02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.9godz.51min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wisła P. — Lech: Kolejorz nadal bez gola w Ekstraklasie

Wisła P. — Lech: Kolejorz nadal bez gola w Ekstraklasie

Lech Poz­nań prze­grał na wyjeździe z Wisłą Płock 0:1 po golu Domini­ka Fur­mana w drugiej połowie meczu.

Spotkanie rozpoczęli lechi­ci i już w 5. min­u­cie mieli szan­sę na gola, jed­nak dobrze w polu karnym zachował się Sew­eryn Kełpin. Kil­ka chwil później arbiter podyk­tował rzut wol­ny. Do pił­ki pod­szedł Radosław Majew­s­ki, jed­nak ta zatrzy­mała się na obroń­cach Wisły. Z dobrej strony na prawym skrzyde pokazał się Arka­diusz Reca, a piłkę z pola karnego wybił Robert Gum­ny. W 15. min­u­cie na potężny strzał sprzed pola karnego zde­cy­dował się właśnie Reca, jedak fut­bolówkę z tru­dem na aut wybił Burić. Dziesięć mnin­ut później sfaulowany został Mihai Radut. Lechi­ci po raz dru­gi mieli rzut wol­ny, ale piłkę na aut wybił Dami­an Byrtek. Im bliżej koń­ca pier­wszej połowy, tym bardziej obie ekipy były niedokładne i chao­ty­czne przy wyprowadza­niu akcji bramkowych i po pier­wszych 45 min­u­tach żad­na z drużyn nie prowadziła.

Już na początku drugiej połowy czer­wony kar­tonik za bru­tal­ny faul obe­jrzał Aziz Tet­teh. Gra­ją­cy z przewagą jed­nego piłkarza gospo­darze przys­tąpili do ataku. Świet­ną piłkę Blińskiemu zagrał Reca, napast­nik Wisły uderzył piętą, ale fut­bolówka minęła bramkę Buri­cia. Kil­ka min­ut później na strzał zde­cy­dował się Gior­gi Mere­bashvili, jed­nak trafił pros­to w ręce golkipera Lecha. W 67. min­u­cie w środ­ku pola rozpędz­ił się Dominik Fur­man i uderzył piekiel­nie moc­no. Pił­ka przeszła po rękaw­icach Buri­cia i wpadła do siat­ki. Bil­ińs­ki mógł pod­wyższyć na 2:0 lecz Boś­ni­ak tym razem czu­jnie zachował się w bram­ce. W końców­ce meczu sam sobie sytu­acje wyk­larował Volodymyr Kostevych jed­nak jego strzał po rykosze­cie pole­ci­ał nad bramką.

Wisła Płock — Lech Poz­nań 1:0 (0:0)

Bram­ki: 67. Fur­man

Żółte kart­ki: 52. Arka­diusz Reca, 77. Patryk Stępińs­ki — 19. Rafał Janicki

Czer­wona kart­ka: 49. Aziz Tetteh

Wisła: Sew­eryn Kiełpin — Cezary Ste­fańczyk, Prze­mysław Szymińs­ki, Dami­an Byrtek, Patryk Stępińs­ki — Dominik Fur­man, Dami­an Rasak — Gior­gi Mere­bashvili (73. Paul Pirvules­cu), Piotr Wlazło (22. Mikołaj Lebedyńs­ki), Arka­diusz Reca (86. Nico Varela) — Kamil Biliński

Lech: Jas­min Burić — Robert Gum­ny, Rafał Jan­ic­ki, Emir Dilaver, Volodymyr Kostevych — Aziz Tet­teh, Radosław Majew­s­ki — Mario Situm (61. Maciej Gajos),  Mihai Radut, Den­nis Rakels (61. Łukasz Trał­ka) — Nic­ki Bille Nielsen (61. Chris­t­ian Gytkjaer)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.