02.06.2023, g. 02:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Connecticut Sun
Do meczu pozostało:
0dn.20godz.33min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Urban: Chciałbym, abyśmy strzelali więcej goli po stałych fragmentach gry

Urban: Chciałbym, abyśmy strzelali więcej goli po stałych fragmentach gry

Już dziś lechi­ci pode­jmą przed włas­ną pub­licznoś­cią Lechię Gdańsk. Obie drużyny wal­czą o grę w europe­js­kich pucharach w przyszłym sezonie — Myśmy wszys­tko sobie zaprzepaś­cili przez trzy spotka­nia – przyz­na­je Jan Urban.

- Z Piastem nie powin­niśmy prze­grać, to samo z Pogo­nią. Żyje­my z wyników. Jeżeli tracimy bramkę, nie potrafimy odwró­cić losów spotka­nia. My musimy przede wszys­tkim strze­lać, bo gdy gramy dobry mecz i zdoby­wamy bramkę, to nasza gra jest jeszcze lep­sza. Strze­lamy goli jed­nak zde­cy­dowanie za mało. Z różnych powodów – Robak przy­chodzi i ma kon­tuzję, Kow­nac­ki to samo, Nic­ki raz grał, raz nie. To na pewno jest duży prob­lem dla nas. Chci­ałbym, abyśmy strze­lali więcej goli po stałych frag­men­tach gry. Mamy zawod­ników o dobrych warunk­ach fizy­cznych. Gra przy stałych frag­men­tach gry to cwa­ni­act­wo boiskowe ­– mówi opiekun Kolejorza.

Wyni­ki z grupie mis­tr­zowskiej na pewno nie zad­owala­ją. Lechi­ci zdobyli tylko jeden punkt z dwu­nas­tu i bard­zo utrud­nili sobie sytu­ację w lidze — Szanse w lidze na awans zawsze są. Pro­cent spa­da jed­nak dość moc­no, gdy zespoły przed nami wygry­wa­ją. Z Lechią będzie bard­zo ważne spotkanie i awans poprzez ligę. Ja nie muszę mobi­li­zować zespołu. Jest świado­mość tego, o co gramy w czwartek. W Szczecinie zagral­iśmy dobre spotkanie, o wiele lep­sze niż jesienią. Taka jest pił­ka. Ter­az nie wyko­rzys­tal­iśmy swoich szans, tym więk­sza złość w drużynie.

Do koń­ca sezonu mis­tr­zowie Pol­s­ki będą grać co trzy dni, a to wiąże się z rotac­ja­mi w zes­pole tak, jak miało to miejsce, gdy Lech grał w fazie grupowej Ligi Europy — Wios­ną mogliśmy rotować bardziej skła­dem. Lech zawsze miał w swoich szere­gach bramkostrzel­nego napast­ni­ka, przez to też cier­pimy. Gramy w europe­js­kich pucharach i dosta­je­my się do fazy grupowej LE to wiemy, że gramy co trzy dni do połowy grud­nia. Wtedy nam jest potrzeb­na moc­na kadra – twierdzi Jan Urban.

Po słabych początkach gry w niebiesko-białych barwach coraz lep­iej prezen­tu­je się Tamas Kadar, który jest ważnym ogni­wem w defen­sy­wie Kole­jorza – Powin­no być więcej takich charak­terów w drużynie. Nie ma ich jed­nak zbyt wiele. Widać, kto dysku­tu­je i dyrygu­je. Ten, który najwięcej ustaw­ia jest Tamas Kadar. On anal­izu­je nawet na treningach. Łukasz Trał­ka też to ma, ale nadal jest za mało ludzi do tego. Cwa­ni­act­wo boiskowe to też istot­na rzecz, zal­iczam to do charak­teru piłkarza.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.