06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
5dn.2godz.12min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Urban: Nawet jeżeli mamy się pożegnać z Europą, to zróbmy to w dobrym stylu

Urban: Nawet jeżeli mamy się pożegnać z Europą, to zróbmy to w dobrym stylu

Tren­er Lecha Jan Urban nie traci humoru i optymiz­mu przed ostat­nim meczem fazy grupowej Ligi Europy. -Trze­ba znaleźć sposób na Basel i nie poz­wolić się pokon­ać. Zwycięst­wo było­by super sprawą. Wszys­tkie szanse na awans wyma­ga­ją naszego zwycięst­wa, a pamię­ta­jmy, że Basel wyjś­cie z grupy ma już zapewnione.

Gdy jeden z dzi­en­nikarzy podz­iękował tren­erowi Urbanowi za to, że nie powal­czył i nie odpuś­cił europe­js­kich pucharów mimo trag­icznej sytu­acji w lidze, szkole­niowiec Lecha odpowiedzi­ał — Ja nie grałem, ale przekaże chłopakom.

Kole­jorz stoi przed bard­zo trud­ną sytu­acją. Do awan­su do następ­nej fazy potrzeb­ne jest nie tylko zwycięst­wo mis­trzów Pol­s­ki z Basel, ale i Bele­nens­es z Fiorentiną w Toskanii- Nawet jeżeli mamy się pożeg­nać z Europą, to zrób­my to w dobrym sty­lu. Pożeg­nać się i wyjść z twarzą, a może nawet uda się wyjść z grupy. Tak się udało Wiśle Kraków za tren­era Kaz­imierza Moskala. Wszys­tko się może zdarzyć- przy­pom­i­na Urban.

IMG_7798

Awans do następ­nej rundy z pewnoś­cią był­by łatwiejszy, gdy­by Lech nie zremisował dwukrot­nie bezbramkowo z Bele­nens­es Lizbona. Zespół z Por­tu­galii był bowiem zde­cy­dowanie w zasięgu mis­trzów Pol­s­ki- Inaczej grało­by się dziś gdy­byśmy wygrali z Bele­nens­es. Przy wyborze składu nie kieru­ję się nazwiska­mi, ale dys­pozy­cją zawod­ników. Gdy­bym wcześniej wpuś­cił ofen­sy­wnych zawod­ników na boisko, to może byśmy wygrali, trud­no powiedzieć. Jakieś decyz­je trze­ba było pod­jąć mając na uwadze kole­jne spotka­nia. Gdy­by wynik był lep­szy, mielibyśmy świę­to piłkarskie pełną gębą i mecz o awans- przyznaje.

Wiele się wspom­i­na o tym, że mis­trz Szwa­j­carii przyle­ci­ał do Poz­na­nia w okro­jonym składzie. Prawdą jest, że na poz­nańskiej Ław­icy nie wylą­dowali między inny­mi Marek Suchy, Tomas Val­cik i Mar­co Janko. Praw­dopodob­nie między słup­ka­mi Basel stanie również 21-let­ni golkiper- Mirko Salvi, który w tym sezonie zagrał wyłącznie w rez­erwach- Basel ma prob­le­my kadrowe? Tak jak my. My też gramy co trzy dni i nie mamy wielu rozwiązań rotacji. Nie ma Gos­tom­skiego, Ceesaya, Ger­go, Roba­ka, Thoma­lli.  Również mamy prob­le­my, ale wszys­tkie roz­gry­w­ki są bard­zo ważne i trze­ba umieć je pogodz­ić- opowia­da szkole­niowiec Kole­jorza.  Wciąż niedostęp­ny jest również Dar­iusz Dud­ka, który bory­ka się z dolegli­woś­ci­a­mi węzłów chłonnych.

Lech zagra z FC Basel po raz czwarty w tym sezonie. Za każdym poprzed­nim razem górą byli Szwa­j­carzy- Do czterech razy sztu­ka- śmieje się Urban — Patrząc mental­nie, zwycięst­wo z FC Basel było­by super. Poraż­ka 4 razy w sezonie z tą samą drużyną nie było­by najlep­szą rzeczą. Zwycięst­wo po tych trzech na pewno by nas poniosło. Przede wszys­tkim martwimy się o mecz Lech-FC Basle. Jeśli wygramy, a zro­biło­by to jeszcze Bele­nens­es, to bra­wo. Był­by to świet­ny prezent na świę­ta dla wszys­t­kich kibiców.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.