01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.1godz.3min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Urban: Dobrze, że ten rok już się kończy

Urban: Dobrze, że ten rok już się kończy

W niedzielę lechi­ci roze­gra­ją ostat­ni ligowy mecz. Ich rywalem będzie lid­er Ekstrak­lasy, Piast Gli­wice. Latem w Poz­na­niu tri­um­fowali podopieczni tren­era Lata­la, wygry­wa­jąc 1:0.

Gdy Lech mierzył się z Piastem w tym sezonie na włas­nym boisku, był w kryzysie i prze­gry­wał mecz za meczem. Ter­az sytu­ac­ja wyglą­da inaczej. Mis­trz Pol­s­ki nie prze­grał od sześ­ciu kole­jek – Łatwiej było nam przetr­wać ten okres dzię­ki dobrym wynikom. Wtedy też pracu­je się inaczej, człowiek kon­cen­tru­je się na tym, co nade­jdzie, a nie roz­pamię­tu­je poraż­ki. Dobrze, że ten rok już się kończy, bo będzie czas by odpocząć z rodz­iną. Będzie moż­na odciąć się trochę od pił­ki. Kiedy w życiu jest czegoś za dużo, to człowiek się nudzi, nie czer­pie z tego takiej przy­jem­noś­ci, jaką powinien – mówił na przed­mec­zowej kon­fer­encji szkole­niowiec Poz­nańskiej Lokomotywy.

Piast dzieli i rządzi w naszej lidze od daw­na, okupu­jąc miejsce lid­era Ekstrak­lasy. Dla wszys­t­kich jest to spore zaskocze­nie – Wiel­ki sza­cunek dla Pias­ta za to, co zro­bili w tym roku. Częs­to w lidze bywa tak, że jak­iś zespół jest rewelacją, a później zawodzi. Na początku wszyscy myśleli, że oni zaczną prze­gry­wać i wrócą na swo­je miejsce. Oglą­da­jąc ich mecze, wiedzi­ałem, że nie będzie ich łat­wo dogo­nić. Mają doświad­c­zoną drużynę, mimo młodego kap­i­tana, który i tak gra fajną piłkę. To wszys­tko dobrze funkcjonu­je, wal­czą, mają ambicję. Zasłuże­nie wygry­wa­ją swo­je spotka­nia, zarówno w Gli­wicach jak i na wyjaz­dach. Nie będzie łat­wo ich zrzu­cić z pier­wszego miejs­ca czy ode­brać europe­jskie puchary.

W niedziel­nym meczu na pewno nie zagra Kamil Vacek, a pod znakiem zapy­ta­nia stoi wys­tęp Mar­ti­na Nes­po­ra. Czesi to beza­pela­cyjnie moc­ne ogni­wa swo­jego zespołu – Vacek grał do tej pory w każdym meczu i razem z Nes­porem są ważny­mi zawod­nika­mi. Dla Pias­ta ich brak to na pewno osła­bi­e­nie, ale my też będziemy musieli skom­ple­tować osiem­nastkę młod­szy­mi chłopaka­mi, jak Kur­biel, Sanoc­ki czy Zul­ci­ak, bo inni boryka­ją się z kon­tuz­ja­mi. Tak się ułożyło, że rok kończymy meczem z lid­erem i oby ten rok się dobrze dla nas zakończył – przyz­na­je z nadzieją tren­er Urban.

Jeśli poz­na­ni­a­cy w Gli­wicach zdobędą trzy punk­ty, rok skończą na pią­tym miejs­cu, co jeszcze nie tak dawno było czystym marze­niem – Musimy patrzeć przed siebie, bo wiemy, że będąc w takiej dys­pozy­cji, może­my skró­cić dys­tans do czołów­ki. Zostało nam ostat­nie spotkanie w tym roku, fajnie by było ten mecz wygrać, bo zni­welowal­ibyśmy kole­je punk­ty. Tak czy inaczej osiągnęliśmy coś, co poz­woli nam na spoko­jną pracę zimą i będziemy patrzeć z optymizmem w przyszłość i wal­czyć o bycie w czołówce.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.