02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
13dn.2godz.54min.
12.11 X3.4 23.3 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Urban: Niemcy to zespół turniejowy i Polakom będzie trudniej wygrać niż w eliminacjach

Urban: Niemcy to zespół turniejowy i Polakom będzie trudniej wygrać niż w eliminacjach
Po miesięcznej prz­er­wie zespół Kole­jorza wraca do gry. Mis­tr­zost­wa Europy zaj­mu­ją tylko dwóch lechitów, więc tren­er Jan Urban spoko­jnie może zacząć przy­go­towa­nia do zbliża­jącego się sezonu. W pier­wszych treningach wzięli już udzi­ał najnowsze nabyt­ki poz­nańskiej loko­mo­ty­wy — Wracamy do pra­cy w takim nastaw­ie­niu, jak każdy człowiek po wakac­jach. Prz­er­wa była dłuższa niż zwyk­le, bo aż czteroty­god­niowa, więc zawod­ni­cy mieli czas by odpocząć i do robo­ty. Dłuższe urlopy otrzy­mali Paulus, Majew­s­ki i Formel­la — rapor­tu­je szkole­niowiec Kolejorza.

Tren­er lechitów wyjaśnił sprawę z dom­nie­many­mi trans­fera­mi. Jeśli klub ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki niko­go nie sprze­da, to też niko­go nie nabędzie. Jak, sam mówi trans­fer­owa karuzela na dobre ruszy dopiero po Euro i dopiero w trak­cie sezonu może­my się spodziewać nowego lechi­ty — Zostały nam tylko cztery tygod­nie do Super­pucharu, a potem tydzień później start ligi. Na treningach spodziewam się Put­nock­iego, Makuszewskiego, Majew­skiego, Nielse­na i Formel­li. Resz­ta trans­fer­ów —  wszyscy wiemy, jaka jest sytu­ac­ja. Chce­my kogoś sprzedać, by kogoś sprowadz­ić. Na dzień dzisiejszy nie ma żad­nych konkret­nych ofert. Sytu­ac­ja może się zmienić ze wzglę­du na to, że te moc­niejsze ligi zaczy­na­ją troszeczkę później i spory udzi­ał ma w tym Euro. Mam bard­zo dobrego lewego obrońcę — Tamasa Kadara, ale liczę się z jego stratą. Podob­nie z Karolem.

Już 20 czer­w­ca lechi­ci wyjadą na zgrupowanie do Sochoci­na pod­czas którego roze­gra­ją trzy sparin­gi. Czwarty odbędzie się już w najbliższą sobotę z okazji urodzin Vic­torii Wrześ­nia. W pod­warsza­wskim miasteczku lechi­ci sprawdzą swo­je możli­woś­ci z Zagłę­biem Lubin, oraz z beni­aminka­mi Arką Gdy­nia i Wisła Płock. Na obozie zabraknie jed­nak najmłod­szych adep­tów Akademii Lecha Poz­nań — Nie bierze­my młodych na obóz, bo by nie odpoczeli. Są młodzi i jeszcze będziemy mieli czas, by w trak­cie wakacji ich sprawdz­ić — wyjaś­nia Urban. 

54-let­ni szkole­niowiec zabrał również głos w spraw­ie Mis­tr­zostw Europy i czwartkowego meczu reprezen­tacji Adama Nawał­ki z Niem­ca­mi — Niem­cy to zespół turniejowy i będzie zde­cy­dowanie trud­niej wygrać z nimi niż w elim­i­nac­jach. Tam ryzyko było mniejsze. Musimy być przy­go­towani to, że będzie trudniej -
kończy.

 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.