06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.49min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wisła — Lech: Świetny comeback “Kolejorza”

formella-dariuszW środowym sparingu roz­gry­wanym w Grodzisku Wielkopol­skim Lech Poz­nań wygrał 3:1 z Wisłą Kraków. Bram­ki dla Lecha zdoby­wali Kasper Hamalainen oraz dwukrot­nie Dar­iusz Formel­la. Hon­orowe trafie­nie dla Wisły z rzu­tu karnego zal­iczył Rafał Boguski.

Od początku spotka­nia inic­jaty­wę prze­jął Lech. Pier­wszy strzał w spotka­niu odd­ał Kasper Hamalainen, jed­nak jego uderze­nie zostało zablokowane. W jego śla­dy poszedł Vojo Ubi­parip, który minął trzech rywali, ale jego strzał wyła­pał Miśkiewicz. Dośrod­kowanie Sarkiego z prawej strony dobrze prz­er­wał Kamińs­ki. Następ­nie w poje­dynku pomiędzy Teodor­czykiem a Głowackim w polu karnym gospo­darzy sędzia Lizak nie zde­cy­dował się użyć gwiz­d­ka. Pier­wsze celne strza­ły z obu stron padły dopiero po pon­ad dwudzi­es­tu min­u­tach gry.

Ubi­parip uderzył na bramkę Wisły zbyt lekko, nato­mi­ast uśpi­ona obrona Lecha zmusiła Buri­cia do dużego wysiłku po strza­le Małeck­iego. Po prz­er­wie na uzu­pełnie­nie płynów strzał z dys­tan­su postanow­ił odd­ać Trał­ka – pił­ka poszy­bowała w try­buny. Dobrze lewą stroną podłączył się Gor­dan Bunoza i odd­ał równie moc­ny co niecel­ny strzał na bramkę „Kole­jorza”. Wymi­ana ciosów trwała w najlepsze.

Kole­jny niecel­ny strzał w wyko­na­niu Łukasza Teodor­czy­ka, po którym lewą stroną szarżował Celi­na, którego wśl­izgiem zatrzy­mał Boś­ni­ac­ki bramkarz Lecha. Pod koniec pier­wszej połowy strza­łu z rzu­tu wol­nego próbował Marcin Kamińs­ki, ale jego strzał po zie­mi prz­ele­ci­ał obok słup­ka bram­ki „Białej Gwiazdy”. Do prz­er­wy remis w Grodzisku.

Moc­ny początek drugiej połowy w wyko­na­niu Lecha. Strzał Lovrenc­sic­sa na rzut rożny wybił Michał Miśkiewicz. Szy­bko roze­grany rzut wol­ny przez gospo­darzy zaskoczył Lechitów. Strzał Gar­guły sparował Gos­tom­s­ki a próbu­jącego dobi­jać strzał Boguskiego pow­strzy­mał Kamińs­ki, który uniósł za wysoko nogę – rzut wol­ny pośred­ni w polu karnym Lecha. Bunoza uderzył w słu­pek, a przy pró­bie dobit­ki został sfaulowany przez Linet­tego w jede­nastce. Rzut karny na bramkę zamienił Rafał Bogus­ki w 53 min­u­cie spotkania.

Po stra­cie pił­ki przez Drew­ni­a­ka blis­ki strze­le­nia bram­ki po kon­trze był Sar­ki, który nie sięgnął jed­nak pił­ki po poda­niu Gar­guły. Na pół godziny przed końcem spotka­nia powin­no być już 1:1. Wchodzą­cy prawą stroną w pole karne Teodor­czyk wyco­fał piłkę na szes­nasty metr, gdzie strzał w poprzeczkę odd­ał Kamil Dry­gas. W 70 min­u­cie bramkę dla Lecha zdobył Kasper Hamalainen, który z kilku metrów pokon­ał bramkarza Wisły. Asys­tę zal­icza Ger­go Lovrencsics.

Kil­ka min­ut później było już 2:1 dla „Kole­jorza”. Na boisko wchodzi Dar­iusz Formel­la i kończy podanie Hamalaine­na golem po płaskim uderze­niu z pola karnego. Po chwili padła trze­cia bram­ka dla Lecha. Formel­la po raz dru­gi umieszcza piłkę w siatce uderze­niem z pięt­nastego metra po poda­niu Możdżenia.

Dziesięć min­ut przed końcem spotka­nia strzał z dys­tan­su Fina gra­jącego w Lechu poszy­bował nad poprzeczką. Pięć min­ut później strzał w poprzeczkę odd­ał Cezary Wilk. Zdobyć gola przed zakończe­niem meczu próbował jeszcze Ubi­parip, ale pił­ka wyszła na rzut rożny.

WISŁA KRAKÓWLECH POZNAŃ 1:3

BRAMKI: ‘53 Bogus­ki (rzut karny) – ’70 Hamalainen, ’71, ‘77 Formella

Żółte kart­ki: -

Czer­wone kart­ki: -

WISŁA: Miśkiewicz – Sto­lars­ki (72’ Burli­ga), Jovanović (66’ Nalepa), Głowac­ki, Bunoza – Chrapek (46’ Eduar­do), Gar­guła (72’ Bur­den­s­ki) – Sar­ki (66’ Lech), Stjepanović (62’ Wilk), Małec­ki (46’ Bogus­ki) – Celin (78’ Kościelniak)

LECH: Burić (46’Gostomski) — Możdżeń, Kamińs­ki, Arbole­da (78’ Bednarek), Wołąkiewicz – Trał­ka (46’ Drew­ni­ak), Dry­gas (70’ Trał­ka) – Lovrenc­sics (70’ Ubi­parip), Hamalainen (90’ Chromińs­ki), Ubi­parip [(46’ Linet­ty) 85’ Siwek] – Teodor­czyk (70’ Formella)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.