Videoton rywalem Kolejorza!

Videoton rywalem Kolejorza!

Węgier­s­ki Videoton rywalem Lecha Poz­nań w 4. rundzie kwal­i­fika­cyjnej Ligi Europejskiej.

Dwukrot­ny mis­trz Węgi­er w trze­ciej rundzie został wye­lim­i­nowany przez BATE Borysów.

Pier­wszy mecz poz­na­ni­a­cy roze­gra­ją na włas­nym sta­dion­ie — 20 sierp­nia. Rewanż tydzień później. - Przed losowaniem wiado­mo było, że naszym celem jest awans do fazy grupowej. Nieważne z kim gramy. Trafil­iśmy na mis­trza Węgi­er, trud­no mówić o roli fawory­ta. Wiemy, że musimy awan­sować dalej. Na pewno martwi nas to, że ten mecz pier­wszy zagramy bez kibiców — jeden z naszych atutów tracimy, kibice są 12 zawod­nikiem i napędza­ją nas do lep­szej gry. Najbardziej cieszą się Węgrowie, zwłaszcza Ger­go. Na pewno będzie to ciekawy dwumecz — przyz­nał wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.

Lech Poz­nań w swoich szere­gach ma trzech piłkarzy z Węgi­er. Dla Davi­da Hol­mana, Ger­go Lovrenc­sic­sa i Tamasa Kadara będzie to powrót w rodzinne strony. — Dla każdego zawod­ni­ka taki mecz u siebie jest wyjątkowy. To dodatkowy aspekt mobi­liza­cyjny —  dodał. — Mamy przewagę taką, że wiemy dużo o tej lidze. To na pewno jest jakaś przewaga..

 — Nie wiem czy to dobry ryw­al czy nie. Nie znam odpowiedzi na to pytanie. Po dwumeczu będziemy mogli powiedzieć więcej. Trafil­iśmy na mis­trza kra­ju. którego latem opuś­ciło dwóch najlep­szych zawod­ników — ocenił wiceprezes.

Rywala ocenił też tren­er lechitów — Cały czas myślę o Koronie, oglą­dam mecze, a Videotonu jeszcze nie widzi­ałem. Nie mam poję­cia jak się prezen­tu­ją na boisku. Na pewno jest to druży­na, która jest mis­trzem Węgi­er i prezen­tu­ją wyso­ki poziom. Mają od tego sezonu nowego tren­era i tak samo jak my, nieu­dany wys­tęp w Lidze Mis­trzów i sła­by start w lidze. Nieważne kogo byśmy wylosowali, to i tak jesteśmy nastaw­ieni na to, by grać dalej w Europie. Szanu­je­my rywala, ale jesteśmy bard­zo zde­ter­mi­nowani, żeby awan­sować do fazy grupowej. Cała nasza gru­pa Węgrów doskonale zna ligę węgier­ską, a infor­ma­cji nigdy nie jest za mało i to oczy­wiste, że będziemy korzys­tać z ich pomo­cy. Na pewno będą nam przekazy­wać nowin­ki i pomogą rozpra­cow­ać prze­ci­wni­ka. Do naszego meczu Videoton roze­gra jeszcze dwa spotka­nia i na pewno będziemy ich obser­wować, bo musimy być per­fek­cyjnie przy­go­towani — ocenił opiekun mis­trzów Polski. 

Potenc­jal­ny­mi rywala­mi mis­trzów Pol­s­ki oprócz węgier­skiej drużyny byli: Haj­duk Split (CRO), Atro­mi­tos (GRE), Dinamo Mińsk (BLR), Videoton (HUN), Rabot­nic­ki (MLD), Kairat Ala­maty (KAZ).

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress