02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.54min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Urban: Chciałbym mieć wszystkich trzech zdrowych napastników

Urban: Chciałbym mieć wszystkich trzech zdrowych napastników

Jak w każdym okienku trans­fer­owym, tak i w tym nie zabrakło wśród poz­nańs­kich kibiców głosów o kup­nie nowego napast­ni­ka. Tren­er Kole­jorza — Jan Urban demen­tu­je jed­nak, jako­by kole­jny ofen­sy­wny zawod­nik był Lechowi potrzeb­ny. Jeśli chodzi o napast­ników to w najbliższym sezonie chci­ałbym mieć ich zdrowych i móc na co dzień z nimi pra­cow­ać. Ta pra­ca może być jakoś­ciowo lep­sza, bo mikro­cyk­le będą dłuższe niż w poprzed­nim sezonie. Nie będziemy grali już co trzy dni, więc będzie więcej cza­su. Wtedy będzie możli­wość rozliczenia, czy nasi napast­ni­cy są na miarę Lecha Poz­nań, czy potrzeb­ni są lep­si - oce­nia były napast­nik Osasuny Pampeluny.

W swo­jej kadrze na sezon 2016/2017 Lot­to Ekstrak­lasy 7‑krotny mis­trz Pol­s­ki ma trzech napast­ników. Młodego Daw­i­da Kow­nack­iego, doświad­c­zonego Marci­na Roba­ka i rezo­lut­nego Duńczy­ka — Nick­iego Bille. W poprzed­nim sezonie każde­mu z nich bard­zo dotk­li­wie przeszkodz­iły kon­tuz­je, co zablokowało ich rozwój w stol­i­cy Wielkopol­s­ki. Ostate­cznie najwięcej zagrał i najwięcej bramek ustrzelił 19-let­ni Kow­naś — Również przez miesiąc był kon­tuzjowany, a to dużo, bo run­da wiosen­na trwała zaled­wie trzy. Byłem z niego zad­owolony. Strzelił 6 bramek. Tyle samo, co Szymek Pawłows­ki i Gajos — sko­men­tował jego grę Jan Urban.

kownaś

Kole­jnym zawod­nikiem, który jest odpowiedz­ią dla wszys­t­kich tych, którzy doma­ga­ją się kole­jnego napast­ni­ka w barwach Kole­jorza jest Marcin Robak, z którym w najbliższym sezonie szkole­niowiec “Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy” wiąże duże nadzieje — Nie myślę o nowym napast­niku, bo wiele do pokaza­nia ma jeszcze Robak. W poprzed­nim sezonie nie był w stanie zademon­strować swoich możli­woś­ci, ale ter­az mam nadzieję, że sportowa ambic­ja popch­nie go do tego, by pokazał, że jest w stanie strze­lać jak w Pogoni.-

Ostat­ni napast­ni­ki w kadrze Kole­jorza jest znany głównie ze swo­jej akty­wnej dzi­ałal­noś­ci w medi­ach społecznoś­ciowych i bram­ce w swoim debi­u­tanckim spotka­niu. Po przyjś­ciu do Kole­jorza wytoczył efek­towną mowę, w której zarzekł się, że nigdy nie trafi do Legii, a tym­cza­sem poz­nańs­cy kibole woleli­by cieszyć się z jego efek­ty­wnej gry — Sytu­ac­ja Nick­iego Bille jest nieco inna od Marci­na, ale też zaraz po przyjś­ciu do Lecha nabaw­ił się kon­tuzji. Wypadł na cztery spotka­nia i potem jeszcze raz w końców­ce sezonu na dłuższy okres cza­su. Nie moż­na więc konkret­nie ocenić zeszłego sezonu w jego wyko­na­niu. Zaczy­na nowy sezon od zera i pracu­je na zau­fanie kibiców i na swo­ją markę — tłu­maczy Urban.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.