07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.3godz.3min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wilusz: Bardzo się cieszę, że zostałem doceniony

Wilusz: Bardzo się cieszę, że zostałem doceniony

W kon­fer­encji pra­sowej przed meczem drugiej kole­j­ki Lot­to Ekstrak­lasy wziął udzi­ał stop­er Kole­jorza uznawany przez tren­era Jana Urbana za najwięk­szego „pra­cu­sia” w zes­pole, Maciej Wilusz — Bard­zo się cieszę, że zostałem doce­niony. Każdy z nas pracu­je po treningach i wielu chłopaków wie, że muszą nad sobą pra­cow­ać. Tutaj mówię również o regen­er­acji, bo to też pra­ca – odpowiedzi­ał Wilusz na komen­tarz szkoleniowca.

27-let­ni obroń­ca „Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy” ma dość specy­ficzne pode­jś­cie do niedziel­nego rywala i celowo nie oglą­dał meczu, w którym Zagłę­bie Lubin wywal­czyło awans w elim­i­nac­jach do Ligi Europy — Uważam, że przed każdym meczem to my musimy patrzeć na siebie i dobre przy­go­towanie należy do nas. Patrzę tylko i wyłącznie na to, jak ja się zaprezen­tu­ję. Dogry­wka to z pewnoś­cią dodatkowe obciąże­nie, ale to nie nasz prob­lem. To oni muszą się dos­tosować i na to nie zważamy – mówi.

IMG_6686

Odniósł się jeszcze do meczu inau­gu­ru­jącego tegoroczne roz­gry­w­ki, w którym Lech zremisował bezbramkowo ze Śląskiem Wrocław na wyjeździe — To był pier­wszy mecz, a początek sezonu zawsze jest pewną niewiadomą. Stwarza­l­iśmy sobie sytu­acje po ład­nych roze­gra­ni­ach, ale nieste­ty zabrakło szczęś­cia. Najważniejsze jest, że potrafimy je stwarzać i zdomi­nować rywala. Czu­je­my niedosyt, ale pier­wszy mecz sezonu to jest jakieś badanie. Uważam, że dobrze to wyglą­da i liczę na kole­jne spotkanie – sko­men­tował były zawod­nik między inny­mi holen­der­skiego sc Heeren­veen, który w tym spotka­niu zagrał od pier­wszej minuty.

Kole­jorz nie wywal­czył sobie w zeszłym sezonie udzi­ału w elim­i­nac­jach do europe­js­kich pucharów, więc ma znacznie więcej cza­sów i mniej meczów. Maciej Wilusz potwierdza, że ma to ogrom­ny wpływ na prze­bieg tren­ingów w tygod­niu — Ter­az mamy czas, by moc­niej przyłożyć na treningu i lep­iej przy­go­tować do kole­jnego spotka­nia. Sezon temu było tego znacznie mniej i sposób treningu znacznie inny. Gral­iśmy mecze co trzy dni przez co mikro­cykl był znacznie krót­szy. Uważam, że to jest na plus – zach­wala tygod­niowe mikro­cyk­le obroń­ca Lecha.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.