02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.16godz.21min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wilusz: Trzeba być przygotowanym na różne warianty

Wilusz: Trzeba być przygotowanym na różne warianty

Do gry po kilku miesią­cach prz­er­wy wraca Maciej Wilusz. W Gniewinie zawod­nik wys­tępował na niety­powej dla siebie pozy­cji – lewej obronie.

W ostat­nim meczu sparingowym w Gniewnie Lech Poz­nań wygrał z APOEL-em Nikoz­ja 3:0. Dobry wynik i prze­myślana gra mogą napawać optymizmem przed początkiem sezonu. – Były momen­ty, w których dobrze się zaprezen­towal­iśmy i fajnie utrzymy­wal­iśmy się przy piłce. Były też takie, w których musieliśmy się cofnąć i dobrze to wyglą­dało. Orga­ni­za­c­ja wyglą­dała na dobrym poziomie – przyz­nał Maciej Wilusz.

Sytu­ac­ja kadrowa Lecha nie jest naj­gorsza. Do gry wró­cił Jas­min Burić. Jed­nym minusem w linii defen­sy­wy jest brak Tomasza Kędzio­ry, który w Poz­na­niu prze­chodzi reha­bil­i­tację, aby zdążyć na początek zma­gań Kole­jorza w Lidze Mis­trzów. – W obronie jest nas dosyć sporo. Tren­er może dużo rotować skła­dem. Przed nami ważne mecze. Ilość spotkań w tym sezonie wzrośnie znaczą­co. Trze­ba być przy­go­towanym na różne wari­anty. Po to są sparin­gi na obozie, aby to wypróbowywać – zaz­naczył stoper.

Maciej Wilusz pod­czas spotkań kon­trol­nych wys­tępował na lewej obronie. – Wiado­mo, że kiedy zmienia się pozy­cję na boisku to potrze­ba trochę cza­su, aby się do tego przyzwycza­ić. Jeżeli braku­je zawod­ników w danym miejs­cu, to się im poma­ga – ocenił. – To było moje drugie spotkanie, w jakim wys­tąpiłem na lewej obronie. Zobaczymy, co czas pokaże, ale jeśli będę miał tam zagrać, to oczy­wiś­cie zro­bię wszys­tko, aby zaprezen­tować się jak najlepiej. Trze­ba być gotowym na każdy wariant. 

ejberempire

Już w piątek Lech Poz­nań zmierzy się w spotka­niu o Super­puchar z Legią Warsza­wa. Cztery dni później początek zma­gań w Lidze Mis­trzów z FK Sara­je­wo. – Przy­go­towu­je­my się do spotka­nia z Legią. Głównym celem jest Sara­je­wo, ale najpierw mecz o Super­puchar i na tym się sku­pi­amy – powiedzi­ał Wilusz.

Obroń­ca wraca do gry po dłuższej prz­er­wie. W ciągu ostat­nich miesię­cy prze­chodz­ił reha­bil­i­tację. – Zakońc­zony w czer­w­cu sezon dla mnie był dość pechowy. Ciężko pracu­ję i mam nadzieję, że ten sezon będzie dla mnie lep­szy, a my przy­na­jm­niej powtórzymy sukcesy z min­ionego. Cały czas muszę pra­cow­ać nad swo­ją dys­pozy­cją, bo prz­er­wa była bard­zo dłu­ga – zakończył

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.