10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.14min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wisła P. — Lech: Kolejorz remisuje bezbramkowo w Płocku i traci kolejne cenne punkty

Wisła P. — Lech: Kolejorz remisuje bezbramkowo w Płocku i traci kolejne cenne punkty

 

Po dwóch z rzę­du zwycięst­wach na wyjeździe tym razem podopieczni Nena­da Bjel­i­cy bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Wisłą Płock.

Od pier­wszych min­ut spotka­nia to Lech wydawał się prze­ważać. Poz­na­ni­a­cy szczególne groźni byli po akc­jach lewą stroną boiska, czyli stroną Kami­la Jóźwia­ka i Volodymyra Kostevy­cha. Po kilku dobrych akc­jach pod­piecznych Nena­da Bjel­i­cy to gospo­darze dos­zli do gło­su i prze­jęli inic­jaty­wę. Dzię­ki dobrej grze komib­i­na­cyjnej częs­to kilko­ma poda­ni­a­mi udawało im się prze­drzeć przez poz­nańską defen­sy­wę. Pier­wszą dogod­ną sytu­ację Lech stworzył sobie w 23. min­u­cie. Po zamiesza­niu w polu karnym Naf­cia­rzy fut­bolówka spadła pod nogi Kami­la Jóźwia­ka, który to spróbował uderzenia na bramkę — nieste­ty został on wyblokowany. Dosłown­ie kil­ka min­ut później w per­fek­cyjnej sytu­acji bramkowej znalazł się Mario Situm. Otrzy­mał on fan­tasty­czne prostopadłe podanie od Jóźwia­ka, lecz prze­grał poje­dynek „sam na sam” z Thomasem Dahne. W kole­jnej akcji szan­sę na wpisanie się na listę strzel­ców miał też Chris­t­ian Gytk­jaer, ale z najbliższej odległoś­ci skierował fut­bolówkę głową pros­to w golkipera gospo­darzy. Przez ostat­ni kwad­rans pier­wszej połowy na boisku oglą­dal­iśmy głównie faule i niecelne poda­nia, w wyniku czego żad­na z ekip nie stworzyła sobie dogod­nej okazji na wyjś­cie na prowadzenie.

Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły bez zmi­an per­son­al­nych w składach. Trze­ba jed­nak przyz­nać, że było to 45 min­ut bez his­torii. Poza jed­nym cel­nym strza­łem głową po stałym frag­men­cie Lech nie zagroz­ił gospo­dar­zom i w żaden sposób nie był w stanie sfor­sować linii defen­sy­wnej rywali. Spotkanie zakończyło się podzi­ałem punk­tów i lechi­ci nie wyko­rzys­tali okazji na odzyskanie pozy­cji lidera.

Wisła Płock — Lech Poz­nań 0:0 (0:0)

Żółte kart­ki: 21. Fur­man, 45. Stil­ić, 77. Reca — 5. Majew­s­ki, 83. Makuszewski

Wisła: Dahne — Ste­fańczyk, Ury­ga, Dźwigała, Reca — Szy­mańs­ki, Fur­man (90. Rasak)- Micha­lak (80. Zawa­da), Stil­ić, Varela — Bil­ińs­ki (66. Kante)

Lech: Put­nocky — Gum­ny, Dilaver, Jan­ic­ki, Kostevych — Trał­ka, Gajos — Situm (70. Makuszews­ki), Majew­s­ki (77. Jevtić), Jóźwiak — Gytk­jaer (79. Khoblenko)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.