27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
51dn.19godz.30min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tu już trzeba tylko współczuć. Lech “dostaje” pięć bramek w Krakowie

Tu już trzeba tylko współczuć. Lech “dostaje” pięć bramek w Krakowie

Lech Poz­nań prze­grał mecz przy Kałuży z Cra­cov­ią 2:5. Przy takim wyniku ciężko jest szukać jak­iś pozy­ty­wów w grze lechitów. Schodząc na prz­er­wę podopieczni tren­era Sko­rży prze­gry­wali już 0:3. Była to wina przede wszys­tkim Gos­tom­skiego i Kędzio­ry, dla których ten wieczór nie należał do najlep­szych. Ostat­nie miejsce nadal należy do Lecha. Wszyscy w Poz­na­niu mają jed­nak nadzieję, że taki stan rzeczy nie potr­wa długo.

Lech ten mecz miał trak­tować jako ide­alne spotkanie do przeła­ma­nia. Nie dlat­ego, że prze­ci­wnik sła­by, ale prze­cież kiedyś trze­ba, praw­da? Nieste­ty, dzisiejszy wieczór nie należał do „Kole­jorza”. Był nato­mi­ast spek­tak­lem Cra­covii, która zdekla­sowała Lecha.

Zaczęło się szy­bko, nawet bard­zo szy­bko. Część kibiców nie zdążyła zająć miejs­ca na try­bunach, a już lechi­ci dali sobie wbić dwie bram­ki. Pier­wsza padła w… 46. sekundzie. Piłkę otrzy­mał Kapust­ka, który w ostat­nim cza­sie jest odkryciem „Pasów”. Młody pomoc­nik nie wahał się i wyko­rzys­tał swo­ją sytuację.

Dru­gi cios dla Lecha to 3. min­u­ta meczu. Jen­drisek podał do Rakel­sa w pole karne. Pomoc­nik „Pasów” mógł lep­iej uderzyć, ale pił­ka nieszczęśli­wie odbiła się od Gos­tom­skiego i trafiła do siatki.

W 23. min­u­cie mogło by się wydawać, że lechi­ci się prze­budzili. Na lewe skrzy­dło fan­tasty­cznie do Pawłowskiego podał Linet­ty. Pawłows­ki wyśmieni­cie dośrod­kował w pole karne. Akcję zamykał Hamalainen, który uderzył piłkę, ale nieste­ty nie był to cel­ny strzał.

Na tę sytu­ac­ja szy­bko odpowiedzi­ała Cra­covia. Deleu zagrał prostopadłą piłkę do Rakel­sa, który znalazł się sam na sam z Gos­tom­skim. Jed­nak jego strzał poszy­bował obok bramki.

W 40. min­u­cie zdarzyło się coś, co nie powin­no prze­jść bez kon­sek­wencji. W polu karnym faulował Gos­tom­s­ki. Ale faulował bezmyśl­nie Rakel­sa, który był odwró­cony od bram­ki, a do tego się od niej odd­alał. Do „11” pod­szedł Cetnars­ki i rzut karny zamienił na gola.

W 56. min­u­cie bramkę kon­tak­tową strzelił Hamalainen. Pawłows­ki zjawiskowo minął Deleu, a później dośrod­kował pros­to na głowę Fina, którego strzał zan­im przekroczył lin­ię bramkową, odbił się od poprzeczki.

W 63. min­u­cie wszel­ka nadzie­ja na wywiezie­nie punk­tów z Krakowa prysła. Jest to w dużej mierze wina sędziego, który przyz­nał bramkę ze spalonego Jendriskowi.

W 74. min­u­cie Cra­covia dobiła Lecha. Dąbrows­ki zagrał świetne otwier­a­jące podanie do Wój­ci­ciego, który przy okazji pier­wszego kon­tak­tu z piłką w meczu, wpisał się na listę strzelców.

Przy otrzy­ma­niu takiej iloś­ci bramek, również trze­ba zdobyć więcej, niż jed­ną bramkę hon­orową. Tak się właśnie stało. Min­utę później Ara­ju­uri zagrał w pole karne. San­domier­s­ki minął się z piłką, ale za nim czekał Hamalainen, który trafił na pustą bramkę.

CRACOVIA  – LECH POZNAŃ 5:2

Bram­ki: 1’ Kapust­ka, 3’ Rakels, 40’ Cetnars­ki, 63. Jen­drisek, 74. Wój­ci­c­ki; 56. 75. Hamalainen

CRACOVIA: San­domier­s­ki – Deleu, Sreten­ović, Pol­czak, Jaroszyńs­ki <86. Wołąkiewicz> – Dąbrows­ki, Cov­i­lo – Kapust­ka <72. Wój­ci­c­ki>, Cetnars­ki, Rakels – Jendrisek

LECH: Gos­tom­s­ki – Kędzio­ra <46. Ceesay>, Kamińs­ki, Ara­ju­uri, Kadar – Linet­ty, Trał­ka – Gajos <73. Formel­la>, Hamalainen, Pawłows­ki – Robak <46. Jevtić>

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.