27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
49dn.12godz.48min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Urban: Nawet jeżeli mamy się pożegnać z Europą, to zróbmy to w dobrym stylu

Urban: Nawet jeżeli mamy się pożegnać z Europą, to zróbmy to w dobrym stylu

Tren­er Lecha Jan Urban nie traci humoru i optymiz­mu przed ostat­nim meczem fazy grupowej Ligi Europy. -Trze­ba znaleźć sposób na Basel i nie poz­wolić się pokon­ać. Zwycięst­wo było­by super sprawą. Wszys­tkie szanse na awans wyma­ga­ją naszego zwycięst­wa, a pamię­ta­jmy, że Basel wyjś­cie z grupy ma już zapewnione.

Gdy jeden z dzi­en­nikarzy podz­iękował tren­erowi Urbanowi za to, że nie powal­czył i nie odpuś­cił europe­js­kich pucharów mimo trag­icznej sytu­acji w lidze, szkole­niowiec Lecha odpowiedzi­ał — Ja nie grałem, ale przekaże chłopakom.

Kole­jorz stoi przed bard­zo trud­ną sytu­acją. Do awan­su do następ­nej fazy potrzeb­ne jest nie tylko zwycięst­wo mis­trzów Pol­s­ki z Basel, ale i Bele­nens­es z Fiorentiną w Toskanii- Nawet jeżeli mamy się pożeg­nać z Europą, to zrób­my to w dobrym sty­lu. Pożeg­nać się i wyjść z twarzą, a może nawet uda się wyjść z grupy. Tak się udało Wiśle Kraków za tren­era Kaz­imierza Moskala. Wszys­tko się może zdarzyć- przy­pom­i­na Urban.

IMG_7798

Awans do następ­nej rundy z pewnoś­cią był­by łatwiejszy, gdy­by Lech nie zremisował dwukrot­nie bezbramkowo z Bele­nens­es Lizbona. Zespół z Por­tu­galii był bowiem zde­cy­dowanie w zasięgu mis­trzów Pol­s­ki- Inaczej grało­by się dziś gdy­byśmy wygrali z Bele­nens­es. Przy wyborze składu nie kieru­ję się nazwiska­mi, ale dys­pozy­cją zawod­ników. Gdy­bym wcześniej wpuś­cił ofen­sy­wnych zawod­ników na boisko, to może byśmy wygrali, trud­no powiedzieć. Jakieś decyz­je trze­ba było pod­jąć mając na uwadze kole­jne spotka­nia. Gdy­by wynik był lep­szy, mielibyśmy świę­to piłkarskie pełną gębą i mecz o awans- przyznaje.

Wiele się wspom­i­na o tym, że mis­trz Szwa­j­carii przyle­ci­ał do Poz­na­nia w okro­jonym składzie. Prawdą jest, że na poz­nańskiej Ław­icy nie wylą­dowali między inny­mi Marek Suchy, Tomas Val­cik i Mar­co Janko. Praw­dopodob­nie między słup­ka­mi Basel stanie również 21-let­ni golkiper- Mirko Salvi, który w tym sezonie zagrał wyłącznie w rez­erwach- Basel ma prob­le­my kadrowe? Tak jak my. My też gramy co trzy dni i nie mamy wielu rozwiązań rotacji. Nie ma Gos­tom­skiego, Ceesaya, Ger­go, Roba­ka, Thoma­lli.  Również mamy prob­le­my, ale wszys­tkie roz­gry­w­ki są bard­zo ważne i trze­ba umieć je pogodz­ić- opowia­da szkole­niowiec Kole­jorza.  Wciąż niedostęp­ny jest również Dar­iusz Dud­ka, który bory­ka się z dolegli­woś­ci­a­mi węzłów chłonnych.

Lech zagra z FC Basel po raz czwarty w tym sezonie. Za każdym poprzed­nim razem górą byli Szwa­j­carzy- Do czterech razy sztu­ka- śmieje się Urban — Patrząc mental­nie, zwycięst­wo z FC Basel było­by super. Poraż­ka 4 razy w sezonie z tą samą drużyną nie było­by najlep­szą rzeczą. Zwycięst­wo po tych trzech na pewno by nas poniosło. Przede wszys­tkim martwimy się o mecz Lech-FC Basle. Jeśli wygramy, a zro­biło­by to jeszcze Bele­nens­es, to bra­wo. Był­by to świet­ny prezent na świę­ta dla wszys­t­kich kibiców.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.