02.06.2023, g. 02:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Connecticut Sun
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.22min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Urban: Jeśli utrzymamy średnią dwa punkty na mecz — powinniśmy grać w pucharach

Urban: Jeśli utrzymamy średnią dwa punkty na mecz — powinniśmy grać w pucharach

W sobotę o godzinie 18:00 rozpocznie się spotkanie ostat­niej kole­j­ki rundy zasad­niczej Ekstrak­lasy. Zespół mis­trzów Pol­s­ki zagra w Łęcznej z 15-tym w tabeli Górnikiem. Mecz ma kluc­zowe znacze­nie w kon­tekś­cie wal­ki Kole­jorza o awans do europe­js­kich pucharów — To dla nas bard­zo ważne spotkanie. Może­my trak­tować ten mecz jako pier­wszy z rundy finałowej — przyz­na­je Jan Urban.

Lech do Łęcznej wybierze się po raz kole­jny w okro­jonym składzie. Do autokaru nie wsi­adło aż ośmiu zawod­ników z pier­wszej drużyny. Są to Sisi, Robak, Ceesay, Lovrenc­sics, Kow­nac­ki, Kotorows­ki, Wilusz i Pawłows­ki — Sisi i Robak będą w Lon­dynie. Poza tym nie pojedzie Keb­ba, Ger­go, Kow­nac­ki i na tym koniec. I jeszcze Maciej Wilusz. Szymek Pawłows­ki od poniedzi­ał­ki zaczy­na trenin­gi z drużyną. Nie jedzie też Krzysiek Kotorows­ki - przed­staw­ia sytu­ację kadrową swo­jej drużyny szkole­niowiec Kolejorza.

Mecz z Górnikiem jest ostat­nim spotkaniem przed podzi­ałem punk­tów. Jeśli Lech wygra, utrzy­ma się na szóstej pozy­cji w tabeli, a Górnik pozostanie na prze­dostat­niej loka­cie. Ze wzglę­du na podzi­ał punk­tów spotkanie ma dla obu drużyn inną stawkę — My gramy o dwa punk­ty, Łęcz­na o jeden. Tak się dzieje. To dla nas bard­zo ważne spotkanie. Może­my trak­tować ten mecz jako pier­wszy z rundy finałowej. -

Gra Kole­jorza w ostat­nim cza­sie nie zad­owala, co widzi także sam tren­er Urban, ale do sprawy pod­chodzi spoko­jnie twierdząc, że niedłu­go sytu­ac­ja uleg­nie zmi­an­ie — Przyjdą takie mecze, że się prze­budz­imy i zaczniemy grać lep­iej. Jesteśmy w finale Pucharu, a to jed­na z dróg do tego, aby grać w europe­js­kich pucharach. Będziemy się liczyć w lidze w walce o puchary. Czwarte miejsce w lidze to również gra w pucharach —  wyk­lucza odpuszcze­nie wal­ki w Ekstrak­lasie szkole­niowiec Kolejorza.

-Ja nie wymagam od drużyny tego, by grała wid­owiskowo. Jeśli wymagamy skutecznoś­ci, to przy naszych prob­lemach i tak dużo goli strze­lamy. Nie ma nor­mal­nej sta­bi­liza­cji. Jest nas tylko osiem­nas­tu i zmi­any może­my robić tylko obrę­bie tylu zawod­ników — przed­staw­ia sprawę ogranicza­nia pola manewru.

 

Pod koniec kon­fer­encji została również porus­zona kwes­t­ia prowadzenia zespołu Lecha w przyszłym sezonie. Jan Urban zapewnił, że jeszcze nic nie wiado­mo i dopó­ki sezon nie dobieg­nie koń­ca, będzie pra­cow­ał tak, jak doty­chczas — Do mojej pra­cy należy wybranie miejs­ca na zgrupowanie. Jeśli chodzi o trans­fery, to jest gru­pa, która za to odpowia­da i musimy się przy­go­towywać nor­mal­nie do przyszłego sezonu — kończy Urban.

 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.