31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.55min.
13.30 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tymoteusz Puchacz na dłużej w Kolejorzu

Tymoteusz Puchacz na dłużej w Kolejorzu

Tymo­teusz Puchacz pod­pisał nowy kon­trakt z Lechem Poz­nań. Obroń­ca związał się z poz­nańskim klubem umową, która będzie obow­iązy­wała do czer­w­ca 2021 roku.

18-latek w sty­czniu został włąc­zony do kadry pier­wszej drużyny Lecha. Zimą pojechał na zgrupowanie na Cypr. Wios­ną grał jed­nak przede wszys­tkim w zes­pole rez­erw, który gra na trze­ci­oligowych boiskach. W ekstrak­lasie zade­bi­u­tował w maju tego roku, pod­czas meczu z Bruk-Bet Ter­ma­liką Nieciecza. Na boisku pojaw­ił się na ostat­nie dziesięć min­ut spotka­nia, zmieni­a­jąc Miha­ia Raduta.

Puchacz wys­tępu­je na pozy­cji lewego obroń­cy. Może jed­nak grać też na pozy­cji skrzy­dłowego. - Bard­zo liczymy na jego rozwój. Chce­my pomóc mu wejść do pier­wszej drużyny. Na boisku prezen­tu­je­my się dobrze i dojrza­le. To sil­ny i szy­b­ki zawod­nik z bard­zo dobrze ułożoną lewą nogą. Pasu­je do naszego pro­filu lewego obroń­cy. Mam nadzieję, że w przyszłoś­ci będzie wstanie wskoczyć do wyjś­ciowej jede­nast­ki Lecha — przyz­na­je wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.

Pod­pisanie nowej umowy jest bard­zo ważne dla młodego zawod­ni­ka, który odbiera je jako nagrodę za ciężką pracę wyko­naną przez ostat­nie dwanaś­cie miesię­cy. — To dla mnie bard­zo dobra infor­ma­c­ja. Każdy młody zawod­nik chce grać w Lechu i zdoby­wać tutaj doświad­cze­nie. To naprawdę rados­ny dzień i początek mojej dro­gi. Wierzę, że w przyszłoś­ci będę mógł dawać kibi­com wiele radoś­ci - zaz­nacza Puchacz.

W obec­nym sezonie 18-latek zagrał w niemal wszys­t­kich meczach trze­ci­oligowych rez­erw. Na boisku wys­tąpił w szes­nas­tu spotka­ni­ach. W każdym z nich od pier­wszej do ostat­niej min­u­ty. Opuś­cił tylko jed­no spotkanie z powodu nad­mi­aru żół­tych kartek.

Inf. prasowa/fot. Lech Poznań

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.