27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.10godz.39min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Urban: Ważne, by kadrowicze wrócili zdrowi

Urban: Ważne, by kadrowicze wrócili zdrowi

Już jutro Lech pode­jmie na INEA Sta­dion­ie zespół z Wrocław­ia, który prowadzi znany wszys­tkim poz­nańskim kibi­com Mar­iusz Rumak.

Przez ostat­nie kilka­naś­cie dni tren­er Urban miał do dys­pozy­cji niewielką grup­kę piłkarzy, bowiem znacz­na część pier­wszej drużyny roz­jechała się na zgrupowa­nia swoich reprezen­tacji – Trenu­je się inaczej, inny jest też aspekt tak­ty­czny, jeśli ma się 10–11 zawod­ników. Nie sposób dokon­ać wów­czas jak­iś wiel­kich rzeczy. Znamy tę sytu­ację od daw­na, wcześniej czy później to nastąpi, bo wiemy ilu mamy kadrow­iczów. To dla nas nie jest nowość ani przeszko­da – komentuje.

- Paulus zagrał tak, jak cała reprezen­tac­ja. Nie mogli ustrzec się błędów, jeśli stra­cili w jed­nym meczu pięć bramek. Zaskocze­niem było też to, że zagrał na niety­powej dla siebie pozy­cji, bo na lewej obronie. Chłopa­ki w U19 też dobrze pograli. Wiedzi­ałem, że może być tak, że zagra­ją pełne trzy mecze w krótkim cza­sie. Gum­ny w ostat­nim spotka­niu pau­zował za kart­ki, ale i tak będę musi­ał wziąć to wszys­tko pod uwagę, bo wiem, co się może z nimi stać, gdy­by grali tak dużo. Jasiu wresz­cie przes­tał grzać ławę, a to cieszy. Waż­na dla niego, że zagrał i to w meczu wygranym na wyjeździe z sil­nym rywalem, jakim jest Szwa­j­caria. To go na pewno pod­bu­dowu­je. Ken­di też zagrał dobrze, ale mnie intere­su­je to, żeby przy­jechali zdrowi – zaz­nacza opiekun lechitów.

Jutro mecz ze Śląskiem Wrocław, a już we wtorek arcy­ważne rewanżowe spotkanie z Zagłę­biem Sos­nowiec o awans do finału Pucharu Pol­s­ki – Jed­no jak i drugie spotkanie jest ważne. Nie wiem czy dostaniemy się do Pucharów przez ligę, ale jesteśmy blis­cy tego trze­ciego, czwartego miejs­ca, które daje tę możli­wość. Chce­my to wyko­rzys­tać, dlat­ego trze­ba wygrać ze Śląskiem i Łęczną. Powal­czyć o bycie w czwórce, a to daje dodatkowy mecz przed włas­ną pub­licznoś­cią. Zagłę­bie Sos­nowiec ter­az przeży­wa w lidze trudne chwile, ale wiem, że dla nich to mecz o wszys­tko, bo w ten sposób tworzą his­torię Zagłębia, dlat­ego nie spodziewam się tam łatwego spotka­nia. Sprzedali wszys­tkie bile­ty, atmos­fera będzie gorą­ca, nie pozosta­je nam nic innego jak wygrać i awan­sować do finału.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.