07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.0min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Widzew — Lech: Słaby mecz na zakończenie

Bezbramkowym remisem zakończył się ostat­ni w tym sezonie mecz Lecha Poz­nań, dla którego brak zwycięst­wa w spotka­niu z Widzewem Łódź skutkował utratą trze­ciego miejs­ca w lidze. Ostate­cznie podopieczni Mar­iusza Ruma­ka zajęli czwarte miejsce w tabeli.

Kole­jorz” szy­bko prze­jął inic­jaty­wę w tym spotka­niu, ale nie przekładała się ona na żadne sytu­acje bramkowe. Zagroże­nie potrafił stworzyć w 22. min­u­cie spotka­nia uderze­niem głową Marcin Kikut, który chci­ał wyko­rzys­tać dobra cen­trę Mat­uesza Możdże­nia, ale bramkarz gospo­darzy bez prob­lemów zła­pał piłkę.

Chwilę później pewną inter­wencją popisał się Krzysztof Kotorows­ki, który w ostat­niej chwili zastąpił kon­tuzjowanego Jas­mi­na Buri­cia. Doświad­c­zony golkiper obronił strzał z dys­tan­su, którym starał się go zaskoczyć Radosław Matu­si­ak. Jeszcze przed prz­er­wą Bar­tosz Ślusars­ki mógł zdobyć bramkę dla Lecha, ale napast­nik „Kole­jorza” nie potrafił przelobować bramkarza Widzewa.

Po prz­er­wie na boisku pojaw­ił się Artiom Rud­nev, lecz jego gra w żaden sposób nie oży­wiła ofen­sy­wnych poczy­nań goś­ci. Mimo tego, że Lech miał opty­czną przewagę, to Widzew stwarzał kole­jne sytu­acje bramkowe. Blisko poko­na­nia Krzyszto­fa Kotorowskiego był Princewill Okachi, ale golkiper „Kole­jorza” z tru­dem uchronił swój zespół przed stratą gola.

Nieco ciekawej zro­biło się pod bramką Widze­wa po wejś­ciu na plac gry Semi­ra Stili­cia, gdy Boś­ni­ak popisał się znakomi­tym zagraniem do Artioma Rud­ne­va, który opanował fut­bolówkę i znalazł się w sytu­acji sam na sam. W ostat­niej chwili przed odd­aniem strza­łu pow­strzy­mał go defen­sor gospo­darzy. Była to zde­cy­dowanie najlep­sza sytu­ac­ja bramkowa w tym spotkaniu.

Gola mógł jeszcze zdobyć Marcin Kamińs­ki, który bard­zo ładne uderzył głową, ale znakomi­cie inter­we­niował Maciej Miel­carz i ura­tował swój zespół przed stratą bram­ki. Ostate­cznie Lech zremisował na zakończe­nie sezonu z Widzewem 0:0 i zajął czwarte miejsce w lidze.

WIDZEW ŁÓDŹLECH POZNAŃ 0:0
BRAMKI: -
Żółte kart­ki: Mroz­ińs­ki — Hen­riquez, Injac, Tonev.

WIDZEW: Miel­carz — Broź, Pan­ka, Abbes, Bartkows­ki — Mroz­ińs­ki — Ostrows­ki (63. Ben Rad­hia), Okachi, Kacz­marek — Matu­si­ak (63. Oziębała), Dhi­fal­lah (81. Rybicki).

LECH: Kotorows­ki — Kikut (46. Wojtkowiak), Wołąkiewicz, Kamińs­ki, Hen­riquez — Injac, Muraws­ki — Możdżeń, Tonev, Ubi­parip (46. Rud­nev) — Ślusars­ki (64. Stilić).
Sędzia: Daw­id Piasec­ki (Słup­sk)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.