le spraw­ia­ją prob­le­my, gdy nagle ośmiu zawod­ników opuszcza klub, ale udało nam się zaprezen­tować w tym meczu dobrą for­mę. Nie mieliśmy potrze­by zmieni­ać składu. Druży­na dobrze funkcjonowała zarówno w meczu prze­ci­wko Wiśle Płock jak i w Chor­zowie, więc nie trze­ba było nic zmieni­ać. Dobrze jest wiedzieć, że na ław­ce siedzi Robak, Tet­teh, jak również Pawłows­ki, Formel­la i młody Jóźwiak. Mamy sporą alter­naty­wę w wyborze składu. 

Mar­iusz Rumak — szkole­niowiec Śląs­ka Wrocław:

Cza­sa­mi są takie mecze, ze ciężko cokol­wiek powiedzieć, żeby opisać to, co dzi­ało się na placu gry. Słabo wes­zliśmy w spotkanie — zbyt nisko. Na szczęś­cie około 20. Min­u­ty się obudzil­iśmy, ale wtedy było już nieste­ty 1:0. Wynik 3:0 wskazy­wał­by na dom­i­nację Lecha Poz­nań, ale ja tego tak nie odbieram.Powiedziałem swoim piłkar­zom, że na takich sta­dionach jak w Poz­na­niu czy we Warsza­w­ie trze­ba wyko­rzys­tać te sytu­acje, które uda się stworzyć.. My tego nie potrafil­iśmy zro­bić, a Lech tak. Dlat­ego zwyciężył 3:0.Czasami lep­iej prze­grać raz 3:O niż trzy razy 1:0.Nie mam pre­ten­sji o to, jak gra­ją piłkarze, bo to wypad­kowa pra­cy całego zespołu. Jako zespół zagral­iśmy pier­wszy kwad­rans bard­zo słabo. Nie przy­pom­i­nam sobie, żeby goś­cie w Poz­na­niu stworzyli sobie tyle sytu­acji, ile my.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.