02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.3godz.22min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

W Poznaniu Koronie się nie wiedzie

Dwu­nas­tokrot­nie Korona Kielce mierzyła swo­je siły z Lechem Poz­nań. Dziesięć razy w ramach roz­gry­wek ligowych i dwa razy w Pucharze Pol­s­ki. Sześć z tych meczów wygrał “Kole­jorz”, cztery zremisował, a dwa razy musi­ał uznać wyżs­zość rywali. Co ciekawe Korona w lidze z Lechem w roli goś­cia grała pię­ciokrot­nie i ani razu nie zdobyła bramki.

Lech wspom­nienia z meczów z Kiel­czana­mi może mieć więc dobre. W roli gospo­darza Koronę pode­j­mował sześć razy, z czego raz w Pucharze Pol­s­ki i to był jedyny mecz,w którym piłkarze z Kielc zdobyli w Poz­na­niu bram­ki (zakońc­zony wynikiem 3:2  ‑przyp. red.). W pozostałych pię­ciu rywale nie znaleźli sposobu na bramkarza Lecha, czterokrot­nie prze­gry­wa­jąc i raz bezbramkowo remisując.

W roz­gry­wkach ligowych Lech z Koroną prze­grał tylko raz. W sezonie 2007/2008 po bram­ce Ediego gospo­darze wygrali wtedy 1:0. Sezon wcześniej taki sam wynik udało im się osiągnąć w meczu, który odbył się w ramach Pucharu Pol­s­ki. I to by było na tyle, jeśli chodzi o zwycięst­wa Kiel­czan nad Lechem.

W ostat­nich dwóch sezonach ta sztu­ka im się nie udała. Trzykrot­nie prze­grali i raz, niespeł­na rok temu zremisowali bezbramkowo w Kiel­cach. W tych poty­czkach “Kole­jorz” zdobył łącznie 11 bramek, nie tracąc żadnej.

Najskuteczniejszym piłkarzem Lecha w meczu prze­ci­wko Koronie jest Piotr Reiss, który trzy razy trafi­ał do siat­ki tego rywala. Dwa razy ta sztu­ka udała się Prze­mysła­wowi Pitremu, Jakubowi Wilkowi i Tomas­zowi Mikołajczakowi.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.