Wisła-Lech: Dobrze zakończyć wyjazdową jesień

Lech Poz­nań na wyjeździe nie wygrał od sierp­nia, kiedy to rywal­i­zował na PGE Are­nie z Lechią Gdańsk. W niedzielę poz­na­ni­a­cy wyjdą na murawę w Krakowie, by pokon­ać Wisłę i przeła­mać złą passę meczów wyjaz­dowych.

W 17. kole­jce T-Mobile Ekstrak­lasy Lech zmierzył się z Górnikiem Zabrze, którego pewnie pokon­ał 3:0. Lechi­ci grałi skutecznie, kon­sek­went­nie i z kon­cen­tracją do ostat­nich min­ut. Wisła w poprzed­niej kole­jce zremisowała z Piastem Gli­wice 0:0.

Spotkanie Wisły i Lecha będzie to trze­cie star­cie tych drużyn w tym sezonie. Na początku sierp­nia to “Biała Gwiaz­da” okaza­ła się lep­sza od Kole­jorza. Krakowian­ie wygrali 3:2, prowadząc do prz­er­wy 2:0. Dru­gi mecz tych drużyn odbył się niewiele pon­ad miesiąc później. Obie drużyny mierzyły się ze sobą w 1/16 finału Pucharu Pol­s­ki. Rez­er­wowa Wisła prze­grała przy Buł­garskiej 0:2 po golach Szy­mona Pawłowskiego.

Mecz w Krakowie to będzie ostat­nią szansa dla Lecha w tym roku, aby odnieść zwycięst­wo na wyjeździe. Mecze na ter­e­nach rywali to bolącz­ka Kole­jorza.

Lech zaj­mu­je 6 miejsce w tabeli i traci do Wisły zaled­wie trzy punk­ty.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress