28.01.2023, g. 01:00
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.2godz.34min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Urban: Chcę by Tamas zrobił kolejny krok do przodu

Urban: Chcę by Tamas zrobił kolejny krok do przodu

W let­nim okienku trans­fer­owym z Kole­jorzem pożeg­nał się Ger­go Lovrenc­sics. Po dobrym wys­tępie na Euro z Lecha ode­jść może jego rodak Tamas Kadar, a na ofer­ty z innych klubów narzekać nie może Karol Linetty.

Tamas Kadar i Karol Linet­ty najpoważniejszy­mi kandy­data­mi do odejścia?

Ci dwaj piłkarze mają najpoważniejsze ofer­ty z klubów z inny lig i tren­er Jan Urban liczy się z ich ode­jś­ciem, ale jak na razie czeka aż stop­er i pomoc­nik wrócą do tren­ingów po urlop­ie. – Dopó­ki mają ważny kon­trakt to z nami będą. Częs­to dochodzi do trans­feru w ostat­nim dniu okien­ka i to jest całkiem możli­we. Trze­ba się z tym liczyć. Ja na dzień dzisiejszy Tamasa i Karo­la mam w drużynie. Mają swo­je urlopy po Mis­tr­zost­wach Europy i jak wrócą, będę mógł z nich korzys­tać w każdym spotka­niu. Jeśli ich sprzedamy, to później będziemy się martwić jak załatać dzi­ury po nich.

Kadara stać na więcej

Począt­ki Węgra w Kole­jorzu nie były kolorowe, jed­nak z biegiem cza­su stał się czołowym piłkarzem Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy. Mimo to, szkole­niowiec Lecha widzi w nim jeszcze rez­er­wy. – Chci­ałbym by Tamas został, bo widzę w nim jeszcze potenc­jał. W ofen­sy­wie dał­by nam o wiele więcej. Wyróż­nia się wyprowadze­niem pił­ki z linii defen­sy­wnej i dużym spoko­jem, gdy jest w posi­ada­niu pił­ki. Zazwyczaj dochodz­ił do 60–70 metra i tam się jego rola kończyła. Wiem, że potrafi grać kom­bi­na­cyjnie, ma do tego zmysł. Chcę by Tamas zro­bił kole­jny krok do przo­du, bo to pod­niosło­by też jego wartość jako piłkarza.

Po Ger­go nikt nie płacze

Kiedy Ger­go Lovrenc­sics przy­chodz­ił cztery lata temu do Kole­jorza miał być solid­nym wzmoc­nie­niem. Pop­u­larny Gery strzelił w niebiesko-białych barwach 20 bramek, ale w ostat­niej rundzie prezen­tował się znacznie poniżej oczeki­wań. – Nie było pacia z żad­nej ze stron, by został. My byliśmy zad­owoleni z gry defen­sy­wnej Ger­go, ale ja sobie wyobrażałem znacznie więcej w ofen­sy­wie. Jest to prze­cież reprezen­tant kra­ju, spodziewałem się po nim więcej asyst czy cho­ci­aż­by kilku bramek. W jego ostat­nim okre­sie w Lechu statysty­ki spadały. Co do aspek­tu fizy­cznego, jak i zaan­gażowa­nia nie mogę mu nic zarzucić.

 

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Legia Warszawa - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.