27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.6min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Urban: Jeśli utrzymamy średnią dwa punkty na mecz — powinniśmy grać w pucharach

Urban: Jeśli utrzymamy średnią dwa punkty na mecz — powinniśmy grać w pucharach

W sobotę o godzinie 18:00 rozpocznie się spotkanie ostat­niej kole­j­ki rundy zasad­niczej Ekstrak­lasy. Zespół mis­trzów Pol­s­ki zagra w Łęcznej z 15-tym w tabeli Górnikiem. Mecz ma kluc­zowe znacze­nie w kon­tekś­cie wal­ki Kole­jorza o awans do europe­js­kich pucharów — To dla nas bard­zo ważne spotkanie. Może­my trak­tować ten mecz jako pier­wszy z rundy finałowej — przyz­na­je Jan Urban.

Lech do Łęcznej wybierze się po raz kole­jny w okro­jonym składzie. Do autokaru nie wsi­adło aż ośmiu zawod­ników z pier­wszej drużyny. Są to Sisi, Robak, Ceesay, Lovrenc­sics, Kow­nac­ki, Kotorows­ki, Wilusz i Pawłows­ki — Sisi i Robak będą w Lon­dynie. Poza tym nie pojedzie Keb­ba, Ger­go, Kow­nac­ki i na tym koniec. I jeszcze Maciej Wilusz. Szymek Pawłows­ki od poniedzi­ał­ki zaczy­na trenin­gi z drużyną. Nie jedzie też Krzysiek Kotorows­ki - przed­staw­ia sytu­ację kadrową swo­jej drużyny szkole­niowiec Kolejorza.

Mecz z Górnikiem jest ostat­nim spotkaniem przed podzi­ałem punk­tów. Jeśli Lech wygra, utrzy­ma się na szóstej pozy­cji w tabeli, a Górnik pozostanie na prze­dostat­niej loka­cie. Ze wzglę­du na podzi­ał punk­tów spotkanie ma dla obu drużyn inną stawkę — My gramy o dwa punk­ty, Łęcz­na o jeden. Tak się dzieje. To dla nas bard­zo ważne spotkanie. Może­my trak­tować ten mecz jako pier­wszy z rundy finałowej. -

Gra Kole­jorza w ostat­nim cza­sie nie zad­owala, co widzi także sam tren­er Urban, ale do sprawy pod­chodzi spoko­jnie twierdząc, że niedłu­go sytu­ac­ja uleg­nie zmi­an­ie — Przyjdą takie mecze, że się prze­budz­imy i zaczniemy grać lep­iej. Jesteśmy w finale Pucharu, a to jed­na z dróg do tego, aby grać w europe­js­kich pucharach. Będziemy się liczyć w lidze w walce o puchary. Czwarte miejsce w lidze to również gra w pucharach —  wyk­lucza odpuszcze­nie wal­ki w Ekstrak­lasie szkole­niowiec Kolejorza.

-Ja nie wymagam od drużyny tego, by grała wid­owiskowo. Jeśli wymagamy skutecznoś­ci, to przy naszych prob­lemach i tak dużo goli strze­lamy. Nie ma nor­mal­nej sta­bi­liza­cji. Jest nas tylko osiem­nas­tu i zmi­any może­my robić tylko obrę­bie tylu zawod­ników — przed­staw­ia sprawę ogranicza­nia pola manewru.

 

Pod koniec kon­fer­encji została również porus­zona kwes­t­ia prowadzenia zespołu Lecha w przyszłym sezonie. Jan Urban zapewnił, że jeszcze nic nie wiado­mo i dopó­ki sezon nie dobieg­nie koń­ca, będzie pra­cow­ał tak, jak doty­chczas — Do mojej pra­cy należy wybranie miejs­ca na zgrupowanie. Jeśli chodzi o trans­fery, to jest gru­pa, która za to odpowia­da i musimy się przy­go­towywać nor­mal­nie do przyszłego sezonu — kończy Urban.

 

 

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.