03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.13godz.15min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Urban: Chcę by Tamas zrobił kolejny krok do przodu

Urban: Chcę by Tamas zrobił kolejny krok do przodu

W let­nim okienku trans­fer­owym z Kole­jorzem pożeg­nał się Ger­go Lovrenc­sics. Po dobrym wys­tępie na Euro z Lecha ode­jść może jego rodak Tamas Kadar, a na ofer­ty z innych klubów narzekać nie może Karol Linetty.

Tamas Kadar i Karol Linet­ty najpoważniejszy­mi kandy­data­mi do odejścia?

Ci dwaj piłkarze mają najpoważniejsze ofer­ty z klubów z inny lig i tren­er Jan Urban liczy się z ich ode­jś­ciem, ale jak na razie czeka aż stop­er i pomoc­nik wrócą do tren­ingów po urlop­ie. – Dopó­ki mają ważny kon­trakt to z nami będą. Częs­to dochodzi do trans­feru w ostat­nim dniu okien­ka i to jest całkiem możli­we. Trze­ba się z tym liczyć. Ja na dzień dzisiejszy Tamasa i Karo­la mam w drużynie. Mają swo­je urlopy po Mis­tr­zost­wach Europy i jak wrócą, będę mógł z nich korzys­tać w każdym spotka­niu. Jeśli ich sprzedamy, to później będziemy się martwić jak załatać dzi­ury po nich.

Kadara stać na więcej

Począt­ki Węgra w Kole­jorzu nie były kolorowe, jed­nak z biegiem cza­su stał się czołowym piłkarzem Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy. Mimo to, szkole­niowiec Lecha widzi w nim jeszcze rez­er­wy. – Chci­ałbym by Tamas został, bo widzę w nim jeszcze potenc­jał. W ofen­sy­wie dał­by nam o wiele więcej. Wyróż­nia się wyprowadze­niem pił­ki z linii defen­sy­wnej i dużym spoko­jem, gdy jest w posi­ada­niu pił­ki. Zazwyczaj dochodz­ił do 60–70 metra i tam się jego rola kończyła. Wiem, że potrafi grać kom­bi­na­cyjnie, ma do tego zmysł. Chcę by Tamas zro­bił kole­jny krok do przo­du, bo to pod­niosło­by też jego wartość jako piłkarza.

Po Ger­go nikt nie płacze

Kiedy Ger­go Lovrenc­sics przy­chodz­ił cztery lata temu do Kole­jorza miał być solid­nym wzmoc­nie­niem. Pop­u­larny Gery strzelił w niebiesko-białych barwach 20 bramek, ale w ostat­niej rundzie prezen­tował się znacznie poniżej oczeki­wań. – Nie było pacia z żad­nej ze stron, by został. My byliśmy zad­owoleni z gry defen­sy­wnej Ger­go, ale ja sobie wyobrażałem znacznie więcej w ofen­sy­wie. Jest to prze­cież reprezen­tant kra­ju, spodziewałem się po nim więcej asyst czy cho­ci­aż­by kilku bramek. W jego ostat­nim okre­sie w Lechu statysty­ki spadały. Co do aspek­tu fizy­cznego, jak i zaan­gażowa­nia nie mogę mu nic zarzucić.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.