01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.12godz.31min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Twierdza Bułgarska, czyli co było a nie jest

stadionLech boi się grać na włas­nym sta­dion­ie. Prze­grał cztery mecze z rzę­du, zdobył w nich jed­ną bramkę, stracił dziewięć. Jeszcze jak­iś czas temu trud­no było­by w to uwierzyć. Trud­no było­by pogodz­ić się z jed­ną porażką, bo Buł­gars­ka to była twierdza, a kibice powodowali, że rywale bali się to przyjeżdżać.

Dzisi­aj jed­nak ta jeszcze kiedyś znana ten­denc­ja kole­jny raz została zabur­zona. Potwierdz­iło się, że nie taki straszny jest ten Lech jak go malu­ją. Mogła pokon­ać Legia, mógł Śląsk — co, by nie mówić zespoły znaczące coś w naszej lidze. Mogła jed­nak Jagiel­lonia i mogła Polo­nia — zespoły, co najwyżej prze­ciętne. A to jest już syg­nał dla Bełcha­towa, Lechii czy innego Podbeskidzia. — Słucha­j­cie da się pokon­ać Lecha w Poz­na­niu. Więc jedziemy po zwycięst­wo. Sko­ro inni mogli, to, dlaczego nie może­my i my?

Tutaj nawet nie chodzi o tę piątkową porażkę, ale o świado­mość i syg­nał, jaki Lech dał wszys­tkim swoim rywalom. Uświadomił ich, że pozwala na zdoby­cie bram­ki, a nawet bramek. Trochę będzie atakował, ale w zasadzie przy odrobinie szczęś­cia coś uda mu się strzelić. Prze­ważnie jed­nak go braku­je i jeśli zdobędziesz na Buł­garskiej gola, to wygry­wasz. Na razie tylko dwóm drużynom to się nie udało — Ruchowi i Górnikowi. I te dwa zespoły prze­grały. Pogoń strzeliła, choć w tym przy­pad­ku to Lech sam sobie strzelił. A to i tak wystar­czyło na zdoby­cie punktu.

Jas­min Burić po meczu z Polonią stwierdz­ił, że być może druży­na nie radzi sobie z presją w Poz­na­niu. Takie same wniosku były wys­nuwane jeszcze na jesień, gdy Lech notował trze­cią porażkę z rzę­du. To nie wina umiejęt­noś­ci, a głowy. W końcu „Kole­jorz” na wyjaz­dach wygry­wa i ma obec­nie 8/9 wygranych. W Poz­na­niu ma 8/8, ale tutaj przelicznik jest inny. 8 meczów i 8 punk­tów. Jeszcze jak­iś czas temu 8/8 było możli­we. 8 wygranych z 8 roze­granych. No właśnie, jak­iś czas temu.

Przy Buł­garskiej piłkarzy prz­er­aża pub­liczność, świado­mość presji i wyso­kich oczeki­wań. Tak naprawdę to wszys­tko. Bo i nogi pow­iązane i na wyjaz­dach gra się jak­by luźniej. Tylko ter­az to przed wyjaz­da­mi kibice są tak pewni zwycięstw, jak byli niegdyś przed spotka­ni­a­mi na włas­nym sta­dion­ie. Co wtedy, gdy piłkarzy zacznie prz­er­ażać świado­mość gry na wyjazdach?

A to nie jedy­na świado­mość, która prz­er­aża piłkarzy Lecha. O kole­jnej przeczyta­cie już w poniedziałek.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.