02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.44min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Urban: Niemcy to zespół turniejowy i Polakom będzie trudniej wygrać niż w eliminacjach

Urban: Niemcy to zespół turniejowy i Polakom będzie trudniej wygrać niż w eliminacjach
Po miesięcznej prz­er­wie zespół Kole­jorza wraca do gry. Mis­tr­zost­wa Europy zaj­mu­ją tylko dwóch lechitów, więc tren­er Jan Urban spoko­jnie może zacząć przy­go­towa­nia do zbliża­jącego się sezonu. W pier­wszych treningach wzięli już udzi­ał najnowsze nabyt­ki poz­nańskiej loko­mo­ty­wy — Wracamy do pra­cy w takim nastaw­ie­niu, jak każdy człowiek po wakac­jach. Prz­er­wa była dłuższa niż zwyk­le, bo aż czteroty­god­niowa, więc zawod­ni­cy mieli czas by odpocząć i do robo­ty. Dłuższe urlopy otrzy­mali Paulus, Majew­s­ki i Formel­la — rapor­tu­je szkole­niowiec Kolejorza.

Tren­er lechitów wyjaśnił sprawę z dom­nie­many­mi trans­fera­mi. Jeśli klub ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki niko­go nie sprze­da, to też niko­go nie nabędzie. Jak, sam mówi trans­fer­owa karuzela na dobre ruszy dopiero po Euro i dopiero w trak­cie sezonu może­my się spodziewać nowego lechi­ty — Zostały nam tylko cztery tygod­nie do Super­pucharu, a potem tydzień później start ligi. Na treningach spodziewam się Put­nock­iego, Makuszewskiego, Majew­skiego, Nielse­na i Formel­li. Resz­ta trans­fer­ów —  wszyscy wiemy, jaka jest sytu­ac­ja. Chce­my kogoś sprzedać, by kogoś sprowadz­ić. Na dzień dzisiejszy nie ma żad­nych konkret­nych ofert. Sytu­ac­ja może się zmienić ze wzglę­du na to, że te moc­niejsze ligi zaczy­na­ją troszeczkę później i spory udzi­ał ma w tym Euro. Mam bard­zo dobrego lewego obrońcę — Tamasa Kadara, ale liczę się z jego stratą. Podob­nie z Karolem.

Już 20 czer­w­ca lechi­ci wyjadą na zgrupowanie do Sochoci­na pod­czas którego roze­gra­ją trzy sparin­gi. Czwarty odbędzie się już w najbliższą sobotę z okazji urodzin Vic­torii Wrześ­nia. W pod­warsza­wskim miasteczku lechi­ci sprawdzą swo­je możli­woś­ci z Zagłę­biem Lubin, oraz z beni­aminka­mi Arką Gdy­nia i Wisła Płock. Na obozie zabraknie jed­nak najmłod­szych adep­tów Akademii Lecha Poz­nań — Nie bierze­my młodych na obóz, bo by nie odpoczeli. Są młodzi i jeszcze będziemy mieli czas, by w trak­cie wakacji ich sprawdz­ić — wyjaś­nia Urban. 

54-let­ni szkole­niowiec zabrał również głos w spraw­ie Mis­tr­zostw Europy i czwartkowego meczu reprezen­tacji Adama Nawał­ki z Niem­ca­mi — Niem­cy to zespół turniejowy i będzie zde­cy­dowanie trud­niej wygrać z nimi niż w elim­i­nac­jach. Tam ryzyko było mniejsze. Musimy być przy­go­towani to, że będzie trudniej -
kończy.

 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.