27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
51dn.18godz.47min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trójka obrońców “brzytwą” dla Skorży?

Trójka obrońców “brzytwą” dla Skorży?

W obliczu martwią­cych rezul­tatów Lecha Poz­nań tren­er Maciej Sko­rża musi spróbować czegoś nowego, by zmienić obliczę gry obec­nych mis­trzów Pol­s­ki. Po porażce 0:2 z FC Basel w Lidze Europy szkole­niowiec Kole­jorza wspom­ni­ał o możli­woś­ci zmi­any for­ma­cji w szere­gach Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy. Lechi­ci mieli­by zrezyg­nować z gry czwórką obrońców (dwóch bocznych i dwóch stop­erów) na rzecz trój­ki obrońców — Bar­ry był­by sil­nym wahadłowym zawod­nikiem przy grze na trzech obrońców plus Paulus, Kamyk i Tamas. Roz­maw­iałem z nim o tym i aż mu się oko uśmiech­nęło. To było­by dobre rozwiązanie, ale nie wiem czy druży­na jest gotowa na taką zmi­anę w tak­tyce —  opowia­da Maciej Skorża.

Było­by to ide­alne rozwiązanie na wyko­rzys­tanie atutów Bar­ry’ego Dou­glasa — niezbyt szy­bkiego i sta­bil­nego w obronie szkock­iego zawod­ni­ka — Na pewno potrze­bowal­ibyśmy kilku spotkań, by to dos­zli­fować. Bar­ry będzie tak próbowany, by wyko­rzys­tać jego dobre stałe frag­men­ty gry i dośrod­kowa­nia. Mam nadzieję, że po prz­er­wie na kadrę zaleczy prob­le­my i będzie tym Bar­rym, który dawał nam zwycięst­wa w bard­zo ważnych meczach. 

Nie był­by to częsty widok w pol­skiej Ekstrak­lasie. Z początku sezonu podob­nym sys­te­mem grała Cra­covia pod wodzą tren­era Jac­ka Zielińskiego. Więk­szość drużyn sto­su­je jed­nak grę z czwórką defen­sorów. Tren­er Sko­rża również w swo­jej kari­erze ustaw­iał zespół w ten sposób — Grałem kiedyś takim ustaw­ie­niem trenu­jąc Wisłę, ale tylko poje­dyncze mecze roz­gry­wal­iśmy w takim ustaw­ie­niu. Będę szukał do koń­ca wyjś­cia z tej sytu­acji. Może taki impuls będzie nam potrzeb­ny. Nie chcę, żeby to były pan­iczne ruchy. Muszę rozsąd­nie to robić, zobaczyć na treningach czy to będzie okej. Nierozsądne było­by zmieni­ane wszys­tkiego, by grał Bar­ry. To musi być z korzyś­cią dla całego zespołu — zapew­nia jed­nak Skorża.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.