02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
6dn.9godz.12min.
12.06 X3.45 23.6 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Udane zakończenie debiutanckiego sezonu Wiary Lecha. Wysoka wygrana i szósta lokata na koniec

Udane zakończenie debiutanckiego sezonu Wiary Lecha. Wysoka wygrana i szósta lokata na koniec

Zma­ga­ją­ca się z prob­le­ma­mi finan­sowy­mi Druży­na Wiary Lecha zwyciężyła 3:0 na wyjeździe z Kłosem Zaniemyśl. Wios­ną była to dziewią­ta wygrana kiboli, a ich bilans pod wodzą tren­era Wróblewskiego prezen­tu­je się tym samym bard­zo okaza­le. 9 zwycięstw, 2 remisy i 2 poraż­ki. Nie mamy wąt­pli­woś­ci, że gdy­by nie jesi­en­na niemoc, Kibole dołączyli­by do dwój­ki wal­czącej o awans do IV ligi. Tę batal­ię ostate­cznie zwyciężył Lubońs­ki KS, którego Wiara Lecha pokon­ała na wyjeździe kil­ka kole­jek temu.

Wraca­jąc do Zaniemyśla, przed ostat­nim spotkaniem sezonu lechi­ci wciąż mieli szanse, by awan­sować na piątą lokatę. Wiara Lecha miała bowiem taki sam dorobek punk­towy jak Vit­covia Witkowo, z którą zremisowała przed tygod­niem. Zespół z pod­nieg­nieźnieńskiego miastecz­ka zna­j­dował się o jed­no miejsce wyżej w tabeli z uwa­gi na jesi­en­ną demolkę (Vit­covia — DWL 5:0).

Rozo­choceni podopieczni tren­era Jarosława Wróblewskiego pewnie wes­zli więc w mecz kończą­cy kam­panię 2015/2016. Kam­panię szczegól­ną, bo pier­wszą w 5‑letniej his­torii Drużyny Wiary Lecha na tak wysokim szczeblu roz­gry­wkowym. Od pier­wszego gwiz­d­ka spotka­nia to Kibole prze­jęli inic­jaty­wę i przy akom­pa­ni­a­men­cie około 200 dopin­gu­ją­cych kolegów rozpoczęli szturm na bramkę gospo­darzy. Tam zaporą nie do prze­jś­cia okazał się miejs­cowy golkiper. Bramkarz Kłosa kilkukrot­nie w pier­wszej połowie ura­tował skórę swoim obrońcą nie dopuszcza­jąc lechit­om na ciesze­nie się z bram­ki otwier­a­jącej mecz.

_DSC0422

Sytu­ac­ja uległa zmi­an­ie razem ze zmi­aną stron. Wtedy to wciąż wyraźnie domi­nowali przed­staw­iciele Wiary Lecha, lecz bramkarz gospo­darzy w końcu ska­pit­u­lował. Zdążył jeszcze wybronić kil­ka groźnych uderzeń takich, jak to Stanisława Makowskiego zza pola karnego po długim rogu. Rogows­ki nie mógł wyśledz­ić pił­ki pośród gąszczu zawod­ników w jego polu karnym, a i tak rzu­ca­jąc się sparował fut­bolówkę na rzut rożny. W 72. min­u­cie dokład­nie strzeżony zamek w Zaniemyślu zamienił się w galer­ię hand­lową z drzwia­mi obro­towy­mi. Pił­ka prze­dostała się do siat­ki po raz pier­wszy i powtórzyła to jeszcze dwukrotnie.

Wynik spotka­nia 26. kole­j­ki Okręgów­ki otworzył Artur Gra­jkows­ki, który zaw­itał na muraw­ie od początku drugiej połowy w miejsce Pawlaczy­ka. Skrzy­dłowy Wiary Lecha wyko­rzys­tał dokładne dośrod­kowanie Niedźwiedzkiego i ze sto­ickim spoko­jem umieś­cił piłkę w siatce po długim rogu. Osiem min­ut później na indy­wid­u­al­ny rajd zde­cy­dował się Kwaśnik. Fil­igra­nowy pomoc­nik DWL uderzył zza pola karnego po krótkim słup­ku, co początkowo bramkarz Kłosa obronił. Pił­ka wypadła mu jed­nak z rękaw­ic i wpadła do jego bram­ki. Nie był to jeszcze koniec strze­la­nia goli (bo na sta­dion­ie w Zaniemyślu moż­na było zaob­ser­wować również inne wybuchy). Na dwie min­u­ty przed końcem meczu dzieło bandy tren­era Wróblewskiego zostało dopełnione bramką Tomasza Smury — jed­nego z motorów napę­dowych DWL w min­ionym sezonie. Podanie do wbie­ga­jącego Smury doskonale przepuś­cił Norek i pomoc­nik Kiboli znalazł się w sytu­acji sam na sam z bramkarzem, z której nie mógł nie wyjść zwycięsko.

_DSC0300

Doda­jmy, że spotkanie było kilkukrot­nie prz­ery­wane za sprawą zgro­mad­zonej w konkret­nej licz­bie wid­owni. Mimo upal­nego słoń­ca na try­bunach nie było koń­ca śpiewom i poka­zom pirotech­nicznym, które dotarły nawet na wspaniale przy­go­towaną murawę. To było godne zakończe­nie his­to­rycznego sezonu w wyko­na­niu Kiboli Kolejorza.

tabela

Źródło: 90minut.pl

KŁOS ZANIEMYŚL — K.K.S. WIARA LECHA 0:3 (0:0)

Bram­ki: 72′ Gra­jkows­ki, 80′ Rogows­ki (sam.), 90+3′ Smura

Żółte kart­ki: 73′, 83′ Skopek, 80′ Zakharov — 83′ Juchacz, 83′, 83′ Smuniewski

Czer­wone kart­ki: 83′ Skopek — 83′ Smuniewski

DWL: Juchacz — M. Nowak, Łaszyńs­ki, Smu­niews­ki, Sł. Makows­ki (88. J.Nowak) — St. makows­ki, Pawlaczyk (46. Gra­jkows­ki) — Kwaśnik, Smu­ra, Niedźwiedz­ki (90. Matysik) — P.Makowski (84. Norek)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.