01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.18godz.0min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tymoteusz Klupś na dłużej w Lechu

Tymoteusz Klupś na dłużej w Lechu

Tymo­teusz Klupś pod­pisał nowy kon­trakt z Lechem Poz­nań. Skrzy­dłowy związał się z Kole­jorzem cztero­let­nią umową, która będzie obow­iązy­wać do 30 czer­w­ca 2022.

- Umowa z Tymkiem to dowód naszego zau­fa­nia i wiary w to, że w nieodległej przyszłoś­ci będzie mógł stanow­ić o sile drużyny. Jest zawod­nikiem bard­zo utal­en­towanym, który nie boi się ciężkiej pra­cy i odd­a­je się jej z całym sercem. Jest naszym kole­jnym wychowankiem, który notu­je reg­u­larne powoła­nia do młodzieżowych reprezen­tacji Pol­s­ki, podąża wyz­nac­zoną przez nas ścieżką podob­nie jak wcześniej robili to choć­by Bednarek, Kamińs­ki, Kow­nac­ki czy Linet­ty. Oni rozwi­ja­ją swo­je kari­ery w więk­szych klubach, będziemy podzi­wiać ich wys­tępy na mis­tr­zost­wach świa­ta. Podob­ne­go sce­nar­iusza życzę również Klup­siowi — mówi wiceprezes Kole­jorza, Piotr Rutkowski.

18-latek jest wychowankiem poz­nańskiego klubu, do którego trafił w 2007 roku. Zimą wyjechał z pier­wszą drużyną na obóz przy­go­towaw­czy do Tur­cji, po którym został włąc­zony do kadry i zgłos­zony do roz­gry­wek ekstrak­lasy. W nich zade­bi­u­tował 18 lutego w spotka­niu z Pogo­nią. Na swoim kon­cie ma obec­nie sie­dem wys­tępów w pier­wszej drużynie, trzykrot­nie zagrał od pier­wszej minuty.

- Wiążę się kon­trak­tem z klubem, w którym trenu­ję od dziec­ka, dlat­ego to dla mnie szczegól­ny moment. Przeszedłem przez każdy szczebel akademii, trafiłem do pier­wszej drużyny i zagrałem przy Buł­garskiej, przed naszy­mi kibi­ca­mi. To super uczu­cie, bo w ten sposób spełniłem swo­je marze­nie. Pod­pisanie tego kon­trak­tu wywołu­je u mnie tylko pozy­ty­wne emoc­je — pod­kreśla piłkarz. — Teraz tylko muszę skupić się na ciężkiej pra­cy i pod­nosze­niu swoich umiejęt­noś­ci — dodaje.

Piłkarz jest reg­u­larnie powoły­wany do młodzieżowych reprezen­tacji Pol­s­ki. Jeszcze w lutym tego roku był powoły­wany do kadry do lat 18. Po zakończe­niu sezonu wyjechał na kon­sul­tację szkole­niową reprezen­tacji U‑20, która w przyszłym roku zagra w mis­tr­zost­wach świa­ta orga­ni­zowanych w Polsce

 

Inf. prasowa/fot. Marcin Rajczak

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.