03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.8godz.28min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Urban: Legia będzie chciała nas rozszarpać

Urban: Legia będzie chciała nas rozszarpać

Już jutro na swo­je 94. urodziny Kole­jorz pode­jmie warsza­wską Legię. — To są spec­jalne mecze, takie które przy Buł­garskiej zdarza­ją się raz w sezonie – mówił na przed­mec­zowej kon­fer­encji pra­sowej Jan Urban. — To spotkanie jest bard­zo ważne dla kibiców, dla nas tren­erów i zawod­ników, pra­cown­ików, dla wszystkich.

Szkole­niowiec lechitów dwukrot­nie prowadz­ił stołeczną drużynę. Najpierw w lat­ach 2007–2010, a później 2012–2013 i jutro będzie miał okazję zagrać prze­ci­wko niej – Każdy tren­er stara się wyko­rzys­tać potenc­jał swoich zawod­ników. Ja wów­czas robiłem to dobrze, bo udało nam się zdobyć mis­tr­zost­wo i Puchar Pol­s­ki – dublet po 17 lat­ach. Ter­az wiem, że mieliśmy za krótką ławkę, by grać na wszys­t­kich frontach, bo nie tak miała wyglą­dać Liga Europy. Po moim ode­jś­ciu, przez pewien moment gra Legii wyglą­dała dobrze, a skończyło się, jak się skończyło. Mają fajną paczkę, nie zas­tanaw­ia­ją się, kto będzie grał. Był Brzys­ki, Bereś, Broź, a ter­az jest Hlousek i Jędza. Bez nich dwóch też by sobie dali radę, bo mają dobrych zawod­ników – przyz­na­je tren­er Urban.

W tym sezonie Kole­jorz z Legią mierzył się dwa razy. Raz w Super­pucharze, gdzie wygrał 3:1 oraz w lidze. Wów­czas skończyło się 1:0. Czy Lech czu­je się moc­niejszy przed jutrze­jszym klasykiem? — Każde spotkane jest inne i zawsze druży­na, która ostat­nim razem wygrała, wierzy, że jest moc­na, a prze­grani chcą się zre­wanżować. To nor­mal­na rzecz, szczegól­nie, gdy dwie drużyny to równorzęd­ni rywale. Ter­az nie będzie inaczej. Legia będzie chci­ała nas rozszarpać, na pewno będą grać wysoko pressingiem. Na dzień dzisiejszy to im przynosiło efek­ty, a na dodatek w wielu spotka­ni­ach bard­zo szy­bko strze­lali bramki.

Jeżeli Lech rozstrzyg­nie mecz na swo­ją korzyść, będzie miał zapewniony udzi­ał w grupie mis­tr­zowskiej, a do koń­ca sezonu zasad­niczego zmierzy się jeszcze ze Śląskiem i Górnikiem Łęcz­na - Zwycięst­wo na pewno by spraw­iło, że dwa kole­jne mecze zagral­ibyśmy z więk­szą pewnoś­ci siebie. Gdy wygramy to zapewn­imy sobie miejsce w grupie mis­tr­zowskiej, a potem może­my zmniejszać dys­tans do czołów­ki. Pogoń gra ter­az z Cra­cov­ią, potem Pogoń z Legią i Zagłę­biem Lubin. Jest między nimi dużo spotkań, więc jest szansa, by tę stratę zmniejszyć – twierdzi szkole­niowiec Poz­nańskiej Lokomotywy.

Ostat­nie lata to głównie wal­ka Lecha z Legią o najważniejsze cele w Polsce. Rok temu, mimo że to Kole­jorz był lep­szy, prze­grał finał Pucharu Pol­s­ki. Jesienią, zaj­mu­jąc ostat­nią lokatę w tabeli pokon­ał Wojskowych w Warsza­w­ie. Jak będzie jutro? — Częs­to bywało tak, że były to decy­du­jące mecze o mis­tr­zost­wo czy o Puchar Pol­s­ki. Wcześniej domi­nowała Wisła, a ter­az Lech i Legia. Ostat­nio są to dwie najwięk­sze firmy pod wzglę­dem potenc­jału, eko­nom­icznym i orga­ni­za­cyjnym. Dla nas to zwar­i­owany sezon, dzi­ało i dzieje się dużo, ale zobaczymy jak się zakończy. Jesień pokaza­ła, że tabela nie odzwier­cied­la tego, co na boisku.

Wszyscy kibice z pewnoś­cią czekali na przy­jazd do poz­na­nia Kaspra Hamalaine­na. Fin w klasyku jed­nak nie wys­tąpi nad czym ubole­wa tren­er Urban — Na pewno Legia nie będzie osłabiona, bo bez Kaspra dłu­go gra­ją i wolałbym nawet, żeby grał. Nie dlat­ego, że nie mam do niego sza­cunku, tylko uważam, że nie grał dłu­go i gdy­by grał to na pewno nie tak, jak jego koledzy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.