Vojo Ubiparip znalazł nowego pracodawcę

Vojo Ubiparip znalazł nowego pracodawcę

Były zawod­nik Lecha Poz­nań będzie reprezen­tował bar­wy węgier­skiego Vasas SC

Serb pod­pisał z nowym klubem dwulet­ni kon­trakt. Napast­nik trafił na Węgry na zasadzie wol­nego trans­feru — mis­trz Pol­s­ki nie przedłużył umowy z serb­skim zawod­nikiem (kon­trakt wygasał 30 czerwca).

Vojo Ubi­parip przez ostat­nie 4,5 roku był związany z Kole­jorzem. Do Lecha Poz­nań trafił przed rundą wiosen­ną sezonu 2010/2011 ze Spar­ta­ka Sub­ot­i­ca. W niebiesko-białych barwach wys­tąpił w 84 ofic­jal­nych meczach, zdoby­wa­jąc 14 bramek. Poprzed­ni sezon nie był udany dla napast­ni­ka. Po bard­zo dobrym początku i trzech strzelonych bramkach prze­ci­wko Pias­towi Gli­wice Ser­ba dopadła kon­tuz­ja — zer­wanie więzadeł krzyżowych. Do rywal­iza­cji wró­cił w mar­cu, jed­nak częś­ciej był zawod­nikiem wchodzą­cym na boisko z ław­ki rezerwowych.

Nowy pra­co­daw­ca Ubi­pari­pa to beni­aminek węgier­skiej ekstrak­lasy. Najwięk­sze tri­um­fy klub świę­tował w lat­ach 60. Vasas to sześ­ciokrot­ny mis­trz i dwukrot­ny wicemistrz kra­ju. W sezonie 1957/58 druży­na awan­sowała do pół­fi­nału Pucharu Mis­trzów — prze­grała z ówczes­nym tri­umfa­torem całych roz­gry­wek Realem Madryt. W nowej drużynie Ubi­pari­pa przed laty wys­tępowali węgier­scy medal­iś­ci mis­tr­zostw świa­ta czy Europy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress