28.09.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
1dn.15godz.52min.
12.25 X3.30 23.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wisła Płock — Lech Poznań: Zwycięstwo na inaugurację Lotto Ekstraklasy. Efektowny gol Pedro Tiby

Wisła Płock — Lech Poznań: Zwycięstwo na inaugurację Lotto Ekstraklasy. Efektowny gol Pedro Tiby

Lech Poz­nań w 1. kole­jce nowego seoznu Lot­to Ekstrak­lasy pokon­ał Wisłę Płock 2:1 po golach Łukasza Trał­ki i Pedro Tiby. Dla gospo­darzy do siat­ki trafił Gior­gi Merebashvili.

Początek meczu beza­pela­cyjnie należał do płoczczan, który klilkukrot­nie pos­traszyli defen­sy­wę Kole­jorza, jed­nak cały czas utrzymy­wał się bezbramkowy remis. W 11. min­u­cie sędzia podyk­tował rzut wol­ny, ale pił­ka po strza­le Pedro Tiby niez­nacznie minęła słu­pek bram­ki strzeżonej przez golkipera Wisły. Kil­ka min­ut poźniej po ostrym faulu Domini­ka Fur­mana arbiter znów podyk­tował rzut wol­ny. Do fut­bolow­ki pod­szedł Darko Jevtić i ide­al­nie dośrod­kował na głowę Łukasza Trał­ki. Ten pokon­ał bramkarza Wisły i Kole­jorz mógł cieszyć się z prowadzenia 1:0. Lechi­ci pos­zli za ciosem i w 18. min­u­cie na strzał zza pola karnego zde­cy­dował się Darko Jevtić, dzisiejszy kap­i­tan. Po chwili przesto­ju gospo­darze przyśpieszyli i znów wypra­cow­ała sobie kil­ka szans na poko­nanie Jas­mi­na Buri­cia. Najlep­szą mieli w 31. min­u­cie, gdy Fur­man zagrał do niepil­nowanego na prawym skrzy­dle Mateusza Szwocha. Były gracz Arki Gdy­nia wyszedł san na sam z Buriciem, ale Boś­ni­ak zatrzy­mał piłkę między noga­mi. W końców­ce pier­wszej połowy blis­ki samobó­ja był Thomas Dahne, jed­nak ostate­cznie Niemiec ura­tował swój zespół przed stratą bramki.

W 50. min­u­cie spotka­nia piłkę w pole karne dośrod­kowywał dobrze znany poz­na­ni­akom Semir Stil­ić, ale Alan Ury­ga uderzył pros­to w ręce Buri­cia. Pod­wyższyć prowadznie mógł Thomas Rogne, jed­nak stop­er również trafił w bramkarza rywali. W 77. min­u­cie gospo­darze doprowadzili do wyrów­na­nia. Szy­mańs­ki prz­erzu­cił piłkę na drugie skrzy­dło, tam pusty przelot zal­iczył Burić, pił­ka trafiła pod nogi piłkarza Wisły, który skierował fut­bolówkę do pustej bram­ki. Piłkarze z Płoc­ka coraz częśćiej zna­jdy­wali się pod bramką poz­na­ni­aków, ale nie wys­zli na prowadze­nie. Jeszcze przed dolic­zonym cza­sem gry drugiego gola strzelili podopiecznie tren­era Ivana Djud­je­vi­cia. Maciej Makuszews­ki ide­al­nie dośrod­kował z prawego skrzy­dła, w dobryym miejs­cu znalazł się Tiba i z wole­ja uderzył pod poprzeczkę, wypor­wadza­jąc swój zespół na prowadzenie,

Wisła Płock — Lech Poz­nań 1:2 (0:1) 

Bram­ki: 77. Mere­bashvili ‑16. Trał­ka, 89. Tiba

Żółte kart­ki:  67. Cezary Ste­fańczyk — 66. Radut

Wisła: Thomas Dahne, — Marcin War­cholak, Adam Dźwigała, Alan Ury­ga, Cezary Ste­fańczyk — Dominik Fur­man, Dami­an Szy­mańs­ki — Calo Oliveira (75. Jakub Łukows­ki), Semir Stil­ić, (58. Gior­gi Mere­baszwili), Mateusz Szwoch — Oskar Zawa­da (46. Ricardinho)

Lech: Jas­min Burić — Rafał Jan­ic­ki, Thomas Rogne, Niko­la Vujadi­nović — Maciej Makuszews­ki, Łukasz Trał­ka, Mihai Radut (68. Maciej Gajos), Pedro Tiba, Piotr Tomasik (65. Volodymyr Kostevych) — Darko Jevtić (78. Tomasz Cywka), Chris­t­ian Gytkjaer

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.