02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.3godz.13min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Większość zagrała pod nas

W przy­pad­ku poraż­ki w piątkowym meczu z Widzewem, Lech mógł spaść nawet na siódme miejsce w tabeli. Podopiecznym Mar­iusza Ruma­ka udało się jed­nak wygrać i co więcej awan­sować w tabeli. Z czwartego miejs­ca na trze­cie, ale z punk­tem straty do lid­era, Legii. Drugie miejsce zaj­mu­je Polo­nia, która ma tyle samo oczek, co „Kole­jorz”, ale więcej zdoby­tych bramek.

Sytu­ac­ja w trwa­jącej jeszcze kole­jce ułożyła się bard­zo dobrze dla Lecha. Z czołowych drużyn wygrała tylko wspom­ni­ana przed chwilą Polo­nia. „Czarne Koszule” mają tyle samo punk­tów, co Lech i choć w bezpośred­nim meczu wygrali zawod­ni­cy Ruma­ka, to do momen­tu roze­gra­nia spotka­nia rewanżowego decy­du­jące o miejs­cu w tabeli są zdobyte bram­ki, a tych więcej ma Polonia.

Pozostałe zespoły liczące się w walce o czołowe miejsce swo­je mecze prze­grały. Na włas­nym obiek­cie trzy punk­ty straciła Legia, podob­nie Górnik i Śląsk. Do czołów­ki powoli dołącza Lechia, która pokon­ała Ruch, ale jej stra­ta do lid­era wynosi ter­az sześć punktów

To nie pier­wsza taka sytu­ac­ja w tym sezonie, że rywale Lecha gubią punk­ty. Zdarza­ły się już kole­j­ki, gdy remisowała Legia, punk­ty, szczegól­nie, gdy do swo­jej dys­pozy­cji nie miał jeszcze Sebas­tiana Mili, tracił Śląsk czy Polo­nia albo Górnik. Wtedy jed­nak zdarza­ło się, że to samo robił Lech. Gdy swo­je mecze roz­gry­wał jako ostat­ni z czołowych zespołów nie potrafił zdobyć kom­ple­tu oczek. Ter­az sytu­ac­ja się nieco zmieniła. Lech grał jako pier­wszy, wygrał i czekał co zro­bią rywale. A Ci, jak za dotknię­ciem czar­o­dziejskiej różdż­ki, w zde­cy­dowanej więk­szoś­ci przegrywali.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.