27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.10godz.31min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wilusz: Trzeba być przygotowanym na różne warianty

Wilusz: Trzeba być przygotowanym na różne warianty

Do gry po kilku miesią­cach prz­er­wy wraca Maciej Wilusz. W Gniewinie zawod­nik wys­tępował na niety­powej dla siebie pozy­cji – lewej obronie.

W ostat­nim meczu sparingowym w Gniewnie Lech Poz­nań wygrał z APOEL-em Nikoz­ja 3:0. Dobry wynik i prze­myślana gra mogą napawać optymizmem przed początkiem sezonu. – Były momen­ty, w których dobrze się zaprezen­towal­iśmy i fajnie utrzymy­wal­iśmy się przy piłce. Były też takie, w których musieliśmy się cofnąć i dobrze to wyglą­dało. Orga­ni­za­c­ja wyglą­dała na dobrym poziomie – przyz­nał Maciej Wilusz.

Sytu­ac­ja kadrowa Lecha nie jest naj­gorsza. Do gry wró­cił Jas­min Burić. Jed­nym minusem w linii defen­sy­wy jest brak Tomasza Kędzio­ry, który w Poz­na­niu prze­chodzi reha­bil­i­tację, aby zdążyć na początek zma­gań Kole­jorza w Lidze Mis­trzów. – W obronie jest nas dosyć sporo. Tren­er może dużo rotować skła­dem. Przed nami ważne mecze. Ilość spotkań w tym sezonie wzrośnie znaczą­co. Trze­ba być przy­go­towanym na różne wari­anty. Po to są sparin­gi na obozie, aby to wypróbowywać – zaz­naczył stoper.

Maciej Wilusz pod­czas spotkań kon­trol­nych wys­tępował na lewej obronie. – Wiado­mo, że kiedy zmienia się pozy­cję na boisku to potrze­ba trochę cza­su, aby się do tego przyzwycza­ić. Jeżeli braku­je zawod­ników w danym miejs­cu, to się im poma­ga – ocenił. – To było moje drugie spotkanie, w jakim wys­tąpiłem na lewej obronie. Zobaczymy, co czas pokaże, ale jeśli będę miał tam zagrać, to oczy­wiś­cie zro­bię wszys­tko, aby zaprezen­tować się jak najlepiej. Trze­ba być gotowym na każdy wariant. 

ejberempire

Już w piątek Lech Poz­nań zmierzy się w spotka­niu o Super­puchar z Legią Warsza­wa. Cztery dni później początek zma­gań w Lidze Mis­trzów z FK Sara­je­wo. – Przy­go­towu­je­my się do spotka­nia z Legią. Głównym celem jest Sara­je­wo, ale najpierw mecz o Super­puchar i na tym się sku­pi­amy – powiedzi­ał Wilusz.

Obroń­ca wraca do gry po dłuższej prz­er­wie. W ciągu ostat­nich miesię­cy prze­chodz­ił reha­bil­i­tację. – Zakońc­zony w czer­w­cu sezon dla mnie był dość pechowy. Ciężko pracu­ję i mam nadzieję, że ten sezon będzie dla mnie lep­szy, a my przy­na­jm­niej powtórzymy sukcesy z min­ionego. Cały czas muszę pra­cow­ać nad swo­ją dys­pozy­cją, bo prz­er­wa była bard­zo dłu­ga – zakończył

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.