01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.59min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Więcej meczów od przyszłego sezonu

ekstraklasa37 kole­jek, a nie 30 jak do tej pory, roz­gry­wać będą od przyszłego sezonu Klu­by wal­czące o Mis­tr­zost­wo Pol­s­ki w piłce nożnej. Taką decyzję pod­jęła Rada Nad­zor­cza spół­ki Ekstrak­lasa SA.

Decyz­ja o zmi­anach w roz­gry­wkach Ekstrak­lasy jest kole­jnym etapem zmi­an w pol­skiej piłce, po ogłos­zonym przed kilko­ma tygod­ni­a­mi powoła­niu Cen­tral­nej Ligi Juniorów.

- Zan­im będą widoczne efek­ty zmi­an w roz­gry­wkach juniors­kich, czy efek­ty inten­sy­wnego szkole­nia tren­erów, postanow­iliśmy wdrożyć pro­jekt, który już od przyszłego sezonu ma szan­sę real­nie wpłynąć na pod­niesie­nie poziomu rywal­iza­cji w lidze — wyjaś­nia Bogusław Bis­zof, prezes zarzą­du Ekstrak­lasy SA.

- Nie mogę pogodz­ić się z tym, że tren­erzy czy sze­fowie niek­tórych Klubów mówią po 18 czy 22 kole­jce, że “są już spoko­jni, osiągnęli cel i mają zabez­piec­zony byt w Ekstrak­lasie”. Chcę Ekstrak­lasy, która wal­czy w każdym meczu, gdzie każdy mecz jest ciekawy dla kibiców, a dla zawod­ników i tren­erów rozwi­ja­ją­cy. Mamy tez zde­cy­dowanie zbyt sze­ro­ki, tzw. bez­pieczny środek tabeli. W porów­na­niu z czołowy­mi lig­a­mi Europy niewiele drużyn może wywal­czyć pra­wo gry w europe­js­kich pucharach i tylko dwie drużyny spada­ją. Nowy sys­tem roz­gry­wek powinien pod­krę­cić rywal­iza­cję i poziom sportowy. Ekstrak­lasa SA kon­sek­went­nie, krok po kroku, real­izu­je swój pro­gram, by zag­waran­tować Klubom jak najwyższe przy­chody i jed­nocześnie pod­nosić poziom sportowy w lidze — doda­je Bogusław Biszof.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.