02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
6dn.7godz.29min.
12.06 X3.45 23.6 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wisła P. — Lech: Kolejorz nadal bez gola w Ekstraklasie

Wisła P. — Lech: Kolejorz nadal bez gola w Ekstraklasie

Lech Poz­nań prze­grał na wyjeździe z Wisłą Płock 0:1 po golu Domini­ka Fur­mana w drugiej połowie meczu.

Spotkanie rozpoczęli lechi­ci i już w 5. min­u­cie mieli szan­sę na gola, jed­nak dobrze w polu karnym zachował się Sew­eryn Kełpin. Kil­ka chwil później arbiter podyk­tował rzut wol­ny. Do pił­ki pod­szedł Radosław Majew­s­ki, jed­nak ta zatrzy­mała się na obroń­cach Wisły. Z dobrej strony na prawym skrzyde pokazał się Arka­diusz Reca, a piłkę z pola karnego wybił Robert Gum­ny. W 15. min­u­cie na potężny strzał sprzed pola karnego zde­cy­dował się właśnie Reca, jedak fut­bolówkę z tru­dem na aut wybił Burić. Dziesięć mnin­ut później sfaulowany został Mihai Radut. Lechi­ci po raz dru­gi mieli rzut wol­ny, ale piłkę na aut wybił Dami­an Byrtek. Im bliżej koń­ca pier­wszej połowy, tym bardziej obie ekipy były niedokładne i chao­ty­czne przy wyprowadza­niu akcji bramkowych i po pier­wszych 45 min­u­tach żad­na z drużyn nie prowadziła.

Już na początku drugiej połowy czer­wony kar­tonik za bru­tal­ny faul obe­jrzał Aziz Tet­teh. Gra­ją­cy z przewagą jed­nego piłkarza gospo­darze przys­tąpili do ataku. Świet­ną piłkę Blińskiemu zagrał Reca, napast­nik Wisły uderzył piętą, ale fut­bolówka minęła bramkę Buri­cia. Kil­ka min­ut później na strzał zde­cy­dował się Gior­gi Mere­bashvili, jed­nak trafił pros­to w ręce golkipera Lecha. W 67. min­u­cie w środ­ku pola rozpędz­ił się Dominik Fur­man i uderzył piekiel­nie moc­no. Pił­ka przeszła po rękaw­icach Buri­cia i wpadła do siat­ki. Bil­ińs­ki mógł pod­wyższyć na 2:0 lecz Boś­ni­ak tym razem czu­jnie zachował się w bram­ce. W końców­ce meczu sam sobie sytu­acje wyk­larował Volodymyr Kostevych jed­nak jego strzał po rykosze­cie pole­ci­ał nad bramką.

Wisła Płock — Lech Poz­nań 1:0 (0:0)

Bram­ki: 67. Fur­man

Żółte kart­ki: 52. Arka­diusz Reca, 77. Patryk Stępińs­ki — 19. Rafał Janicki

Czer­wona kart­ka: 49. Aziz Tetteh

Wisła: Sew­eryn Kiełpin — Cezary Ste­fańczyk, Prze­mysław Szymińs­ki, Dami­an Byrtek, Patryk Stępińs­ki — Dominik Fur­man, Dami­an Rasak — Gior­gi Mere­bashvili (73. Paul Pirvules­cu), Piotr Wlazło (22. Mikołaj Lebedyńs­ki), Arka­diusz Reca (86. Nico Varela) — Kamil Biliński

Lech: Jas­min Burić — Robert Gum­ny, Rafał Jan­ic­ki, Emir Dilaver, Volodymyr Kostevych — Aziz Tet­teh, Radosław Majew­s­ki — Mario Situm (61. Maciej Gajos),  Mihai Radut, Den­nis Rakels (61. Łukasz Trał­ka) — Nic­ki Bille Nielsen (61. Chris­t­ian Gytkjaer)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.