02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.16godz.57min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

U naszych zgód: Cracovia gotowa do walki!

Od kilku lat krakows­ki zespół w rundzie wiosen­nej zapew­ni­ał sobie — bard­zo częs­to rzutem na taśmę — utrzy­manie w Ekstrak­lasie. Taka sama wal­ka czeka “Pasy” i w tym roku. Miejmy nadzieję, że i tym razem będzie zakońc­zona hap­py end’em.

Zgod­nie z trady­cją, w noworoczne popołud­nie został roze­grany mecz pomiędzy pier­wszą drużyną Cra­covii, a drużyną Młodej Ekstrak­lasy tego samego zespołu. W meczu, który trwał 2x25 min­ut lep­si okaza­li się zawod­ni­cy pier­wszego zespołu, którzy wygrali 2:1. Jed­nak pier­wszą bramkę w nowym roku zdobył gracz wys­tępu­ją­cy w ME — Daw­id Sar­ga, w 14. min­u­cie meczu.

Do nor­mal­nych tren­ingów podopieczni tren­era Dar­iusz Pasie­ki powró­cili 9 sty­cz­nia. Pier­wszy tren­ing odbył się o godzinie 14, a nie dotarło na niego — z różnych powodów — pię­ciu zawod­ników. Przez pier­wszy tydzień krakowian­ie trenowali dwa razy dzi­en­nie — oprócz niedzieli, pod­czas której mieli tylko jedne zajęcia.

Pier­wszy mecz sparingowy w pełnowymi­arowym cza­sie został roze­grany z poz­nańską Wartą. Mecz zakończył się remisem 1:1, po bram­ce z rzu­tu wol­nego Kosanovicia.

Na pier­wsze zgrupowanie zawod­ni­cy z II Stol­i­cy Pol­s­ki udali się do Hisz­panii, do miejs­cowoś­ci Mar­bel­la, gdzie wzięli udzi­ał w towarzyskim turniej Foot­bal Impact Cup. Pier­wszy spar­ing w tym turnieju krakowian­ie wygrali 3:2 z gruz­ińskim Dynamem Tbil­isi. Bram­ki zdobyli: Koen Van der Biezen, Sai­di Ntibazonkiza oraz Alek­se­js Visnakovs.

W drugiej rundzie Cra­covia miała się spotkać z Dnipro Dniepropi­etrowsk, ale Ukraiń­cy zrezyg­nowali z meczu, dzię­ki czemu… “Craxa” awan­sowała automaty­cznie do finału w którym jed­nak wysoko (2:7) prze­grała z z innym zespołem zza naszej wschod­niej grani­cy — Dynamem Kijów. Hon­orowe gole zdobyli Alek­se­js Vis­nakovs i Sai­di Ntibazonkiza.

W między­cza­sie “Pasy” zremisowały 1:1 z hisz­pańskim trze­ci­oligowym zespołem — Realem Balompedica.

Drugie zgrupowanie krakowian­ie odbyli w tureck­iej miejs­cowoś­ci Side, gdzie tren­er Pasieka miał do dys­pozy­cji 21. zawod­ników. Udali się tam na początku lutego, dokład­nie dwa dni po powro­cie z Hisz­panii. W Tur­cji krakowian­ie skupili się przede wszys­tkim na treningiem szy­bkoś­ciowym oraz dynamiką.

Tam roze­grali trzy sparin­gi, pod­czas których odnieśli zwycięst­wo, a dwa mecze zakończyły się remisa­mi. “Craxa” wygrała 3:0 z rumuńskim CSU Coin­ta Sibiu (gole Ntibazonkizy. Bartcza­ka i Puzi­ga­cy). Z kolei remisy padły z węgier­s­ki Dios­gy­ori VTK (1:1 — gol van der Biezena) oraz rumuńską Dacią Moveni (o:0).

Do zespołu Cra­covii dołączyło również trzech zawod­ników. Pomoc­nik Marcin Budz­ińs­ki został wypoży­c­zony do koń­ca sezonu z Arki Gdy­nia z opcją pier­wokupu. Na tej samej zasadzie do drużyny “Pasów” dołączył litews­ki napast­nik Deivy­das Mat­ule­vi­cius. Pon­ad­to z wol­nego trans­feru dołączył pomoc­nik Sebas­t­ian Szałachowski.

Od 1 lip­ca zawod­nikiem krakowskiego zespołu zostanie także Adam Marcini­ak, które­mu za pół roku wygasa umowa z Górnikiem Zabrze i postanow­ił związać się trzylet­nim kon­trak­tem, obow­iązu­ją­cym od lata, z Cracovią.

Z kolei z klubu odeszło dwóch zawod­ników. I z Andrze­jem Niedzielanem, i z Tamirem Cahalonem rozwiązano kon­trak­ty za porozu­mie­niem stron.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.