02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
13dn.3godz.18min.
12.11 X3.4 23.3 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wilusz: Bardzo się cieszę, że zostałem doceniony

Wilusz: Bardzo się cieszę, że zostałem doceniony

W kon­fer­encji pra­sowej przed meczem drugiej kole­j­ki Lot­to Ekstrak­lasy wziął udzi­ał stop­er Kole­jorza uznawany przez tren­era Jana Urbana za najwięk­szego „pra­cu­sia” w zes­pole, Maciej Wilusz — Bard­zo się cieszę, że zostałem doce­niony. Każdy z nas pracu­je po treningach i wielu chłopaków wie, że muszą nad sobą pra­cow­ać. Tutaj mówię również o regen­er­acji, bo to też pra­ca – odpowiedzi­ał Wilusz na komen­tarz szkoleniowca.

27-let­ni obroń­ca „Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy” ma dość specy­ficzne pode­jś­cie do niedziel­nego rywala i celowo nie oglą­dał meczu, w którym Zagłę­bie Lubin wywal­czyło awans w elim­i­nac­jach do Ligi Europy — Uważam, że przed każdym meczem to my musimy patrzeć na siebie i dobre przy­go­towanie należy do nas. Patrzę tylko i wyłącznie na to, jak ja się zaprezen­tu­ję. Dogry­wka to z pewnoś­cią dodatkowe obciąże­nie, ale to nie nasz prob­lem. To oni muszą się dos­tosować i na to nie zważamy – mówi.

IMG_6686

Odniósł się jeszcze do meczu inau­gu­ru­jącego tegoroczne roz­gry­w­ki, w którym Lech zremisował bezbramkowo ze Śląskiem Wrocław na wyjeździe — To był pier­wszy mecz, a początek sezonu zawsze jest pewną niewiadomą. Stwarza­l­iśmy sobie sytu­acje po ład­nych roze­gra­ni­ach, ale nieste­ty zabrakło szczęś­cia. Najważniejsze jest, że potrafimy je stwarzać i zdomi­nować rywala. Czu­je­my niedosyt, ale pier­wszy mecz sezonu to jest jakieś badanie. Uważam, że dobrze to wyglą­da i liczę na kole­jne spotkanie – sko­men­tował były zawod­nik między inny­mi holen­der­skiego sc Heeren­veen, który w tym spotka­niu zagrał od pier­wszej minuty.

Kole­jorz nie wywal­czył sobie w zeszłym sezonie udzi­ału w elim­i­nac­jach do europe­js­kich pucharów, więc ma znacznie więcej cza­sów i mniej meczów. Maciej Wilusz potwierdza, że ma to ogrom­ny wpływ na prze­bieg tren­ingów w tygod­niu — Ter­az mamy czas, by moc­niej przyłożyć na treningu i lep­iej przy­go­tować do kole­jnego spotka­nia. Sezon temu było tego znacznie mniej i sposób treningu znacznie inny. Gral­iśmy mecze co trzy dni przez co mikro­cykl był znacznie krót­szy. Uważam, że to jest na plus – zach­wala tygod­niowe mikro­cyk­le obroń­ca Lecha.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.