06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.10godz.59min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Utrech — Lech: O awans przy Bułgarskiej

Utrech — Lech: O awans przy Bułgarskiej

Kole­jorz w pier­wszym spotka­niu 3. rundy elim­i­nacji do Ligi Europy zremisował bezbramkowo z holen­der­skim Utrechtem. Rewanż odbędzie się za tydzień w Poznaniu. 

Początkowe min­u­ty meczu nie były roz­gry­wane w sza­leńczym tem­pie. Grę prowadzili raczej Holen­drzy. Lechi­ci pier­wszą groźną akcję przeprowadzili w 7. min­u­cie, kiedy to dobrze prawą stroną szarżował Maciej Makuszews­ki. Udało mu się odd­ać strzał w kierun­ki bram­ki, lecz został on pewnie wyła­pa­ny przez golkipera gospo­darzy. W dal­szej fazie spotka­nia żad­na z drużyn nie stwarza­ła sobie żad­nych dogod­nych okazji. W ekip­ie Lecha najbardziej akty­wni byli Radosław Majew­s­ki oraz Makuszews­ki. Tuż przed prz­er­wą pier­wszy cel­ny strzał odd­ali piłkarze Utrech­tu. Stało się to za sprawą Labya­da, który z około 30 metrów uderzył moc­no i płasko — pewnie jed­nak wyp­iąstkował piłkę na rzut rożny Put­nocky. Sędzia nie poz­wolił już gospo­dar­zom na wyko­nanie tego stałego frag­men­tu gry i zakończył pier­wszą połowę.

Początek drugiej częś­ci spotka­nia nie przyniósł emocji. W 51. min­u­cie na dośrod­kowanie zde­cy­dował się Kostevych, jed­nak pił­ka trafiła w ręce Jense­na. W odpowiedzi z kon­tratakiem ruszyli Holen­drzy, ale strzał Ker­ka został zablokowany. Gospo­darze coraz częś­ciej zna­jodowali się pod bramką lechitów lecz nie potrafili stworzyć kon­struk­ty­wnej akcji. Po godzinie po raz kole­jny dośrod­kowywał Kostevych jed­nak tym razem Chris­t­ian Gytk­jaer minął się z piłką. Świet­ną szan­sę na zdoby­cie gola poz­na­ni­a­cy mieli w 68. min­u­cie. Z rzu­tu rożnego dośrod­kowywał Majew­s­ki, zamiesznie w polu karnym wyko­rzys­tał duńs­ki napast­nik, ale sędzie odwiz­dał pozy­cję spaloną. Dziesięć min­ut później Nic­ki Bille Nielsen był sam na sam z goliperem Utrech­tu, jed­nak zwycięsko z tego poje­dynku wyszedł rodak poz­nańskiego napast­ni­ka. Na uderze­nie zde­cy­dował się Gajos i jego strzał na aut sparował bramkarz gospo­darzy. Końcówka meczu zde­cy­dowanie należała do podopiecznych tren­era Bjel­i­cy, ale nie potrafili oni strzelić zwycięskiego gola.

FC Utrech — Lech Poz­nań 0:0

Żółte kart­ki: 33. Janssen, 74. Labyad, 83. Emanuel­son — 8. Kostevych, 58. Trałka

FC Utrecht: Jensen — Klaiber, Van der Maarel (84. Van der Meer) Janssen, Braafheid — Bra­ma — Van de Streek, Labyad, Emanuel­son — Kerk, Dessers

Lech: Put­nocky — Dilaver, Jan­ic­ki, Vujadi­nović, Kostevych — Trał­ka, Gajos — Makuszews­ki (78. Gum­ny), Majew­s­ki (85. Radut), Situm — Gytk­jaer (69. Nic­ki Bille)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.