27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
61dn.4godz.23min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

U naszych zgód: Cracovia gotowa do walki!

Od kilku lat krakows­ki zespół w rundzie wiosen­nej zapew­ni­ał sobie — bard­zo częs­to rzutem na taśmę — utrzy­manie w Ekstrak­lasie. Taka sama wal­ka czeka “Pasy” i w tym roku. Miejmy nadzieję, że i tym razem będzie zakońc­zona hap­py end’em.

Zgod­nie z trady­cją, w noworoczne popołud­nie został roze­grany mecz pomiędzy pier­wszą drużyną Cra­covii, a drużyną Młodej Ekstrak­lasy tego samego zespołu. W meczu, który trwał 2x25 min­ut lep­si okaza­li się zawod­ni­cy pier­wszego zespołu, którzy wygrali 2:1. Jed­nak pier­wszą bramkę w nowym roku zdobył gracz wys­tępu­ją­cy w ME — Daw­id Sar­ga, w 14. min­u­cie meczu.

Do nor­mal­nych tren­ingów podopieczni tren­era Dar­iusz Pasie­ki powró­cili 9 sty­cz­nia. Pier­wszy tren­ing odbył się o godzinie 14, a nie dotarło na niego — z różnych powodów — pię­ciu zawod­ników. Przez pier­wszy tydzień krakowian­ie trenowali dwa razy dzi­en­nie — oprócz niedzieli, pod­czas której mieli tylko jedne zajęcia.

Pier­wszy mecz sparingowy w pełnowymi­arowym cza­sie został roze­grany z poz­nańską Wartą. Mecz zakończył się remisem 1:1, po bram­ce z rzu­tu wol­nego Kosanovicia.

Na pier­wsze zgrupowanie zawod­ni­cy z II Stol­i­cy Pol­s­ki udali się do Hisz­panii, do miejs­cowoś­ci Mar­bel­la, gdzie wzięli udzi­ał w towarzyskim turniej Foot­bal Impact Cup. Pier­wszy spar­ing w tym turnieju krakowian­ie wygrali 3:2 z gruz­ińskim Dynamem Tbil­isi. Bram­ki zdobyli: Koen Van der Biezen, Sai­di Ntibazonkiza oraz Alek­se­js Visnakovs.

W drugiej rundzie Cra­covia miała się spotkać z Dnipro Dniepropi­etrowsk, ale Ukraiń­cy zrezyg­nowali z meczu, dzię­ki czemu… “Craxa” awan­sowała automaty­cznie do finału w którym jed­nak wysoko (2:7) prze­grała z z innym zespołem zza naszej wschod­niej grani­cy — Dynamem Kijów. Hon­orowe gole zdobyli Alek­se­js Vis­nakovs i Sai­di Ntibazonkiza.

W między­cza­sie “Pasy” zremisowały 1:1 z hisz­pańskim trze­ci­oligowym zespołem — Realem Balompedica.

Drugie zgrupowanie krakowian­ie odbyli w tureck­iej miejs­cowoś­ci Side, gdzie tren­er Pasieka miał do dys­pozy­cji 21. zawod­ników. Udali się tam na początku lutego, dokład­nie dwa dni po powro­cie z Hisz­panii. W Tur­cji krakowian­ie skupili się przede wszys­tkim na treningiem szy­bkoś­ciowym oraz dynamiką.

Tam roze­grali trzy sparin­gi, pod­czas których odnieśli zwycięst­wo, a dwa mecze zakończyły się remisa­mi. “Craxa” wygrała 3:0 z rumuńskim CSU Coin­ta Sibiu (gole Ntibazonkizy. Bartcza­ka i Puzi­ga­cy). Z kolei remisy padły z węgier­s­ki Dios­gy­ori VTK (1:1 — gol van der Biezena) oraz rumuńską Dacią Moveni (o:0).

Do zespołu Cra­covii dołączyło również trzech zawod­ników. Pomoc­nik Marcin Budz­ińs­ki został wypoży­c­zony do koń­ca sezonu z Arki Gdy­nia z opcją pier­wokupu. Na tej samej zasadzie do drużyny “Pasów” dołączył litews­ki napast­nik Deivy­das Mat­ule­vi­cius. Pon­ad­to z wol­nego trans­feru dołączył pomoc­nik Sebas­t­ian Szałachowski.

Od 1 lip­ca zawod­nikiem krakowskiego zespołu zostanie także Adam Marcini­ak, które­mu za pół roku wygasa umowa z Górnikiem Zabrze i postanow­ił związać się trzylet­nim kon­trak­tem, obow­iązu­ją­cym od lata, z Cracovią.

Z kolei z klubu odeszło dwóch zawod­ników. I z Andrze­jem Niedzielanem, i z Tamirem Cahalonem rozwiązano kon­trak­ty za porozu­mie­niem stron.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.