06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.10godz.43min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wilusz: Rywalizacja wpływa na nas pozytywnie

Wilusz: Rywalizacja wpływa na nas pozytywnie

Rozpęd­zony Kole­jorz nie zwal­nia tem­pa i pokonu­je kole­jnych rywali. Po wygranej 4:1 nad gdyńską Arką nas­tro­je w poz­nańskim obozie zde­cy­dowanie dopisują. 

Było to piąte ligowe zwycięst­wo w tym roku. Te fenom­e­nalne wyni­ki spraw­iły, że lechi­ci zna­j­du­ją się w ścisłej czołów­ce Lot­to Ekstrak­lasy i tracą do lid­era tylko jeden punkt.  - Cały czas pow­tarza­my, że każdy kole­jny mecz jest dla nas najważniejszy. Po wygranej prze­ci­wko Lechii było duże zad­owole­nie, bo wygral­iśmy z lid­erem na włas­nym boisku. Nasze myśli jed­nak odrazu po tym zwycięst­wie skierowane były na poje­dynek z Arką Gdy­nia. Od samego początku wys­zliśmy bard­zo skon­cen­trowani. Przez 90 min­ut dobrze współpra­cow­al­iśmy, dlat­ego wynik 4:1 nas zad­owala - oce­nia ten mecz defen­sor Lecha, Maciej Wilusz. — Zaczęliśmy bard­zo fajnie to spotkanie, bo odrazu zaatakowal­iśmy prze­ci­wni­ka. Najważniejsze jest to, że stwarza­my sobie sytu­acje strz­eleck­ie. Udało się strzelić cztery gole, a mogliśmy się pokusić jeszcze o więcej - doda­je.

Spotkanie w Gdyni było pier­wszym w wiosen­nej odsłonie, w którym obrona Kole­jorza nie zachowała czys­tego kon­ta. - Stra­cil­iśmy pier­wszą bramkę w tym roku, lecz nie to jest kluc­zowe. Liczą się trzy punk­ty. Chce­my podtrzy­mać naszą passę i grać w każdym kole­jnym spotka­niu o zwycięst­wo - mówi Wilusz. Stop­er Lecha w tym poje­dynku zal­iczył dodatkowo asys­tę przy golu Daw­i­da Kow­nack­iego. - Cieszę się z tego fak­tu. Był to ważny moment meczu, bo wygry­wal­iśmy 2:0, a jak wiado­mo jest to wynik dość niewygod­ny. Pod­wyższe­nie prowadzenia poz­woliło nam na nieco swo­bod­niejsze pode­jś­cie do tego spotka­nia. Jeśli napast­ni­cy dają nam obroń­com znak do zagra­nia długiej pił­ki to staramy się to robić - opisu­je tę sytu­ację były reprezen­tant Polski.

Pomi­mo tego, że w piątkowym poje­dynku nie zagrali pauzu­ją­cy za kart­ki Tomasz Kędzio­ra i Jan Bednarek to blok defen­sy­wny Poz­na­ni­aków wyglą­dał bard­zo solid­nie. - Cały czas ciężko pracu­je­my. Serie spotkań, w których nie stra­cil­iśmy bram­ki to efekt współpra­cy wszys­t­kich zawod­ników. Widać, że wal­czymy jeden za drugiego i to cieszy. Każdy zawod­nik, który wskaku­je do pier­wszego składu wie co ma robić. Tren­er dokład­nie wyz­naczył każde­mu z osob­na zada­nia na boisku. Jesteśmy świado­mi tego co robimy, ale jest to też duża zasłu­ga szkole­niow­ca, że umie nas ustaw­ić i przy­go­tować do kole­jnego poje­dynku - komen­tu­je Wilusz. — Patrząc na rotac­je w składzie, które miały miejsce przy okazji ostat­nich spotkań rzeczy­wiś­cie ciężko przyz­nać jak tak naprawdę wyglą­da pier­wszy skład Kole­jorza. Kto by nie wyszedł na boisku gra dobrze i jest odpowied­nio przy­go­towany do wal­ki, więc rywal­iza­c­ja wpły­wa na nas mobi­lizu­ją­co - kończy swo­ją wypowiedź.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.