02.06.2023, g. 02:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Connecticut Sun
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.13min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trójka obrońców “brzytwą” dla Skorży?

Trójka obrońców “brzytwą” dla Skorży?

W obliczu martwią­cych rezul­tatów Lecha Poz­nań tren­er Maciej Sko­rża musi spróbować czegoś nowego, by zmienić obliczę gry obec­nych mis­trzów Pol­s­ki. Po porażce 0:2 z FC Basel w Lidze Europy szkole­niowiec Kole­jorza wspom­ni­ał o możli­woś­ci zmi­any for­ma­cji w szere­gach Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy. Lechi­ci mieli­by zrezyg­nować z gry czwórką obrońców (dwóch bocznych i dwóch stop­erów) na rzecz trój­ki obrońców — Bar­ry był­by sil­nym wahadłowym zawod­nikiem przy grze na trzech obrońców plus Paulus, Kamyk i Tamas. Roz­maw­iałem z nim o tym i aż mu się oko uśmiech­nęło. To było­by dobre rozwiązanie, ale nie wiem czy druży­na jest gotowa na taką zmi­anę w tak­tyce —  opowia­da Maciej Skorża.

Było­by to ide­alne rozwiązanie na wyko­rzys­tanie atutów Bar­ry’ego Dou­glasa — niezbyt szy­bkiego i sta­bil­nego w obronie szkock­iego zawod­ni­ka — Na pewno potrze­bowal­ibyśmy kilku spotkań, by to dos­zli­fować. Bar­ry będzie tak próbowany, by wyko­rzys­tać jego dobre stałe frag­men­ty gry i dośrod­kowa­nia. Mam nadzieję, że po prz­er­wie na kadrę zaleczy prob­le­my i będzie tym Bar­rym, który dawał nam zwycięst­wa w bard­zo ważnych meczach. 

Nie był­by to częsty widok w pol­skiej Ekstrak­lasie. Z początku sezonu podob­nym sys­te­mem grała Cra­covia pod wodzą tren­era Jac­ka Zielińskiego. Więk­szość drużyn sto­su­je jed­nak grę z czwórką defen­sorów. Tren­er Sko­rża również w swo­jej kari­erze ustaw­iał zespół w ten sposób — Grałem kiedyś takim ustaw­ie­niem trenu­jąc Wisłę, ale tylko poje­dyncze mecze roz­gry­wal­iśmy w takim ustaw­ie­niu. Będę szukał do koń­ca wyjś­cia z tej sytu­acji. Może taki impuls będzie nam potrzeb­ny. Nie chcę, żeby to były pan­iczne ruchy. Muszę rozsąd­nie to robić, zobaczyć na treningach czy to będzie okej. Nierozsądne było­by zmieni­ane wszys­tkiego, by grał Bar­ry. To musi być z korzyś­cią dla całego zespołu — zapew­nia jed­nak Skorża.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.