U naszych zgód: Przygotowania Arki do rundy wiosennej

Do rozpoczę­cia roz­gry­wek piłkarskiej Pier­wszej Ligi pozostał jeszcze nieco pon­ad miesiąc. W związku z tym przy­go­towa­nia gdyńskiej Arki do rundy wiosen­nej idą pełną parą.

Tren­er Petr Nemec ma swoich zawod­ników do dys­pozy­cji od 4 sty­cz­nia, kiedy to rozpoczęły się trenin­gi piłkarzy znad morza. Przez pewien okres mieli dzi­en­nie dwa trenin­gi — rano zaję­cia na siłowni a po połud­niu na boisku bądź w terenie.

W między­cza­sie roze­grali trzy mecze sparingowe — z Polonią Warsza­wa, Jagiel­lonią Białys­tok oraz OKS Stomil Olsz­tyn. Wszys­tkie trzy mecze Gdy­ni­an­ie prze­grali. Z “Czarny­mi Koszu­la­mi” 1:2, z “Jagą” 2:3 oraz ze Stomilem 1:4.

Na pier­wszy obóz żół­to-niebi­escy udali się do Cetniewa, gdzie prze­by­wali od 22 do 28 sty­cz­nia. Tren­er Nem­ce zabrał ze sobą 19. zawod­ników, w tym dwójkę testowanych — japońskiego pomoc­ni­ka Ryotaro Nakano oraz kameruńskiego napast­ni­ka Chris­tiana Toko Edimo.

Arkow­cy w Cetniewie pra­cow­ali przede wszys­tkim nad przy­go­towanie fizy­cznym. Odby­wali bie­gi po plaży czy trenowali gim­nastykę. Sztab szkole­niowy przy­go­tował ciężkie ćwiczenia dla zawod­ników z Gdyni.

Po powro­cie z tego wyjaz­du, Arkow­cy roze­grali jeszcze trzy sparin­gi. Ich wyni­ki były nieco lep­sze, niż te roze­grane przed obozem. Najpierw były wygrane 3:1 z Gryfem Wejherowo, później 3:2 z Cho­jniczanką Cho­jnice, a ma koniec remis 1:1 z Elaną Toruń.

Od 19 lutego Arka będzie prze­by­wać na zgrupowa­niu w Tur­cji, która ma potr­wać do koń­ca lutego. Tam mają zaplanowane trzy mecze sparingowe — z łotewską FC Dau­gavą Dyneb­urg, rosyjskim Spar­takiem Nal­czik oraz ukraińskim Heliosem Charków.

W między­cza­sie zaszło nieco zmi­an w kadrze Arki na rundę wiosen­ną. Pię­ciu zawod­ników zostało wypoży­c­zonych z Arki do klubów z niższych klas roz­gry­wkowych. Są to: Dami­an Rysiews­ki, Radosław Strz­elec­ki (obaj Niel­ba Wągrowiec), Krzysztof Buł­ka (Bał­tyk Gdy­nia), Paweł Czos­ka oraz Adri­an Suli­ma (obaj Olimpia Elbląg).

Wypoży­c­zony został również Marcin Budz­ińs­ki. Ten zawod­nik przez najbliższe pół roku będzie grał w KS Cra­covii, która posi­a­da pra­wo pier­wokupu. Pon­ad­to Arka rozwiąza­ła kon­trak­ty z Krzysztofem Łągiewką i Ensarem Arifoviciem.

Z kolei do klubu dołączyło czterech zawod­ników. Bramkarz Krzysztof Żukows­ki został wypoży­c­zony na pół roku ze Śląs­ka Wrocław. Tą samą drogą powędrował Patryk Jędrze­jows­ki, który pomyśl­nie przeszedł testy i również pod­pisał kon­trakt z ósmą drużyną Pol­skiej Pier­wszej Ligi.

Z Bog­dan­ki Łęcz­na do Arki przeszedł obroń­ca Wal­lace Ben­evente, który jesienią roze­grał 16. spotkań w barwach klubu z wojew­ództ­wa lubel­skiego. Ostat­ni zawod­nik, który dołączył do żół­to-niebies­kich, to Charles Nwaogu, który w sezonie 2010/11 był Królem Strzel­ców I Ligi w barwach Flo­ty Świnou­jś­cie, z 20. golami.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress