27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
49dn.13godz.5min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

W końcu dobry mecz Lecha w lidze. Wyśmienity występ Gajosa.

W końcu dobry mecz Lecha w lidze. Wyśmienity występ Gajosa.

Lech Poz­nań wygrał mecz z Górnikiem Łęcz­na 3:1. Wspani­ałe spotkanie zal­iczył Gajos, który dwukrot­nie wpisy­wał się na listę strzel­ców. Pochwal­ić należy również Linet­tego, który zan­otował asys­tę i trafie­nie. Lech dość szy­bko wyszedł na prowadze­nie. Już w 4. min­u­cie Rod­i­cia pokon­ał Gajos. W drugiej połowie, po czer­wonej kartce dla Pruch­ni­ka, zro­biło się więcej miejs­ca w środ­kowej częś­ci boiska. Poz­woliło to strzelić Górnikowi kole­jne dwa gole. W 90. min­u­cie Górnik strzelił bramkę kontaktową.

Lech Poz­nań mecz rozpoczął bard­zo otwar­cie. Pier­wsze dziesięć min­ut to przewa­ga „Kole­jorza” i liczne sytu­acje, w tym ta bramkowa z 4. min­u­ty. Na prawym skrzy­dle wyśmieni­cie przyjął crossową piłkę Lovrenc­sics, który od razu dośrod­kował fut­bolówkę w pole karne. Tam czekał na nią Maciej Gajos. Pomoc­nik Lecha skon­trował piłkę i umieś­cił ją w siatce.

 Z min­u­ty na min­utę, więk­sza inic­jaty­wa prze­j­mował Górnik, który kil­ka razy zagroz­ił bram­ce Buri­cia. Dzi­ało się to głównie ze wzglę­du na błędy indy­wid­u­alne obrońców. Przed wszys­tkim na naganę zasługu­je Ceesay, który kil­ka razy stracił piłkę na włas­nej połowie przy niepotrzeb­nym dry­blin­gu, nie nadążał za prze­ci­wnikiem. Obroń­ca Lecha miał też prob­le­my z kryciem.

Dobrą sytu­ację goś­cie mieli w 31. min­u­cie, gdy dośrod­kowanie w pole karne prze­ciął źle kry­ty Piesio. Pomoc­nik Górni­ka Łęcz­na uderzył na bramkę, ale pił­ka min­i­mal­nie minęła słu­pek. Warto zauważyć, że błąd przy kryciu popełnił Ceesay.

W 51. min­u­cie lechi­ci mieli szan­sę na pod­wyższe­nie prowadzenia. Linet­ty zagrał prostopadłą piłkę do Pawłowskiego. Ten miał prob­le­my z przyję­ciem, jed­nak opanował fut­bolówkę. Będąc w polu karnym nie miał pomysłu, czy iść w dry­bling, czy strze­lać. Po chwili zde­cy­dował się na podanie do Gajosa, który przepuś­cił piłkę między noga­mi do Lovrenc­sic­sa. Węgi­er huknął na bramkę, ale strzał okazał się niecelny.

W drugiej połowie Górnik grał w osła­bi­e­niu po drugiej żółtej, a w kon­sek­wencji czer­wonej kartce dla Pruch­ni­ka. Lech zaczął więcej atakować i stwarzać sobie więcej korzyst­nych sytu­acji. W 71. min­u­cie dublet zal­iczył Maciej Gajos, który po koronkowej akcji z Linet­tym pokon­ał Rod­i­cia. Najpierw Linet­ty zagrał Gajosowi, ten ode­grał do niego i wbiegł w pole karne. Reprezen­tant Pol­s­ki w tym cza­sie z pier­wszej pił­ki zagrał prostopa­dle do Gajosa, który jeszcze po rękaw­icy golkipera Górni­ka strzelił bramkę.

Ata­ki Lecha po bram­ce nie ustały. Lechi­ci par­li do przo­du i mieli jeszcze nadzieję na kole­jne trafienia. Trze­cia bram­ka padła w 81. min­u­cie. Ceesay zre­ha­bil­i­tował się za swo­je błędy, minął fan­tasty­cznie prze­ci­wni­ka i genial­nie podał do wychodzącego Linet­tego, który wśl­izgiem skierował piłkę do siatki.

W 90. min­u­cie Górnikowi udało się strzelić bramkę kon­tak­tową. Prawą stroną pobiegł Nowak, który prze­biegł praw­ie całe boisko. Będąc na wysokoś­ci pola karnego podał do Lean­dro, który bez prob­lemów pokon­ał Buricia.

LECH POZNAŃ – GÓRNIK ŁĘCZNA 3:1

Bram­ki: 4’, 71’ Gajos, 81′ Linet­ty ‑90′  Leonardo

Żółte kart­ki: Trał­ka; 2x Pruch­nik, Piesio

Czer­wona kart­ka: Pruchnik

LECH: Burić – Ceesay, Kamińs­ki, Ara­ju­uri, Dou­glas – Linet­ty, Trał­ka [46. Trał­ka] – Lovrenc­sics [77. Formel­la], Gajos, Pawłows­ki – Hamalainen [72. Thomalla]

GÓRNIK: Rodić – Sasin [83. Kali­nows­ki], Bożić, Bielak, Lean­dro – Szmatiuk [75. Pit­ry], Pruch­nik – Bonin, Nowak, Piesio – Śpiączka

Wid­zowie: 23 197

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.