06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.11godz.7min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wilusz: Walczyliśmy do ostatniej kolejki

Wilusz: Walczyliśmy do ostatniej kolejki

Piłkarze Lecha Poz­nań w ostat­nim meczu sezonu 2016/2017 zafun­dowali kibi­com niezły hor­ror. Wygry­wa­jąc z Jagiel­lonią po pier­wszej połowie 2:0 doprowadzili do remisu i bard­zo ner­wowej końców­ki spotkania. 

- Schodzil­iśmy z boiska bard­zo źli, bo prowadząc 2:0 i mając kil­ka sytu­acji na pod­wyższe­nie wyniku zremisowal­iśmy, ale z drugiej strony musimy się cieszyć z tego remisu. W drugiej połowie zagral­iśmy inaczej, ale mimo wszys­tko ten wynik dał nam udzi­ał w pucharach. Cel nie do koń­ca został osiąg­nię­ty, ale puchary są. – powiedzi­ał po meczu Maciej Wilusz.

Lechi­ci już w 11. min­u­cie wys­zli na prowadze­nie po golu Radosława Majew­skiego, a chwilę przed prz­er­wą drugą bramkę zdobył Łukasz Trał­ka. Wydawać się mogło, że wygrana Kole­jorza nie będzie zagrożona, jed­nak żół­to-czer­woni na drugą połowę wys­zli bard­zo zde­ter­mi­nowani i strzelili dwa gole. - W drugiej połowie zagral­iśmy całkiem inaczej. Jagiel­lonia nie miała nic do strace­nia i rzu­ciła wszys­tko na jed­ną sza­le, więc powin­niśmy się temu prze­ci­w­staw­ić. Za dużo non­sza­lancji wdarło się w naszą grę i nieste­ty z 2:0 wynik zmienił się na 2:2, ale musimy docenić ten punkt, bo daje nam miejsce na podium.

Do ostat­niej kole­j­ki cztery drużyny miały szan­sę na mis­tr­zost­wo. Ostate­cznie lechi­ci zajęli trze­cie miejsce w Lot­to Ekstrak­lasie. - Powin­niśmy być zad­owoleni z tego sezonu. Początek był cięż­ki, ale potrafil­iśmy się z tego pod­nieść. Duża w tym zasłu­ga całego sztabu, ponieważ potrafili nas zawsze prze­budz­ić w trud­nych chwilach, między inny­mi po Pucharze Pol­s­ki, kiedy bard­zo to przeży­wal­iśmy. Uważam, że mimo wszys­tko powin­niśmy być zad­owoleni, sezon był naprawdę cięż­ki, ale jak widać wal­czyliśmy do ostat­niej kole­j­ki. – zakończył lechita.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.