06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.22min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wielki problem Jana Urbana. Kto zastąpi Pawłowskiego?

Wielki problem Jana Urbana. Kto zastąpi Pawłowskiego?

W meczu z Górnikiem Zabrze poważnej kon­tuzji doz­nał Szy­mon Pawłows­ki. Pomoc­nik Kole­jorza zła­mał kość jarz­mową i czeka go dłu­gi odpoczynek od gry — Sytu­ac­ja kom­p­liku­je się na bokach pomo­cy, bo zostało nam tylko trzech nom­i­nal­nych pomoc­ników – Sisi, Ger­go i Kamil – mówił na kon­fer­encji tren­er Urban.

Nie od dziś wiado­mo, że Pawłows­ki to ważne ogni­wo zespołu mis­trza Pol­s­ki. Szkole­niowiec lechitów ma wiel­ki ból głowy w zestaw­ie­niu składu na najbliższe spotka­nia — Szymek dla Lecha to bard­zo, bard­zo, bard­zo waż­na postać i wszyscy o tym dobrze wiemy. W wielu spotka­ni­ach może otworzyć wynik, a nawet sam je wygrać, może skupić na sobie uwagę, by inni mieli łatwiej. Dla nas ten sezon jest sza­lony, bo dzieje się wiele dobrego, ale i złego. To kole­jny cios jak i ogrom­na stra­ta. Ja oso­biś­cie mam nadzieję, że druży­na zareagu­je w taki sposób jak np. Cra­covia po stra­cie Rakel­sa, który strzelił 15 bramek. To powin­no się odbić a drużynie, a wcale tego nie widać. Mam nadzieję, że każdy z zawod­ników weźmie część odpowiedzial­noś­ci, którą miał na sobie Szymek i druży­na będzie dobrze funkcjonować. Takie jest moje życze­nie, ale zobaczymy jak to będzie wyglą­dało w praktyce.

Po kon­tuzji Nic­ki Bille Lech został z jed­nym nom­i­nal­nym napast­nikiem. Alter­naty­wą dla Daw­i­da Kow­nack­iego miał być właśnie Pawłows­ki – Mamy jeszcze Darko i Gajowego, ale tak naprawdę to nie ma zbyt dużego manewru. Nad tym też musimy się zas­tanow­ić, by dobrać adek­wat­nego zawod­ni­ka do danego spotka­nia i składu. Może być tak, że Szym­ka zastąpi Darko albo zagra Sisi czy Kamil, a w następ­nym spotka­niu ktoś inny – mówi opiekun lechitów.

darko jevtić

- Nie wiem jeszcze kto zastąpi Szym­ka na boku pomo­cy, a tym bardziej na szpicy, jeśli Kow­naś nie da rady. Wiem jak on się czu­je, dlat­ego zmi­any nie są przy­pad­kowe. W Zabrzu zagrał Darko i na pewno będziemy stosować wymi­en­ność pozy­cji – zaz­nacza Jan Urban.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.