28.01.2023, g. 01:00
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.3godz.13min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Urban: Chciałbym mieć wszystkich trzech zdrowych napastników

Urban: Chciałbym mieć wszystkich trzech zdrowych napastników

Jak w każdym okienku trans­fer­owym, tak i w tym nie zabrakło wśród poz­nańs­kich kibiców głosów o kup­nie nowego napast­ni­ka. Tren­er Kole­jorza — Jan Urban demen­tu­je jed­nak, jako­by kole­jny ofen­sy­wny zawod­nik był Lechowi potrzeb­ny. Jeśli chodzi o napast­ników to w najbliższym sezonie chci­ałbym mieć ich zdrowych i móc na co dzień z nimi pra­cow­ać. Ta pra­ca może być jakoś­ciowo lep­sza, bo mikro­cyk­le będą dłuższe niż w poprzed­nim sezonie. Nie będziemy grali już co trzy dni, więc będzie więcej cza­su. Wtedy będzie możli­wość rozliczenia, czy nasi napast­ni­cy są na miarę Lecha Poz­nań, czy potrzeb­ni są lep­si - oce­nia były napast­nik Osasuny Pampeluny.

W swo­jej kadrze na sezon 2016/2017 Lot­to Ekstrak­lasy 7‑krotny mis­trz Pol­s­ki ma trzech napast­ników. Młodego Daw­i­da Kow­nack­iego, doświad­c­zonego Marci­na Roba­ka i rezo­lut­nego Duńczy­ka — Nick­iego Bille. W poprzed­nim sezonie każde­mu z nich bard­zo dotk­li­wie przeszkodz­iły kon­tuz­je, co zablokowało ich rozwój w stol­i­cy Wielkopol­s­ki. Ostate­cznie najwięcej zagrał i najwięcej bramek ustrzelił 19-let­ni Kow­naś — Również przez miesiąc był kon­tuzjowany, a to dużo, bo run­da wiosen­na trwała zaled­wie trzy. Byłem z niego zad­owolony. Strzelił 6 bramek. Tyle samo, co Szymek Pawłows­ki i Gajos — sko­men­tował jego grę Jan Urban.

kownaś

Kole­jnym zawod­nikiem, który jest odpowiedz­ią dla wszys­t­kich tych, którzy doma­ga­ją się kole­jnego napast­ni­ka w barwach Kole­jorza jest Marcin Robak, z którym w najbliższym sezonie szkole­niowiec “Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy” wiąże duże nadzieje — Nie myślę o nowym napast­niku, bo wiele do pokaza­nia ma jeszcze Robak. W poprzed­nim sezonie nie był w stanie zademon­strować swoich możli­woś­ci, ale ter­az mam nadzieję, że sportowa ambic­ja popch­nie go do tego, by pokazał, że jest w stanie strze­lać jak w Pogoni.-

Ostat­ni napast­ni­ki w kadrze Kole­jorza jest znany głównie ze swo­jej akty­wnej dzi­ałal­noś­ci w medi­ach społecznoś­ciowych i bram­ce w swoim debi­u­tanckim spotka­niu. Po przyjś­ciu do Kole­jorza wytoczył efek­towną mowę, w której zarzekł się, że nigdy nie trafi do Legii, a tym­cza­sem poz­nańs­cy kibole woleli­by cieszyć się z jego efek­ty­wnej gry — Sytu­ac­ja Nick­iego Bille jest nieco inna od Marci­na, ale też zaraz po przyjś­ciu do Lecha nabaw­ił się kon­tuzji. Wypadł na cztery spotka­nia i potem jeszcze raz w końców­ce sezonu na dłuższy okres cza­su. Nie moż­na więc konkret­nie ocenić zeszłego sezonu w jego wyko­na­niu. Zaczy­na nowy sezon od zera i pracu­je na zau­fanie kibiców i na swo­ją markę — tłu­maczy Urban.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Legia Warszawa - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.