31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.5godz.15min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Urban przed Fiorentiną: Wiele można wygrać, ale i wiele przegrać.

Urban przed Fiorentiną: Wiele można wygrać, ale i wiele przegrać.

W czwartek o godzinie 21 rozpocznie się spotkanie pomiędzy Lechem Poz­nań, a ACF Fiorentiną w ramach 4. kole­j­ki grupy I Ligi Europy. Przed dwoma tygod­ni­a­mi Kole­jorz niespodziewanie zwyciężył z lid­erem Serie A 2:1. Gole dla Lecha strzelili Daw­id Kow­nac­ki i Maciej Gajos.

Pier­wsze spotkanie niewąt­pli­wie było niespodzianką. Liczę, że w rewanżu również wszys­t­kich zaskoczymy  — powiedzi­ał na kon­fer­encji przed­mec­zowej tren­er Lecha- Jan Urban.

Tri­umf w meczu wyjaz­dowym z tak renomowaną drużyną z pewnoś­cią pod­niosła na duchu lechitów. Podopieczni tren­era Urbana przes­tała prze­gry­wać, a nawet udało jej się zwyciężyć z Legią przy Łazienkowskiej i wygrać w Pucharze Pol­s­ki- Zespół uwierzył, że może­my powal­czyć z Fiorentiną jak równy z równym. Zwycięst­wem z Vio­lą pokaza­l­iśmy, że stać nas na wiele i też może­my grać dobrze. Mam nadzieję, że znów pokaże­my się jutro z dobrej strony i cieszę się, że może­my to zro­bić z udzi­ałem publiczności.

Początkowo, mecz miał odbyć się bez kibiców, co miało być karą za zachowanie fanatyków Lecha pod­czas meczu w Bazylei. UEFA na szczęś­cie przyjęła odwołanie prawników mis­trza Pol­s­ki i zaw­iesiła karę- Dla każdego zawod­ni­ka będzie to wspani­ałe uczu­cie zagrać przy praw­ie pełnym sta­dion­ie z Fiorentiną. W takich okolicznoś­ci­ach zawod­ni­cy mogą zebrać ogrom­ną dozę doświad­czenia w star­ciu z renomowaną drużyną. Fiorenti­na jest poukładanym zespołem, choć nie tak wid­owiskowym, jak ang­iel­skie, czy hisz­pańskie- oce­nia Urban.

Na półmetku roz­gry­wek fazy grupowej Ligi Europy Lech Poz­nań zaj­mu­je drugą pozy­cję w tabeli z dorobkiem czterech punk­tów. Tak samo wyglą­dało to przed pię­cioma lata­mi i wtedy Kole­jor­zowi udało się awan­sować do kole­jnej rundy — Na pewno gra się zupełnie inaczej, gdy czu­je się szanse na wyjś­cie z niełatwej grupy. Lech grał już prze­cież wcześniej z FC Basel i było widać, że nie jest to łatwy ryw­al. Wierzę, że każ­da druży­na jest do prze­jś­cia- mówi tren­er Lecha, co najlepiej  świad­czy o zmi­an­ie pode­jś­cia do tych roz­gry­wek– Dla zawod­ników nie ma to znaczenia. Ci, którzy wys­tąpią w jutrze­jszym spotka­niu, zdobędą ogrom­ny bagaż doświad­czenia. Nie są to mecze o nic. W tym przy­pad­ku głowa funkcjonu­je zupełnie inaczej. Wiele moż­na wygrać, ale i wiele prze­grać- przestrze­ga szkole­niowiec Kolejorza.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.