01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19392dn.-22godz.-59min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trenerzy po meczu Lech-Zagłębie. Urban: Nie jest łatwo grać bez naszych podstawowych zawodników

Trenerzy po meczu Lech-Zagłębie. Urban: Nie jest łatwo grać bez naszych podstawowych zawodników

Po spotka­niu 2. kole­j­ki Lot­to Ekstrak­lasy, który zakończył się zwycięst­wem Zagłębia Lubin po bramkach Papadop­u­losa i Fil­i­pa Starzyńskiego głos zabrali szkole­niow­cy obu zespołów. 

Piotr Stokowiec:

Przede wszys­tkim wielkie i grat­u­lac­je dla moich zawod­ników. Za dojrza­łość, za mądrość i wyko­nanie założeń tak­ty­cznych. Wykon­al­iśmy swo­ją robotę. Mądra, kon­sek­went­na gra i widać, że to jest druży­na. Fil­ip pokazał, dlaczego zde­cy­dowal­iśmy się go kupić. 

Uważam, że jak na tyle roz­gry­wek, mam za wąską kadrę. Mam kilku młodych zawod­ników, ale trze­ba wiedzieć, kiedy ich wprowadz­ić. Wiado­mo, że przyjdą zakrę­ty i nie ma się czego bać – to jest część tej gry. Patrzymy do przo­du. Na to, co będzie za tydzień, dwa, cztery. Cieszy, że mimo zmi­an  nie zmienia się nasza gra. 

Niczego nie muszę mówić o tym, czy moż­na łączyć grę w pucharach i ligę. To jest budowanie mar­ki, wyni­ki wszys­tko mówią. Przy­go­towal­iśmy się do tego, co się dzieje ter­az. To nie dzieje się od ter­az, bo zaplanowal­iśmy to i sys­tem­aty­cznie wprowadza­my. Od roku zwięk­sza­my obciąże­nia Nie musimy za dużo mówić, bo wiele pokazujemy. 

Jan Urban:

Nie tak sobie wyobrażal­iśmy rozpoczę­cie nowego sezonu. Ten mecz mógł się ułożyć inaczej, gdy­by Robak wyko­rzys­tał sytu­ację z głowy. W pier­wszej połowie Zagłę­bie nie miało zbyt wiele sytu­acji. W drugiej wys­zliśmy wyżej i nie dal­iśmy zła­pać się na żad­ną z kon­tr. Dru­ga bram­ka bard­zo ład­na i nie ustal­iła wyniku meczu, bo mieliśmy jeszcze sporo okazji. Gdy­byśmy strzelili choć jed­ną, mielibyśmy szan­sę nawet na remis. Widać, że Zagłę­bie jest na fali. W roz­gry­wa­niu pił­ki widać pewność siebie. W pier­wszej połowie zagral­iśmy z dużym respek­tem do Zagłębia. Aż za dużym. 

Nie jest łat­wo grać bez naszych pod­sta­wowych zawod­ników. Trud­no się gra bez Kadara, Linet­tego, Pawłowskiego, Kamińskiego, to zawod­ni­cy, którzy grali w pier­wszym składzie. Ci nowi muszą się jak najszy­b­ciej zaaklimatyzować. 

Będę wyma­gał od Rad­ka Majew­skiego zde­cy­dowanie więcej. Wiemy, że jest to kreaty­wny zawod­nik i bardziej mu pasu­je pozy­c­ja numer „10”. Starał się i to bard­zo, ale będę czekał na coś więcej. 

Zagłę­bie nie miało dzisi­aj zbyt wielu sytu­acji, a strzeliło dwie bram­ki. Gdy ktoś jest na fali, to wszys­tko się ukła­da naprawdę dobrze. Musimy wyko­rzysty­wać nasze sytu­acje, bo stwarza­my sobie ich bard­zo dużo. Pra­ca, pra­ca i jeszcze raz pra­ca, bo na tabl­i­cy na pewno tego nie wytłu­maczymy. Tamas wró­cił dopiero niedawno. Nie jest jeszcze przy­go­towany. Karol nie zagrał z innych względów. 

W piłce tak to funkcjonu­je, że jeśli zawod­nik ma swo­je sytu­acje i ich nie wyko­rzys­tu­je, to wiado­mo, gdzie się zna­jdzie. Nic­ki Bille doskonale zda­je sobie z tego sprawę.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.