01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
9dn.10godz.39min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

W kolekcji Kociana brakuje zdobyczy z Lechem

W kolekcji Kociana brakuje zdobyczy z Lechem

Uważany za jed­nego z najlep­szych tren­erów poprzed­niego sezonu Jan Kocian, który prowadzi Ruch Chorzów ma coś do udowod­nienia. W poprzed­nich roz­gry­wkach dwukrot­nie rywal­i­zował z Lechem Poz­nań i żad­nego z tych meczów nie wygrał. Szan­sę do przeła­ma­nia tej passy będzie miał już w niedzielę.

Jan Kocian prze­jął Ruch Chorzów 18 wrześ­nia po Jacku Zielińskim, którego Ruch po 7 kole­jkach miał tylko 6 punk­tów. Na domi­ar złego zespół Zielińskiego odpadł z 1/16 finału Pucharu Pol­s­ki z Arką Gdy­nia po dogry­w­ce. Czara goryczy prze­lała się, gdy ten tren­er prze­grał kole­jny ligowy mecz, tym razem z Jagiel­lonią Białys­tok 6:0. Ruch spadł na trzy­naste miejs­cu w Ekstrak­lasie. Po tym spotka­niu jego miejsce zajął słowac­ki trener.

W pier­wszych ośmiu meczach, prowad­zony przez Kociana Ruch nie prze­grał żad­nego meczu. Zespołem, który zatrzy­mał chor­zows­ki klub okazał się „Kole­jorz”. Prze­bieg meczu, który odbył się w Poz­ni­a­n­iu 11 wrześ­nia jed­nak na to nie wskazy­wał, że będzie to pier­wsza prze­grana Kociana w Ruchu. Po dwóch bramkach Kuświ­ka na tabl­i­cy wid­ni­ał wynik 1:2 dla goś­ci. Lech potrafił się pod­nieść i po trzech bramkach w ostat­nich dwu­nas­tu min­u­tach wygrał to spotkanie 4:2.

Drugie spotkanie pomiędzy Lechem, a Ruchem, odbyło się w ramach grupy mis­tr­zowskiej Ekstrak­lasy zakończyło się pogromem. „Kole­jorz” po bramkach Pawłowskiego, Hamalaine­na, Teodor­czy­ka i Claase­na wygrał 4:0. Po tym meczu Lech zapewnił sobie tytuł wicemistrzowski.

Jan Kocian poprowadz­ił Ruch w poprzed­nim sezonie w 30 meczach. Wygrał 15 spotkań, 7 prze­grał, a 8 zremiował. Poz­woliło mu to zająć trze­cie miejsce w Ekstrak­lasie tuż za ple­ca­mi poz­nańskiego Lecha, tracąc do „Kole­jorza” sześć oczek.

W obec­nym sezonie Ruch Chorzów nadal wal­czy o fazę grupową Ligi Europy. Roze­grał 5 meczów elim­i­nacji, i jak na razie nie prze­grał żad­nego z nich. W min­iony czwartek chor­zows­ki zespół zremisował z Met­al­is­tem Charków 0:0. O awan­sie zade­cy­du­je mecz w przyszłym tygodniu.

Na ligowym pod­wórku Ruch nie radzi sobie tak dobrze. 5 meczów, 3 prze­grane, po jed­nym remisie i zwycięst­wie. „Niebi­escy” zaj­mu­ją 13 lokatę w Ekstrak­lasie z dorobkiem czterech punktów.

Ruch będzie miał okazję zdobyć kole­jne punk­ty jutro pod­czas meczu z Lechem Poznań.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.