28.09.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
1dn.16godz.14min.
12.25 X3.30 23.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Urban: Oby na odgrażaniu trenera Stokowca skończyło się tak samo jak.. – no właśnie jak?

Urban: Oby na odgrażaniu trenera Stokowca skończyło się tak samo jak.. – no właśnie jak?

W niedzielę Lech Poz­nań zmierzy się po raz czwarty w tym roku z Zagłę­biem Lubin. Tym samym lechi­ci roze­gra­ją ostat­ni mecz tej jesieni przy uli­cy Bułgarskiej.

Kole­jorz po fatal­nej serii zaczął reg­u­larnie wygry­wać. Od połowy październi­ka podopieczni tren­era Jana Urbana nie prze­grali jeszcze żad­nego spotka­nia w Ekstrak­lasie. Lech zaj­mu­je siódme miejsce w tabeli, tuż przed nim jest ich najbliższy ryw­al, Zagłę­bie Lubin. – Ich styl gry za dużo się nie zmienił. Mają sta­bil­ny skład. My gral­iśmy z Zagłę­biem już trzy spotka­nia w tym roku. Na pewno przy­jadą do Poz­na­nia, aby wyko­rzys­tać to, że my gral­iśmy mecz Ligi Europy. Na pewno tutaj upa­tru­ją swo­jej szan­sy. Są w dobrej sytu­acji w tabeli. Piotr Stokowiec wykonu­je super prace. Na nich nie będzie ciążył stres i wiel­ka odpowiedzial­ność. Oni mają dużo więcej do wygra­nia niż do strace­nia – oce­nia rywala tren­er Jan Urban.

Mis­tr­zowie Pol­s­ki przed meczem z FC Basel zapew­niali, że tym razem zamierzą pokon­ać Szwa­j­carów i odgryźć się na rywalu. Szkole­niowiec Miedziowych zapew­nia, że jego druży­na chce pokon­ać Kole­jorza, by odpłacić się za porażkę w Pucharze Pol­s­ki. — Oby na odgraża­niu tren­era Stokow­ca skończyło się tak samo jak na naszym odgraża­niu z FC Basel. Wiemy, że będziemy musieli wyb­ie­gać i wywal­czyć zwycięst­wo. Zagłę­bie ma o dwa punk­ty niż my. Szyku­je się fajne wid­owisko. Jesteśmy zespołem, który cały czas pnie się w górę tabeli – przyz­na­je pier­wszy tren­er Lecha.

Miedziowi to beni­aminek w Ekstrak­lasie, dwukrot­nym mis­trzem Pol­s­ki. To zespół z ogrom­nym potenc­jałem, który w tym sezonie z Kole­jorzem już wygrał, 14 sierp­nia w Lubinie. — Zagłę­bie miało negaty­wną pass, ale ostat­nio znowu pokaza­li, że potrafią punk­tować. Roz­maw­iamy o beni­aminku, jed­norocznym, który w swoich szere­gach ma mnóst­wo zawod­ników z doświad­cze­niem w Ekstrak­lasie. Beni­aminkiem jest Ter­mal­i­ca, a Zagłę­bie to doświad­c­zona druży­na. W sierp­niu Miedziowi zagrali dobrze, bo wyko­rzys­tali słabość Lecha. Ja jed­nak nie chcę tego komen­tować, bo mnie wtedy w Poz­na­niu nie było – komen­tu­je szkole­niowiec mis­trza Polski.

W niedziel­nym meczu z Zagłę­biem nie będzie mogło wys­tąpić kilku czołowych zawod­ników. Moc­no obsad­zona poz­nańs­ka obrona zmalała do pię­ciu piłkarzy. Zdrowi są: Tomasz Kędzio­ra, Tamas Kadar, Marcin Kamińs­ki, Paulus Ara­ju­uri i Bar­ry Dou­glas. Pier­wsza trój­ka ma na swoim kon­cie trzy żółte kart­ki. — Mamy tylko pię­ciu obrońców. Trud­no zatem mówić komuś, że nie może zła­pać żółtego kar­toni­ka. Chodzi oto, aby nie zdobyć głupiej, nierozsąd­nej żółtej kar­ki. Jeśli któryś z zawod­ników otrzy­ma ją w fer­worze wal­ki, to nie będziemy mieć niko­mu za złe – kończy tren­er Urban.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.