27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
51dn.18godz.3min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Urban: Mieliśmy masę szczęścia

Urban: Mieliśmy masę szczęścia

Kole­jorz swoim kibi­com spraw­ił niemałą niespodziankę, wygry­wa­jąc w czwartek we Flo­rencji 2:0. W niedzielę podopiecznych Jana Urbana również czeka ciężkie star­cie, bowiem przy Łazienkowskiej zmierzą się z Legią —  Ta druży­na w ostat­nim cza­sie przeszła wiele i dąży do tego, by się odbu­dować. Zwycięst­wo w Lidze Europy w jakimś stop­niu nam pomogło.

Od bard­zo daw­na lechi­ci z boiska nie zes­zli jako zwycięz­cy. Tri­umf nad lid­erem Serie A może dawać powody do radoś­ci i optymiz­mu – Lecha stać na dużo lep­szą grę niż we Flo­rencji. 2:0 to oczy­wiś­cie dobry wynik, ale mieliśmy masę szczęś­cia, bo Fiorenti­na stworzyła sobie sytu­acje. My mieliśmy w planach zagrać defen­sy­wnie, bo gdy­byśmy zagrali otwar­cie, to oni by nas zjedli. Tam są piłkarze war­ci mil­iony euro i na pewno potrafil­i­by to wyko­rzys­tać. Naszą szan­są były kon­trata­ki i stałe frag­men­ty gry. Nie było ich dużo, ale my byliśmy skuteczni i to wystar­czyło. U nas w lidze nikt nie prezen­tu­je takiego poziomu, a ja wiem, że stać nas na to, by zagrać jeszcze lep­iej – mówił szkole­niowiec Poz­nańskiej Lokomotywy.

W pucharowym meczu tren­er Urban dość sporo namieszał w składzie, a jak widać, opłaciło się to – Nie jest nam łat­wo zmieni­ać całą jede­nastkę, bo nie mamy takiej możli­woś­ci, Skład może zmieni­ać się z różnych względów – tak­ty­cznych, kartek, kon­tuzji, dys­pozy­cji czy iloś­ci roze­granych spotkań. Musimy myśleć o przyszłoś­ci. Mamy do roze­gra­nia pięć spotkań co 3–4 dni i to będzie niesamowicie trudne.

W czwartkowy wieczór na muraw­ie mogliśmy oglą­dać między inny­mi Denisa Thoma­l­lę oraz Davi­da Hol­mana – Denis i David nie stworzyli żad­nego zagroże­nia, ale jestem zad­owolony z tego, jaką pracę wykon­ali. Nab­ie­gali się naprawdę dużo, tworzyli przewagę i wykon­ali dużo czarnej robo­ty, a to właśnie było w tym meczu bard­zo potrzeb­ne – przyz­na­je trener.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.