07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.22godz.26min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ubiparip jak Sotirović?

Kiedy na początku roku Lech pod­pisał umowę z nowym napast­nikiem 22-let­nim Serbem – Vojo Ubi­paripem, część osób pod­chodz­iła do tego trans­feru bard­zo scep­ty­cznie. A tymczasem…

Serb­s­ki napast­nik „Kole­jorza” w meczach Ekstrak­lasy zagrał już 233 min­u­ty. W tym 3 razy tren­er Bakero zde­cy­dował się wys­taw­ić Ubi­pari­pa w wyjś­ciowej jede­nastce. Było to w meczu z Arką Gdy­nia, Cra­cov­ią Kraków i Śląskiem Wrocław. Ten piłkarz zade­bi­u­tował też w Lidze Europe­jskiej pod­czas dwumeczu z Bragą. Pod­czas meczu w Poz­na­niu zmienił Rud­nevsa, a w Por­tu­galii wszedł na murawę za Stilicia.

Zazwyczaj wys­tępy Ubi­pari­pa nie zach­wycały. Jed­nak pod­czas piątkowego spotka­nia Lecha z zespołem z Wrocław­ia, Ubi­parip, który zastępował kon­tuzjowanego Rud­nevsa pokazał się z bard­zo dobrej strony. Najpierw zal­iczył asys­tę, a potem sam strzelił swo­jego pier­wszego gola przed poz­nańską pub­licznoś­cią. Koledzy z zespołu i nie tylko nie szczędzili słów pochwały dla młodego Ser­ba. — Rud­nevs i Ubi­parip to bard­zo dobrzy zawod­ni­cy. Jestem zad­owolony i cieszę się, że Vojo trafił bramkę i asys­tował. To dla niego bard­zo ważne, bo jest jeszcze młodym zawod­nikiem i dzię­ki temu będzie mu łatwiej i odbloku­je się – mówił po meczu o koledze z zespołu Semir Stilić.

Pozy­ty­wną ocenę Ubi­paripowi wys­taw­ił także zawod­nik WKS‑u – Jarosław Fojut, który w roz­mowie z dzi­en­nikarza­mi przyz­nał, że właśnie ten zawod­nik nap­suł im trochę krwi pod­czas meczu. — Statysty­ki Ubi­pari­pa z meczu pokaza­ły, że jest bard­zo dobrym zawod­nikiem. Przy­pom­i­na mi Vuka Sotirovi­cia. Może jest troszeczkę wyższy, ale ma bard­zo podob­ne walo­ry na boisku. Na pewno Lech będzie miał pociechę z niego – ocenił zawod­nik Śląs­ka Wrocław.

Postawa Ubi­pari­pa i jego przeła­manie na pewno cieszy, ale ze szczegółową oceną tego piłkarza chy­ba powin­niśmy jeszcze trochę poczekać. Ostate­cznie ma on za sobą dopiero kil­ka meczów w barwach “Kole­jorza”. Pozosta­je tylko mieć nadzieję, że ta dobra dys­pozy­c­ja, jaką zaprezen­tował w piątek nie była jed­no­ra­zowa, a kibice przy Buł­garskiej będą częś­ciej mieli okazję do skandowa­nia jego nazwiska z trybun.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.