27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.13godz.4min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tymoteusz Puchacz na dłużej w Kolejorzu

Tymoteusz Puchacz na dłużej w Kolejorzu

Tymo­teusz Puchacz pod­pisał nowy kon­trakt z Lechem Poz­nań. Obroń­ca związał się z poz­nańskim klubem umową, która będzie obow­iązy­wała do czer­w­ca 2021 roku.

18-latek w sty­czniu został włąc­zony do kadry pier­wszej drużyny Lecha. Zimą pojechał na zgrupowanie na Cypr. Wios­ną grał jed­nak przede wszys­tkim w zes­pole rez­erw, który gra na trze­ci­oligowych boiskach. W ekstrak­lasie zade­bi­u­tował w maju tego roku, pod­czas meczu z Bruk-Bet Ter­ma­liką Nieciecza. Na boisku pojaw­ił się na ostat­nie dziesięć min­ut spotka­nia, zmieni­a­jąc Miha­ia Raduta.

Puchacz wys­tępu­je na pozy­cji lewego obroń­cy. Może jed­nak grać też na pozy­cji skrzy­dłowego. - Bard­zo liczymy na jego rozwój. Chce­my pomóc mu wejść do pier­wszej drużyny. Na boisku prezen­tu­je­my się dobrze i dojrza­le. To sil­ny i szy­b­ki zawod­nik z bard­zo dobrze ułożoną lewą nogą. Pasu­je do naszego pro­filu lewego obroń­cy. Mam nadzieję, że w przyszłoś­ci będzie wstanie wskoczyć do wyjś­ciowej jede­nast­ki Lecha — przyz­na­je wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.

Pod­pisanie nowej umowy jest bard­zo ważne dla młodego zawod­ni­ka, który odbiera je jako nagrodę za ciężką pracę wyko­naną przez ostat­nie dwanaś­cie miesię­cy. — To dla mnie bard­zo dobra infor­ma­c­ja. Każdy młody zawod­nik chce grać w Lechu i zdoby­wać tutaj doświad­cze­nie. To naprawdę rados­ny dzień i początek mojej dro­gi. Wierzę, że w przyszłoś­ci będę mógł dawać kibi­com wiele radoś­ci - zaz­nacza Puchacz.

W obec­nym sezonie 18-latek zagrał w niemal wszys­t­kich meczach trze­ci­oligowych rez­erw. Na boisku wys­tąpił w szes­nas­tu spotka­ni­ach. W każdym z nich od pier­wszej do ostat­niej min­u­ty. Opuś­cił tylko jed­no spotkanie z powodu nad­mi­aru żół­tych kartek.

Inf. prasowa/fot. Lech Poznań

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.