27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.3godz.57min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Urban: Brak pucharów to stracony sezon

Urban: Brak pucharów to stracony sezon

Już dziś lechi­ci zmierzą się w Krakowie z tamte­jszą Cra­cov­ią i jeśli wygra­ją, zachowa­ją szanse, by awan­sować w przyszłym sezonie do europe­js­kich pucharów.

Oprócz Cra­covii, Kole­jorz zmierzy się jeszcze na wyjeździe z Zagłę­biem Lubin, a sezon zakończą przed włas­ną pub­licznoś­cią meczem z chor­zowskim Ruchem — Według mnie dziewięć punk­tów wystar­czy, by zagrać w przyszłym sezonie w europe­js­kich pucharach, ale trze­ba to zro­bić. Mamy na to duże szanse, jed­nak musimy zacząć strze­lać bram­ki, bo bez tego trud­no myśleć o punk­tach. Wypada­ją nam ofen­sy­wni piłkarze i każdy musi wziąć odpowiedzial­ność za strze­lanie bramek. Trze­ba wygrać ten pier­wszy mecz, musimy iść po kolei. Jeśli tego nie zro­bimy, to kole­jnego finału może nie być – mówił na przed­mec­zowej kon­fer­encji tren­er Urban.

 — Nasza przyszłość wyjaśni się w prze­ciągu tygod­nia. Nie musimy wyb­ie­gać daleko w przyszłość, w bo w środę, albo w niedzielę będziemy wszys­tko wiedzieć. Brak pucharów to sezon stra­cony dla Lecha.

Ten sezon dla lechitów nie jest udany. Najpierw dłu­go okupowali oni dolne rejony tabeli, a później do miejs­ca na podi­um tra­cili zaled­wie trzy ocz­ka — Wszys­tko decy­du­je się w ostat­nim miesiącu roz­gry­wek. Mieliśmy duże szanse na Puchar Pol­s­ki. W sezonie zasad­niczym zro­bil­iśmy super robotę i mieliśmy tylko trzy punk­ty mniej do trze­ciego miejs­ca i wszys­tko zawalil­iśmy cztere­ma mecza­mi i finałem PP. Wcześniej wszys­tko układało się tak, jak chcieliśmy – przyz­na­je szkoleniowiec.

Najwięk­szą szan­sę, by awan­sować do pucharów poz­na­ni­a­cy mieli pod­czas finału Pucharu Pol­s­ki, ale i tym razem się nie udało – Chłopa­cy są świado­mi, że mogli wygrać ten finał i to tym bardziej boli. Wiel­ka szko­da, bo finały są po to, by je wygry­wać. Legia to potrafiła, a my nie.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.