03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.17godz.30min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tymoteusz Klupś na dłużej w Lechu

Tymoteusz Klupś na dłużej w Lechu

Tymo­teusz Klupś pod­pisał nowy kon­trakt z Lechem Poz­nań. Skrzy­dłowy związał się z Kole­jorzem cztero­let­nią umową, która będzie obow­iązy­wać do 30 czer­w­ca 2022.

- Umowa z Tymkiem to dowód naszego zau­fa­nia i wiary w to, że w nieodległej przyszłoś­ci będzie mógł stanow­ić o sile drużyny. Jest zawod­nikiem bard­zo utal­en­towanym, który nie boi się ciężkiej pra­cy i odd­a­je się jej z całym sercem. Jest naszym kole­jnym wychowankiem, który notu­je reg­u­larne powoła­nia do młodzieżowych reprezen­tacji Pol­s­ki, podąża wyz­nac­zoną przez nas ścieżką podob­nie jak wcześniej robili to choć­by Bednarek, Kamińs­ki, Kow­nac­ki czy Linet­ty. Oni rozwi­ja­ją swo­je kari­ery w więk­szych klubach, będziemy podzi­wiać ich wys­tępy na mis­tr­zost­wach świa­ta. Podob­ne­go sce­nar­iusza życzę również Klup­siowi — mówi wiceprezes Kole­jorza, Piotr Rutkowski.

18-latek jest wychowankiem poz­nańskiego klubu, do którego trafił w 2007 roku. Zimą wyjechał z pier­wszą drużyną na obóz przy­go­towaw­czy do Tur­cji, po którym został włąc­zony do kadry i zgłos­zony do roz­gry­wek ekstrak­lasy. W nich zade­bi­u­tował 18 lutego w spotka­niu z Pogo­nią. Na swoim kon­cie ma obec­nie sie­dem wys­tępów w pier­wszej drużynie, trzykrot­nie zagrał od pier­wszej minuty.

- Wiążę się kon­trak­tem z klubem, w którym trenu­ję od dziec­ka, dlat­ego to dla mnie szczegól­ny moment. Przeszedłem przez każdy szczebel akademii, trafiłem do pier­wszej drużyny i zagrałem przy Buł­garskiej, przed naszy­mi kibi­ca­mi. To super uczu­cie, bo w ten sposób spełniłem swo­je marze­nie. Pod­pisanie tego kon­trak­tu wywołu­je u mnie tylko pozy­ty­wne emoc­je — pod­kreśla piłkarz. — Teraz tylko muszę skupić się na ciężkiej pra­cy i pod­nosze­niu swoich umiejęt­noś­ci — dodaje.

Piłkarz jest reg­u­larnie powoły­wany do młodzieżowych reprezen­tacji Pol­s­ki. Jeszcze w lutym tego roku był powoły­wany do kadry do lat 18. Po zakończe­niu sezonu wyjechał na kon­sul­tację szkole­niową reprezen­tacji U‑20, która w przyszłym roku zagra w mis­tr­zost­wach świa­ta orga­ni­zowanych w Polsce

 

Inf. prasowa/fot. Marcin Rajczak

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.