31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.23min.
13.30 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

W europejskich pucharach Lech przegrywa rzadko. Zwłaszcza w Poznaniu.

W europejskich pucharach Lech przegrywa rzadko. Zwłaszcza w Poznaniu.

W najbliższy czwartek o 21.05 rozleg­nie się odgłos pier­wszego gwiz­d­ka inau­gu­ru­jącego meczu fazy grupowej Ligi Europe­jskiej. Mis­tr­zowie Pol­s­ki zmierzą się z szóstą drużyną ligi por­tu­gal­skiej zeszłego sezonu- Bele­nens­es Lizbona. Statysty­ki prze­maw­ia­ją wbrew obec­nej formie lechitów i staw­ia­ją zespół tren­era Macie­ja Sko­rży na pozy­cji fawory­ta tego pojedynku.

Lech Poz­nań prze­grał bowiem tylko jeden mecz z pięt­nas­tu ostat­nich na Inea Sta­dion­ie w europe­js­kich roz­gry­wkach. Kole­jorza nie pokon­ał Man­ches­ter City, ani Juven­tus Turyn, a także por­tu­gal­s­ki Sport­ing Bra­ga. Jedyną porażką przed włas­ny­mi kibi­ca­mi było spotkanie z FC Basel. Wspom­ni­any dwumecz ze Sportingiem Bra­ga znów staw­ia Kole­jorza w lep­szej sytu­acji przed spotkaniem z Bele­nens­es. Lech prze­cież wygrał ze Sportingiem na początku roku 2011. Strzel­cem jedynej bram­ki był wtedy Artjom Rud­niev, ale ostate­cznie lechi­ci odpadli w rewanżu.

IMG_7989

Będzie to pier­wsze star­cie w his­torii obu tych drużyn, ale jede­naste pomiędzy zespołem pol­skim, a por­tu­gal­skim. Z his­torii wyni­ka, że najbardziej praw­dopodob­ny jest podzi­ał punk­tów. Do remisu w meczach pol­sko-por­tu­gal­s­kich dochodz­iło pięć razy. Trzykrot­nie lep­szym okazał się być zespół  z naszej ojczyzny, a tylko dwa razy nad pol­ską drużyną tri­um­fowali Portugalczycy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.